Bez peňazí sa to proste nedá… Toto je 10 najdrahších seriálov od Netflixu!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

10 najdrahších seriálov od Netflixu

Streamovacia služba Netflix je nepochybným lídrom nového spôsobu pozerania filmov a seriálov, ktorý pomaly, ale isto ovládne svet. Nech už nám však táto spoločnosť uľahčuje život akokoľvek, stále ostáva pravdou fakt, že ide len o peniaze. Netflix je jednoducho spoločnosť, ktorá investuje do tvorby nového obsahu, ktorým si priláka nových zákazníkov. Zdalo by sa logické, že čím väčšia investícia, tým väčšia návratnosť. V skutočnosti ale žiadneho diváka nezaujíma rozpočet seriálu. Nám ide len o kvalitu a ako uvidíte v nasledujúcom zozname, tá s rozpočtom vždy nesúvisí. Či už dobré alebo neúspešné, toto je 10 najdrahších seriálov od Netflixu!

Hemlock Grove

10 najdrahších seriálov od netflixu
Zdroj: horrormoviesuncut.com

V časoch produkcie sa Hemlock Grove radil medzi najdrahšie seriály Netflixu, medzi ktorými sa udržal aj dodnes. So skvelými tvorcami a vysokým rozpočtom sa zdalo, že pôjde o istý hit. Nakoniec však neprekonal očakávania a dopadol tak nanajvýš priemerne. Podľa správ Netflix na prvú sériu minul 40 miliónov dolárov. Keďže obsahovala 13 častí, jedna epizóda stála v priemere cez 3 milióny, čo vôbec nie je malá suma.

Orange Is the New Black

Orange Is The New Black S4
hollywoodreporter.com

Ako jeden z najznámejších a najúspešnejších seriálov Netflixu, nie je prekvapením, že Orange Is The New Black sa objavuje na tomto zozname. Väčšina natáčania ale aj tak prebieha v obmedzených priestoroch väzenia, čo by niekto mohol považovať za lacnú záležitosť. Pravda je ale taká, že každá jedna epizóda stojí takmer 4 milióny dolárov. Netflix to zjavne nevie nijak inak, ako veľkolepo.

The Marvel Defenders Series

Zdroj: denofgeek.com

Odohrávajúc sa v masívne populárnom MCU, superhrdinské seriály Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage a aj ich konečné prepojenie Defenders toho majú spoločného veľa. Jednou z vecí je aj obrovský rozpočet. Oficiálne na ne Disney v priebehu troch rokov minulo 200 miliónov dolárov, čo značilo najväčšiu televíznu produkciu v histórii Štátu New York.

 

House of Cards

Zdroj: huffingtonpost.com

V skorých časoch tento seriál pre Netflix znamenal veľmi veľa. Divákom predviedol, že táto streamovacia služba je schopná vytvoriť naozaj kvalitný obsah, zatiaľ čo spoločnosť sa presvedčila o tom, že investovať do produkcie sa vyplatí. Titulný herec Kevin Spacey raz povedal, že len prvá séria vyšla na 100 miliónov dolárov.

Marco Polo

10 najdrahších seriálov od netflixu
Zdroj: buhomag.elmundo.es

Rozprávajúc príbeh točiaci sa okolo Kublai Khana, tento seriál bol jeden z prvých originálnych show, do ktorých Netflix investoval naozaj ohromné peniaze. Spoločnosť sa s tým naozaj nemaznala a na prvých 10 epizód minula vtedy rekordných 90 miliónov dolárov. Aj napriek tomu sa mu ale nikdy nepodarilo dobyť svet a Marco Polo ostáva v minulosti.

 

Sense8

Sense8
Zdroj: dailydot.com

Tento sci-fi seriál neuspel až tak veľmi, ako Netflix dúfal. Zjavné je to z toho, že do prvých častí spoločnosť investovala naozaj ohromné sumy, čo znamená, že od neho mali veľké očakávania. Bez finančnej návratnosti ho ale museli zrušiť po druhej sérii. Stále si ho ale pamätáme aj preto, lebo Sense8 stál 9 miliónov dolárov za každú epizódu. V tom čase dokonca o tretinu prekonával gigantický rozpočet konkurenčného Game of Thrones.

Jerry Seinfeld Stand-Up Specials

10 najdrahších seriálov od netflixu
Zdroj: rollingstone.com

Netflix nie je známy len pre svoje originálne seriály. V minulosti sme sa totižto už presvedčili o tom, že ochotne zaplatí aj známym komikom za exkluzívne práva na ich stand-up šou. Nič sa však nevyrovná tomuto. Netflix podľa všetkého zaplatil Jerrymu Seinfeldovi ohromných 100 miliónov dolárov za dvojicu jeho vystúpení spolu s právami na streamovanie.

 

The Get Down

10 najdrahších seriálov od netflixu
Zdroj: theidleman.com

Táto hudobná dráma vytvorila veľké napätie medzi spoločnosťami Sony Pictures Television a Netflix. Po dva a pol ročnej produkcii sa na projekte vystriedalo veľa tvorcov, čo v konečnom dôsledku spomalilo natáčanie a stálo kopu peňazí. Keď sa natáčanie prvých 12 epizód konečne dokončilo, rozpočet prestrelil pôvodný cieľ takmer o polovicu. Nakoniec stál až 120 miliónov dolárov, čo znamená, že jedna časť vyšla na 10 miliónov.

 

The Crown

10 najdrahších seriálov od netflixu
Zdroj: cnbc.com

Táto historická dráma rozpráva životopisný príbeh príbeh Kráľovnej Alžbety II. a prichádza s naozaj kráľovským rozpočtom. Po dokončení produkcie prvej série bola ohlásená rekordná suma 130 miliónov dolárov, čo je absolútne šialené. Spôsoby ako minúť peniaze sa objavili na každom rohu. Napríklad len bezchybné šaty z prvej epizódy stáli 35 tisíc dolárov.

 

Altered Carbon

Altered Carbon od Netflixu
Zdroj: denofgeek.com

Prvé miesto zoznamu zaujal celkom čerstvý seriál, ktorý svoj debut zažil len vo februári tohto roku. Aj keď to nie je oficiálne, Altered Carbon sa považuje za jeden z najdrahších programov vôbec. Známy je popravde len odhad 7 miliónov dolárov na epizódu, čo nevyzerá až tak ohromne. Scenárista Laeta Kalogridis ale nesúhlasí. Na túto sumu so smiechom reagoval slovami „Toto číslo je naozaj smiešne. Celkom sebavedomo môžem povedať, že nie je správne. Vcelku nepresné.“ Ako veľmi nepresná je ale táto suma? To sa zrejme nedozvieme. Ak je však len o niečo väčšia, ako odhad 70 miliónov dolárov za prvú sériu, Altered Carbon je nepochybne jeden z najdrahších seriálov v histórii.

 

Čo vravíte na tento zoznam? Vidíte nejakú spojitosť medzi výškou rozpočtu a konečnou kvalitou seriálu, alebo na tom nezáleží? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

ZDROJlooper

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -