10 hereckých hviezd, ktoré získali tieto vytúžené úlohy za veľmi bizarných okolností!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Filmy a seriály, v ktorých si zahrali slávni herci za šialených okolnosti

Každý herec túži po úlohe, ktorá by ho dostala na vrchol. Niekedy im však k tomu nedopomôže ani ich talent či charizma, ale skôr daná situácia. Niekedy totiž stačí byť len sám sebou, aby ste všetkých presvedčili o svojom hereckom talente. Dnes vám totiž prezradíme, ktoré filmy a seriály obsadili herci za skutočne podivuhodných okolností.

1. Charlize Theron – Kukuričné deti 3 (1995)

filmy seriály herci
Zdroj: adme.media

Charlize Theron sa do filmovej brandže dostala náhodou: „Bola som v banke, v ktorej som sa hádala s pokladníkom, ktorý mi odmietol preplatiť šek. Ak by mi nedal peniaze, nemala by som v tú noc kde spať. Prosila som ho a hysterčila som ako zmyslov zbavená. Našťastie si tento jej emotívny výlev všimol filmový agent, ktorý jej navrhol, aby skúsila šťastie vo filmoch.

2. Matt LeBlanc – Priatelia (1994-2004)

filmy seriály herci
Zdroj: adme.media

Slávny predstaviteľ Joeyho Tribbianiho získal rolu svojho života vďaka bizarnej nehode: „Deň pred konkurzom som spal v byte svojho kamoša. A zhodou okolností som sa potkol a spadol tvárou na záchodovú misu. Keď na konkurze povedal túto historku tvorcom seriálu, Marta Kauffman ihneď vedela, že je tým správnym človekom pre stvárnenie sympaticky „hlúpeho“ Joeyho.

3. Pamela Anderson – Pobrežná hliadka (1989-2001)

filmy seriály herci
Zdroj: adme.media

Ešte predtým, než sa stala známou playmate a televíznou herečkou, bola Pamela Anderson fitnes inštruktorkou. Všetko sa zmenilo, keď sa Pamela objavila na obrazovke televízie na štadióne. Publikum jej výzor nadchol natoľko, že si vyslúžila standing ovation. Práve vďaka tomuto sa dostala na obálku magazínu Playboy a samozrejme neskôr aj do seriálu Pobrežná hliadka.

4. Mel Gibson – Mad Max (1979)

filmy seriály herci
Zdroj: adme.media

Mel Gibson sa podobne ako Matt LeBlanc dostal k svojej prelomovej úlohe vďaka nehode. Austrálsky herec nemal v Hollywoode žiadne skúsenosti, keď sa uchádzal o hlavnú rolu v postapokalyptickom kinohite Mad Max. Lenže na konkurz prišiel s obrovským monoklom, pretože sa deň predtým pobil v bare. George Miller hneď vedel, že sa mu náramné hodí do úlohy antihrdinu.

5. Rosario Dawson – Deti (1995)

filmy seriály herci
Zdroj: adme.media

Rosario Dawson ani nemusela opustiť svoj dom na to, aby sa z nej stala hviezda. Keď si totiž raz len tak vyšla na verandu, všimol si ju filmový producent, ktorý sa akurát viezol po ulici okolo jej domu. Jej debutová rola vo filme Deti síce vyznela škandalózne, no otvorila jej dvere do Hollywoodu. Dá sa povedať, že vďaka tomuto filmu sa dostala ku kinohitom ako sú Sin City, Sedem životov či Vitajte v džungli.

6. Samuel L. Jackson – Pulp Fiction (1994)

Samuel L. Jackson
Zdroj: adme.media

Samuel L. Jackson získal rolu svojho života vo filme Pulp Fiction vďaka zlej nálade. Deň pred konkurzom si ho totiž na ulici zmýlili s Laurenceom Fishburneom (Matrix), čo ho poriadne naštvalo. Rovnaká vec sa stala aj na konkurze a to už Jackson vyletel. Tvorcom kultového filmu sa však jeho hnev páčil a tak získal rolu Julesa Winfielda.

7. Tom Hardy – Bojovník: Brat proti bratovi (2011)

Tom Hardy
Zdroj: adme.media

Namiesto toho, aby sa Tom Hardy ubytoval v hoteli a zašiel si na konkurz, nasťahoval sa na 5 dní do domu kastingového riaditeľa. Tento žart však hercovi vyšiel a Tom si zahral jednu z najlepších úloh vo svojej kariére.

8. Johnny Depp – Nočná mora z Elm Street (1984)

Johnny Depp
Zdroj: adme.media

Johnny Depp získal rolu v kultovom horore vďaka sympatiám od dcéry režiséra filmu. Wes Craven poprosil svoju dcéru, aby sa pozrela na fotku potenciálnych hercov. A pri pohľade na tieto fotky ihneď ukázala na Johnnyho Deppa. Keď sa jej Craven spýtal prečo, odpovedala: Pretože je jednoducho krásny. Samotný Depp sa pritom ani konkurzu nezúčastnil. Na nakrúcaní bol len preto, aby na konkurze podporil svoju priateľku.

9. Harrison Ford – Hviezdne vojny: Epizóda IV – Nová nádej (1977)

Harrison ford
Zdroj: adme.media

Harrison Ford sa ešte pred hereckou kariérou živil ako tesár. A tak sa dostal aj k slávnemu Georgeovi Lucasovi. Robil totiž menšie opravy v jeho kancelárii. Pričom si vyskúšal aj rolu Han Sola. Popravde si Ford myslel, že len pomáha Lucasovi s konkurzom, pretože podľa jeho slov mal na výber ešte päť lepších kandidátov.

10. Harry Styles – Dunkirk (2017)

Harry Styles
Zdroj: adme.media

Slávny spevák získal rolu v kultovom vojnovom filme hlavne vďaka svojmu staromódnemu vzhľadu. Sám Christopher Nolan o ňom povedal, že jeho tvár skutočne vyzerá, ako keby žil v minulom storočí.

Toto sú filmy a seriály, ku ktorým sa herci dostali úplnou náhodou. Aj takýto pestrý je niekedy život v Hollywoode.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -