Toto 10 najlepších fantasy filmov za posledných 10 rokov. Ktorý hit obsadil prvú priečku?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najlepšie fantasy filmy v histórii

Už vopred vám povieme, že dobrých fantasy filmov je žalostne málo. Stáva sa však, že sa žáner fantasy mieša s inými žánrami a potom z toho vznikajú skutočne skvelý kúsky. My sa dnes na podobné diela zameriame, pretože toto je 10 najlepších fantasy filmov za posledných 10 rokov. Ktorý obrovský megahit získal prvé miesto?

10. Wonka (2023)

Film Wonka je ďalšou verziou diela od slávneho spisovateľa Roalda Dahla. O jeho réžiu sa postaral Paul King, ktorý má ešte jeden film v tomto rebríčku. Po Geneovi Wilderovi a Johnnym Deppovi si postavu Willyho Wonku zahral Timothée Chalamet. Ten v súčasnosti patrí medzi tie najväčšie herecké hviezdy a aj v tomto filme potvrdil svoje obrovské kvality.

Príbeh sa sústredí priamo na Wonku, ktorý si chce splniť svoj sen a otvoriť si obchod s čokoládou. Vyrába pritom tú najlepšiu čokoládu na svete. Samozrejme, že priemerní výrobcovia čokolád mu to nechcú dovoliť.

Tento fantasy kúsok divákov oslovil a film s rozpočtom 125 miliónov dosiahol tržby vo výške 625 miliónov dolárov. Chválený bol pritom práve výkon mladej hviezdy z prvej a druhej časti Duny (2021 a 2024).

9. Piráti Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Zatiaľ posledný diel kultovej Pirátskej série (2003 až 2017) sa natočil pred takmer siedmimi rokmi. Odvtedy sa však neustále hovorí o pokračovaní. Aj v tejto časti bol hlavnou hviezdou Kapitán Jack Sparrow v podaní skvelého Johnnyho Deppa. Okrem neho si v tomto filme zahral aj Oscarom ocenený Javier Bardem a to rolu záporáka Kapitána Salazara. Ten kedysi túžil chytiť všetkých pirátov, napokon však spadol do pasce, ktorú mu pripravil práve Sparrow.

Aj tento piaty diel potešil fanúšikov výbornými hláškami, prvotriednym vizuálom a spoľahlivými hereckými výkonmi. Čo fanúšikov tejto série neteší je to, že v chystanej šiestej časti sa môže a nemusí objaviť Johnny Depp.

8. Paddington (2014)

Paddington je zvláštny medvedík. Pochádza z Peru, avšak keď jeho dom spustoší zemetrasenie, jeho teta Lucy ho pošle do Londýna, aby si tam našiel novú rodinu. Samozrejme, že takéhoto tvora prijímajú konzervatívni Briti veľmi ťažko. Napriek tomu si Paddington svoju rodinu našiel a všetko bolo v poriadku, kým niekto nezatúži potom, aby bol medvedík jeho vypchatou trofejou.

Film už od spomínaného režiséra Paula Kinga na divákov perfektne zabral. Roztomilý medvedík sa stal miláčikom publika a zabezpečil si rovno ďalšie pokračovanie. Dnes patrí tento hraný film s animovanou postavičkou medzi tie najobľúbenejšie diela.

7. Thor: Ragnarok (2018)

Tretí diel série Thor (2011 až 2022) patrí medzi divákmi najviac obľúbené komiksové filmy. Je totiž iný, ako jeho predchodcovia. Prvé dve časti Thora totiž boli temnejšie a viac sa zameriavali na vizuálne efekty, než na dej. Tretí diel je iný. Na prvom mieste bol hlavne scenár, ktorý bol plný vtipných situácií a dialógov. Tento iný prístup režiséra Taiku Waititiho divákov očaril a aj preto Thor: Ragnarok dosiahol tržby vo výške 850 miliónov dolárov.

V závere tvorcovia taktiež nadviazali na filmy Avengers: Infinity War (2018) a Avengers: Endgame (2019). Na konci sa totiž objavil samotný Thanos a zavraždil Lokiho, ktorého v roku 2012 poslal na planétu Zem, v prvej časti Avengers (2012). (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -