10 dôvodov, prečo je Joker tou najzvrátenejšou komiksovou postavou

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Je takmer isté, že Joker patrí medzi najznámejšie a najobľúbenejšie komiksové postavy vôbec. Väčšina ľudí pozná jeho temné činy iba z filmov, kde tohto šialeného klauna stvárnili herci ako Heath Ledger, Jack Nicholson, Jared leto, Cesar Romero a mnoho ďalších. Dnes sa ale pozrieme na tie najzvrátenejšie veci, ktoré kedy Joker vykonal v komiksoch. Pozor! Zoznam obsahuje spoilery.

10. Mučí Tima Drakea a vymyje mu mozog

Tim Drake ako Joker Junior
Tim Drake ako Joker Junior

Batman Beyond: Return of the Joker. Tim Drake bol pôvodne tretím Robinom, sidekickom Batmana. Tim bol unesený Jokerom, ktorý ho zobral do ruín Arkham Asylum, kde bol mučený dlhé 3 týždne. Vďaka elektrickým šokom sa Jokerovi Robin nakoniec podmanil a bol premenený na hrôzostrašnú zmenšeninu klauna. Jokerov plán, aby Drake s vymytým mozgom zabil Batmana nakoniec nevyšiel, a v posledných chvíľach Drake svoju myseľ vyslobodil a Jokera zabil.

9. Brutálne zmláti Jasona Todda a zabije ho

Joker sa brutálne oháňa páčidlom
Joker sa brutálne oháňa páčidlom

Batman: A Death in the Family. Jokerovi sa do rúk dostane Jason Todd, vtedy druhý Robin. Následne je brutálne zmlátený páčidlom pri smiechu Jokera, ktorý opíše Robina v kaluži krvi ako „trochu neuprataného“. Jasona a jeho mamu uviaže ku časovanej bombe tak, aby tam Batman nestihol dojsť včas a musel telá vlastnoručne vyťahovať zo sutín.

8. Rozdáva skupine detí otrávenú cukrovú vatu na karnevale

Rozdáva cukrovú vatu zdarma? Musí mať skutočne rád deti
Rozdáva cukrovú vatu zdarma? Musí mať skutočne rád deti

Batman: The Dark Knight Returns. Potom, ako Joker unikne z policajnej väzby sa vydá na karneval, kde skupine detí rozdáva otrávenú cukrovú vatu. Keď Batman dorazí, na scéne zostane už iba hromada detských mŕtvol. Toto je jeden z príkladov komiksov, ktoré vo filme asi nikdy neuvidíme.

7. Zneužije Barbaru Gordon a potom jej fotkami mučí Jamesa Gordona

Jim Gordon si prechádza peklom potom, ako si ním prešla jeho dcéra
Jim Gordon si prechádza peklom potom, ako si ním prešla jeho dcéra

Batman: The Killing Joke. Joker unesie, postrelí, paralyzuje a sexuálne zneužije Batgirl. Potom unesie jej otca, Komisára Jamesa Gordona, zdroguje ho a pripúta na jazdu v zábavnom parku, kde je nútený sa pozerať na obrovské fotky nahej Barbary. Jim Gordon takmer zošalie a je vystavený vo „freak show“.

6. Oklame Supermana aby zabil svoju tehotnú ženu

Superman dostáva záchvat zúrivosti
Superman dostáva záchvat zúrivosti

Injustice: Gods Among Us. Joker vystaví Supermana zelenému plynu ukradnutému od Scarecrowa, zmiešaného s kryptonitom. Superman vďaka tomu uverí, že jeho tehotná žena Lois Lane je Doomsday. Aby ochránil svoju rodinu, Superman Doomsdaya vyniesol do vesmíru, no keď zistil, že bol oklamaný a v skutočnosti išlo o Lois, bolo už neskoro a jeho žena a nenarodené dieťa už boli mŕtvi. Aby toho nebolo málo, v okamih, kedy sa zastavili ich srdcia, Joker v Metropolis odpálil nukleárnu nálož. Mesto bolo zničené v momente, ako Superman zabil svoju rodinu. Výsledkom toho Kal’El klauna zabije a nastolí diktátorský režim.

5. Stiahne si kožu z tváre a nosí ju ako masku

Dokonalá Halloweenska maska
Dokonalá Halloweenska maska

Death of the Family. Joker je znova chytený Batmanom a umiestnený do Arkham Asylum. Dollmaker na žiadosť Princa Zločinu opatrne odreže kožu z jeho tváre, tvoriac akoby masku. Na chvíľu zmizne a svoju tvár nechá vystavenú v jeho cele, no onedlho sa vráti a zaútočí na policajný zbor Gotham City, aby svoju tvár získal naspäť. Dokým stihne Batman doraziť, Joker je už samozrejme preč aj so svojou tvárou, ktorú teraz nosí ako masku.

4. Unesie Bat-Rodinu a nechá ich myslieť si, že im na večeru podáva ich vlastné tváre

Psychologické mučenie Batmanovej rodiny
Psychologické mučenie Batmanovej rodiny

Death of the Family. Joker uvezní Batmana a všetkých jeho pomocníkov vo vchode do jaskynného úkrytu Bruca Waynea. Okrem Batmana majú všetci cez tvár obväzy, a Bat-Rodine poliatej benzínom donesie Alfred s vymytým mozgom večeru, ktorá vraj pozostáva z ich vlastných tvárí. Batmanovi sa vďaka znalosti jaskyne podarí spraviť dieru v strope, čím je podzemie zaplavené vodou a všetci sú vyslobodení. Ako sa ukáže, pod obväzmi stále všetci majú nedotknuté tváre, takže sa jednalo iba o ďalší Jokerov nechutný vtip.

3. Mučí, zabíja a oživuje Batmana každý deň

Joker napriek tomu nechce Batmana vymazať z existencie
Joker napriek tomu nechce Batmana vymazať z existencie

Emperor Joker. Tento komiks je celkom unikátny, lebo v ňom Joker získa nadľudské schopnosti. Podarí sa mu to tak, že oklame Mr. Mxyzptlka, ktorý mu daruje 99,9% svojej sily. Vďaka tomu dokáže Joker ohýbať časopriestor, aby stvoril ultimátny vesmír pre zábavu. Jedna z vecí, ktoré sa rozhodne spraviť, je riskovať porušenie reality pre to, aby mohol Batmana mučiť, zabiť a potom oživiť každý deň s tým, že si Bruce Wayne pamätá všetku bolesť aj po oživení. Konečne sa Jokerovi podarilo stvoriť niečo, čo ho môže zabávať donekonečna.

2. Doslova zje celú populáciu Číny

Dobrú chuť!
Dobrú chuť!

Emperor Joker. Pri mučení Batmana Jokerovi pekne vyhladlo a dostal chuť na poriadnu porciu Číny. Vďaka svojej ohromne nadľudskej sile, ktorú získal od Mr. Mxyzptlka dokázal zjesť celú populáciu Číny, čiže vyše 1 miliardu ľudí. Hodovanie si vskutku užil a dal nám vedieť, že najlepšia čína pochádza priamo od Číňanov. Všetkých.

1. Joker ukradne vysvedčenie nevinnému školákovi

Neuveriteľná krutosť klauna
Neuveriteľná krutosť klauna

Batman #13. V tomto komikse vidíme, akou je Joker neskutočne krutou postavou. Chlapcovi, ktorý si zlepšil známky a tešil sa, ako ich doma ukáže, totiž ukradol vysvedčenie. Chlapec sa rozplače, lebo vie, že mu otec nikdy neuverí, že si zlepšil známky z štvoriek na jednotky a určite mu neuverí, že mu vysvedčenie niekto ukradol. Jokera to samozrejme veľmi poteší a so smiechom utečie. Zaujímavosťou je, že chlapec sa volal Johnny Blake, ktorého sme videli ako policajta pod vedením Jamesa Gordona vo filme Návrat Temného Rytiera. Zahral si ho Joseph Gordon-Levitt.

Zabudol som na nejaký krutý počin obľúbeného šialeného klauna? Napíš komentár!

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -