Komiksy a knihy

10 charakterov, ktoré zodvihli Thorovo kladivo

Kedže často píšeme o komiksových filmoch, samotné komiksy nám niesu vôbec cudzie. Preto sa dnes pozrieme na 10 postáv, ktoré dokázali zodvihnúť Thorovo kladivo. To dokáže zodvihnúť len ten, kto je “worthy”, v preklade hodný zodvihnúť ho. A ten kto je hodný, dostane Thorovu moc a môže ísť rovno vládnuť na Asgard. Predsa si určite pamätáte scénu z filmu Avengers: Age of Ultron, presnejšie tú slávnu after party. Tam Captain America nadvihol Mjolnir, a Thorovi pekne vyschlo v krku. Aby toho nebolo málo, v rovnakom filme jeho kladivo zodvihol Vision. Je to teda naozaj také ľahké? Odpoveď sa dozviete v tomto videu.

Ako môžete vidieť, vo filmoch sa Thorovo kladivo podarilo zodvihnúť len jednej v postave. V komiksoch je to však inak, a vo videu sme videli 10 postáv, ktoré to dokázali, teda sú “worthy”. Pre lenivcov sem vypíšem 10 charakterov, ktoré boli vo videu spomenuté. Pokiaľ však chcete vedieť za akých okolností, pozrite si vyššie priložené video.

Vision zodvihol Mjolnir

Kto zodvihol Thorovo Kladivo?

 1. Hulk a Red Hulk
 2. Magneto
 3. Black Widow
 4. Storm
 5. Vision
 6. Deadpool
 7. Superman
 8. Jane Foster
 9. Loki
 10. Captain America

Samozrejme, je viac postáv, ktoré dokázali zodvihnúť Mjolnir, no vo videu sa nenachádzajú. Napríklad taký Beta Ray Bill, Wonder Woman, Rogue a dokonca aj sám Stan Lee! Vyzerá to tak, že to nieje až také ťažké, ako vidíme vo filmoch. Žeby trebalo len správnu techniku úchopu?

Foto: Marvel Movies – Wikia

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Komiksy a knihy

  Prvý Marvel komiks bol v aukcii predaný za rekordnú čiastku. Koľko stál?

  Komiksy a knihyVýber šéfredaktora

  TOP 10 kníh od Stephena Kinga

  Komiksy a knihy

  Iron Man sa vracia, máme aj prvé obrázky od Marvelu. Má to však háčik...

  Komiksy a knihyVýber šéfredaktora

  Ako je to v komiksoch - Avengers: Endgame!

  Pridaj komentár