10 dôvodov, prečo ľudia nenávidia Game of Thrones! Čo im vadilo na predposlednej časti?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prečo ľudia nenávidia Game of Thrones?

Seriál Game of Thrones je najväčším a najúspešnejším televíznym príbehom v histórii. Stanica HBO ním posledné roky láme divácky rekord za rekordom a neustále si drží masívnu sledovanosť. Naše očakávania vždy boli veľké, no posledná séria viacerých z nás zatiaľ sklamala. Samozrejme, zostáva ešte posledná časť 8. série, no zatiaľ to nevyzerá ružovo. Najnovšia časť má na portáli Rotten Tomatoes hodnotenie 47%, čo je najnižšie číslo spomedzi všetkých 73 častí. Dnes sa preto pozrieme na 10 dôvodov, prečo ľudia nenávidia Game of Thrones!

Pozor! Článok obsahuje spoilery ohľadom najnovšej časti Game of Thrones.

ako skončí game of thrones jon daenerys targaryen
Zdroj: youtube.com

Jaimeho zmena nálady

Jaime bol jednou z najzaujímavejších postáv celého seriálu. Jeho komplexnosť spočívala v tom, že bol Lannister, ktorý spravil veľa zlého, no v hĺbi srdca bol dobrým človekom. Jeho náchylnosť ku dobru a zahodenie rodinnej cti boli dôležitými momentmi Game of Thrones. Takmer z ničoho nič však zahodil svoj dlho budovaný vzťah s Brienne a odbehol späť za Cersei, čo bol podľa fanúšikov veľký a nezmyselný šok.

Boj medzi Euronom a Jaimem

Tento duel bol celkom očakávaný a zmysluplný. S rozhodnutím zahodiť vývoj Jaimeho postavy bolo jasné, že po príchode do Kráľovho prístaviska bude bojovať s Euronom Greyjoyom. Ľudia ale vravia, že ich súboj pôsobil lacno. Taktiež mal nepôsobivé zavŕšenie, keďže Jaime nakoniec nezomrel na následky svojho zranenia, ale bol len zavalený kamením.

Game of Thrones
Zdroj: popsugar.co.uk

Grey Worm a Unsullied a ich vernosť voči Dany

Po smrti Missandei bolo jasné, že Grey Worm bude naštvaný. On je však čestnou postavou. Dlhé roky sme ho spoznávali a zistili sme, že je síce udatným bojovníkom, no jeho prioritou je chrániť tých, ktorí bojovať nemôžu. Fanúšikovia teda potrvdia, že nedáva zmysel, že podporoval Daenerys v jej útoku na mesto a vraždení nevinných ľudí.

Arya a jej neschopnosť

Všimli ste si, že Arya v tejto časti nerobila nič – iba pobehovala po meste a vyhýbala sa ruinám? Samozrejme, toto rozhodnutie je skvelé. Tvorcovia nám očami tejto postavy ukázali deštrukciu a smrť, ktoré na Kráľovo prístavisko priniesla Dany. Spraviť to však mali s inou postavou, pretože zrovna Arya je dosť možno najschopnejšou bojovníčkou vo Westerose. V tejto časti však pôsobila omnoho slabšie než v predchádzajúcich.

Ktoré postavy sa dožili finále Game of Thrones?

Prečo ľudia nenávidia Game of Thrones arya
Zdroj: nme.com

Varysova neprofesionalita v držaní tajomstiev

Varys bol vždy majstrom v držaní tajomstiev a hraní Hry o tróny. V predchádzajúcich sériách sme ho spoznali ako skvelého špióna, manipulátora a informátora. Vyzvedať a tajiť je prakticky popis jeho práce. Prečo teda v strede Danyho sídla, obklopený jej vojakmi, povedal Jonovi, že plánuje zradu kráľovnej? Varys sa dokázal vymotať už z omnoho väčších problémov, preto jeho koniec pôsobil chabo a nezaslúžene.

Tyriona už ani nepoznáme

Teraz posledný žijúci Lannister bol dlho obľúbencom divákov. Stále viac ľudí sa mu však otáča chrbtom, keďže jeho postava radikálne ohlúpla. Jeho ikonický intelekt už v najnovších častiach vôbec nie je podstatný. Taktiež podľa fanúšikov nedáva zmysel, že len tak zradil Varysa. Tyrion bol vždy charakterom, ktorý si vážil históriu a priateľstvo – ktoré s Varysom mal – no v poslednej časti sa naňho odrazu len tak vykašľal.

Peter Dinklage
Zdroj: nerdist.com

Jon stále nič nerobí

Aj keď bol Jon vybudovaný ako hlavná postava Game of Thrones a vyvolený dobrák, v súčasnom príbehu je stále menej a menej podstatný. Jon v 8. sérii nedokázal prakticky nič. Vždy bol silným vodcom a človekom, ktorý dokázal inšpirovať ostatných, no v najnovších častiach len počujeme, že by bol dobrým kráľom, ale nikdy to nevidíme.

Draky a ich sila sú nekonzistentné

Ľudia stále viac vtipkujú o nezmyselnosti drakov a ich sile. Inkonzistencia je slovo, ktoré je v tomto prípade používané naozaj často. Euron zabil Rhaegala tromi oštepmi z diaľky niekoľko sto metrov a Dany sa musela stiahnuť. Drogon sa však v ďalšej časti vrátil a odrazu medzi nimi manévroval, pričom behom chvíľky zničil celú Železnú flotilu. Raz sú draky prekvapivo slabé, inokedy zas dokážu hravo poraziť celé armády.

game of thrones
Zdroj: elo7.com.br

Smrť Cersei

Podobne ako Jaime, Cersei bola vždy komplexnou postavou. Ešte v skorých sériách sme ju spoznali ako chladnú a sebavedomú ženu, ktorá spraví všetko preto, aby sa jej deti mali dobre. V posledných častiach však bola nudnou záporáčkou. Diváci aj napriek tomu stále dúfali, že jej smrť bude emocionálne silná a dôležitá, čo rozdrvenie pod kameňmi jednoducho nespĺňa.

Z Daenerys je odrazu Mad Queen

Jedna vec, o ktorej diváci nedokážu prestať rozprávať, je náhly zostup Dany do šialenstva. Možnosť, že zošalie ako jej otec, tu bola vždy. Mnohí sa však zhodnú na tom, že zlomový bod prišiel veľmi neprirodzene a príliš rýchlo.

Trailer na veľkolepé finále Game of Thrones

posledná epizóda game of thrones
Zdroj: vox.com

Pokiaľ sa chcete naživo stretnúť s Night Kingom (Vladimír Furdík), nezmeškajte túto skvelú príležitosť a zájdite na tohtoročné festivaly Y-Games a Y-Con! Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Zdroj: screenrant.com, rottentomatoes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -