TOP 10 najlepších originálnych seriálov od Netflixu! Našli ste medzi nimi svojho obľúbenca?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

10 najlepších originálnych seriálov od Netflixu

Netflix. Aj napriek veľkej konkurencií ide o vôbec najlepšiu streamovaciu platformu, ktorá nahrádza televíziu stále viac a viac ľudom. Ponúka obrovskú knižnicu filmov a seriálov, pričom si tvoria aj vlastný obsah – Netflix originals. Ich originálny obsah je tak kvalitný a úspešný, že chcú do pár rokov vyčleniť skoro všetky cudzie filmy a nahradiť ich vlastnými. Podobne je to aj so seriálmi, keďže sa väčšina z nich radí medzi tie vôbec najlepšie. Pravdepodobne najviac spájaním seriálom s Netflixom je práve House of Cards, ktorý sa na náš zoznam ani nedostal. Poďme sa teda spolu pozrieť na našich TOP 10 najlepších originálnych seriálov od Netflixu. Tento zoznam je čisto subjektívny a môžete, no aj nemusíte s ním sympatizovať.

13 Reasons Why

13 dôvodov prečo
Zdroj: variety.com

13 Reasons Why je tínedžerský dramatický seriál, ktorý je adaptovaný z úspešnej rovnakomennej novely. Hlavnou postavou je študent strednej školy Clay Jensen (Dylan Minette), ktorý sa vyrovnáva so samovraždou kamarátky, ktorú miloval – Hannah Baker (Katherine Langford). Celý príbeh je založený na tom, že Hannah nahrala pred svojou smrťou niekoľko kaziet. Práve pomocou nich Clay zisťuje, prečo Hannah konala tak, ako konala. Čo sa však stane vtedy, keď bude na kazete počuť aj svoje meno? Je tiež jedným z dôvodov prečo? Seriál sprevádza niekoľko otrepaných klišé, no aj tak si jeho emotívny príbeh užijete. A taktiež vám zanechá nejaké to ponaučenie do života!

Seriál ma zatiaľ iba jednu sériu, no tá druhá je už na ceste. Mali by sme ju vidieť už tento rok! 

Dark

Dark
Zdroj: radiotimes.com

Dark je seriál z nemeckej produkcie, no fanúšikov si našiel po celom svete. Rovnako ako pri netflixových seriáloch Stranger Things alebo The OA, aj Dark kombinuje prvky sci-fidrámy a dokonca aj hororu. Príbeh je zasadený do nemeckého mestečka Winden, v ktorom záhadne zmiznú dve deti. Tento incident začne odhaľovať všetky tajomstvá, ktoré držia štyri lokálne rodiny pokope. Ani by ste neverili, ako veľmi zamotané, zložité a narušené vzťahy tieto rodiny majú. Všetko však začne byť zaujímavé až po tom, ako príbeh okorení nadprirodzený zvrat. Ten spojí udalosti Windenu z prítomnosti, s udalosťami z roku 1986. Pri tomto komplexnom príbehu si však neoddýchnete – Ba naopak.

Aj tento seriál prinesie druhú sériu, ktorá bola ešte v decembri minulého roka ohlásené. Zatiaľ však nevieme, kedy ju uvidíme. 

The End of the F***ing World

Druhá séria seriálu The End of the F***ing World
Zdroj: helenspeyer.co.uk

The End of the F***ing World je priam neuveriteľnou čiernou komédiou, ktorá zasiahla svet začiatkom tohto roka. Seriál je založený na komiksovej sérii od Charlesa Forsmana. Príbeh je až hrôzostrašne jednoduchý – James (Alex Lawther) je 17-ročný chlapec, ktorý verí v to, že je psychopat. Už od detstva tak má neuveriteľnú túžbu niekoho zabiť. V tom mu pod ruku príde rebelské dievča Alyssa (Jessica Barden), ktorá sa zdá ako výborná obeť. Problém však príde vtedy, keď ku nej James niečo začne cítiť. A verte nám, on ešte nikdy k nikomu nič necítil. Spolu sa tak vydávajú na cestu, na ktorej zažijú mnoho vtipných, ale aj nebezpečných vecí. Je to jednoducho psycho!

Seriál má zatiaľ jednu sériu po 8 častí. Pokračovanie je však v nedohľadne, pretože komiksová predloha ktorá končí presne tam, kde skončil aj seriál samotný. Pokračovanie tak aktuálne nemá žiaden zdrojový materiál.

Narcos

Zdroj: maxim.com

S Netflixom sa často spája aj seriál Narcos, ktorý si na platforme našiel neuveriteľne veľa fanúšikov. Ide o kriminálnu drámu z prostredia drogových kartelov. Prvé dve série sú založené na príbehu drogového magnáta Pabla Escobara (Wagner Moura), ktorý sa stal miliardárom kvôli výrobe a distribúcii kokaínu. Po páde Escobara sa tretia séria zaoberá presláveným drogovým kartelom Cali Cartel. Celým seriálom nás na strane „dobra“ sprevádza agent DEA, Javier Peña. Toho stvárnil charizmatický Pedro Pascal, kvôli ktorému je na seriál radosť pozerať. Vo štvrtej sérii sa z Južnej Ameriky presunieme do Mexika, no bohužiaľ už bez Javiera Peñu.

Seriál má zatiaľ 3 série po 10 častí. Viac o tej štvrtej spolu s oficiálnym teaserom sa dočítate tu. 

Daredevil

Tretia séria seriálu Daredevil
Zdroj: inverse.com

Zo všetkých Marvel/Netflix seriálov sa na náš zoznam dostal práve Daredevil. Pôvodne tu svoje miesto mala mať Jessica Jones, no tá narozdiel od Daredevila svojou druhou sériou sklamala. Príbeh je založený na slepej postave menom Matt Murdock (Charlie Cox), ktorý je za dňa úspešným právnikom a v noci samozvaným strážcom. Vďaka tvrdému tréningu a superhrdinským darom ochraňuje Hell’s Kitchen a bojuje proti zlu. Prvá séria všetko odštartovala, no tá druhá bola priam bezchybná. Tomu dopomohol aj herec Jon Bernthal, ktorý stvárnil antihrdinu menom Frank Castle/Punisher. Úžasný výkon predvádza aj Charlie Cox, ktorému neuveríte, že v realite nie je slepý.

Daredevil má zatiaľ 2 série po 13 častí. Tú tretiu by sme mali vidieť ešte tento rok! Dokonca, prvé dve série si môžete pozrieť bez toho, aby ste videli akýkoľvek iný Marvel/Netflix seriál. 

Orange is the New Black

Orange Is The New Black S4
Zdroj: hollywoodreporter.com

Spolu s House of Cards a Narcos patrí medzi najznámejšie Netflix seriály aj Orange is the New Black, niekedy známy pod skratkou OITNB. Tento dramaticko-komediálny seriál je vôbec najpozeranejším originálnym výtvorom od Netflixu. Príbeh sa točí okolo Piper Chapman (Taylor Schilling), ktorá sa dostala do ženskej federálnej väznice. Obvinená bola z transportu kufríka, ktorý bol plný peňazí, zarobených z obchodu s drogami. Tieto peniaze boli pre jej priateľku Alex Vause (Laura Prepon), medzinárodnú pašeráčku drog. Práve ona udala na súde Piper, ktorá bola neskôr zatknutá. Ako sa vyvinie ich vzťah, keď sa opäť stretnú vo väzení? Prežije Piper jej pobyt za mrežami?

Orange is the New Black má úspešných 5 sérií po 13 častí. Vysielal sa od roku 2013 a skončil minulý rok.

Mindhunter

Druhá séria Mindhunter
Zdroj: cdn2.recombu.com

Kriminálny seriál Mindhunter prekvapil snáď každého, a tak sa aktuálne radí medzi vôbec najlepšie počiny od Netflixu. Pochádza predsa z dielne režiséra Davida Finchera, ktorý má na konte legendárne filmy ako Klub bitkárov alebo Stratené dievča. Príbeh Mindhuntera je zasadený do roku 1977, kedy sa kriminálna psychológia iba rozvíjala. Pozrieme sa na skúsenosti dvoch agentov FBI – Holdena Forda (Jonathan Groff) a Billa Tencha (Holt McCallany). Spolu s psychologičkou Wendy Carr (Anna Torv) vypočúvajú uväznených sériových vrahov aby zistili ako premýšľajú. Práve tieto skúsenosti môžu neskôr využiť pri ich budúcich prípadoch, ktoré budú riešiť.

Prvá séria seriálu Mindhunter má 10 častí, no druhá je už na ceste. Viac si o nej môžete prečítať na tomto odkaze.

Stranger Things

Zdroj: screenrant.com

Je tu vôbec niekto, kto by nepoznal fenomén menom Stranger Things? Seriál sa ihneď po jeho vydaní stal pýchou Netflixu. Príbeh nás zaviedol do 80. rokov a predstavil nám partu detí – Mikea (Finn Wolfhard), Dustina (Gaten Matarazzo) a Lucasa (Caleb McLaughlin), ktorí hľadajú svojho strateného kamaráta Willa (Noah Schnapp). Náhodou však natrafia na nie-tak obyčajné dievča, experiment menom Eleven (Millie Bobby Brown). S jej pomocou tak zistia, že sa ich kamarát nachádza v úplne inom svete – Upside Down. Ako sa ich kamarátstvo zocelí, keď stoja vôbec najväčšiemu nebezpečenstvu vo svojom živote? Tento mysteriózny seriál s nádychom hororu si jednoducho hneď obľúbite!

Prvá séria má 8 častí, zatiaľ čo druhá ich má o jednu viac. Tretej by sme sa mali dočkať až v roku 2019 a viac sa o nej dočítate tu

BoJack Horseman

BoJack-Horseman
Zdroj: screenrant.com

Nie je vtipné, že sa na druhé miesto dostal animovaný seriál? Nebojte nič, BoJack Horseman je čiernou komédiou pre dospelých. Zaoberá sa totižto každodennými problémami a aktuálnymi situáciami vo svete. Realistický pohľad na politiku a biznis tak seriálu vôbec nie je neznámy. Taktiež v ňom vidíme boj s depresiou, traumou, závislosťami alebo so sebazničujúcim správaním. Príbeh sa väčšinu času odohráva v Hollywoode a hlavnou postavou je už vyhasnutá hviezda a alkoholik BoJack Horseman (Will Arnett), ktorý už má vrchol svojej kariéry za sebou. Ako sa BoJack vysporiada s tým, že sa chce opäť vrátiť na výslnie a do povedomia celebrít?

Seriál ma za sebou úspešné 4 série, každá má po 12 častí. Nebojte nič, piata séria je už potvrdená Netflixom! 

Master of None

master of none
Zdroj: hindustantimes.com

Vôbec prvé miesto v našom zozname patrí seriálu Master of None. Dramatická komédia je vytvorená Azizom Ansarim a Alanom Yangom, pričom práve Aziz stvárnil hlavnú postavu – 30 ročného herca Deva Shaha. Príbeh sa zaoberá jeho romantickými, pracovnými, či kultúrnymi skúsenosťami. Jednoducho, pozeráme sa na každodenný život a problémy človeka, do ktorého sa dokážeme vcítiť. Prvá séria sa odohráva v New Yorku, zatiaľ čo v tej druhej nás čaká veľký zvrat. Tá sa totižto zväčša odohráva v Taliansku a takéto veľké zmeny nie sú pre seriály bežné. Dev musí riešiť dennodenné problémy od rodičovstva až po vzťah ku starým ľudom. Je to jednoducho geniálne!

Ako sme už spomenuli, seriál má dve série. Obe majú po 10 častí.

Tak čo, vynechali sme v zozname nejaký z vašich obľúbených originálnych seriálov od Netflixu? Pokiaľ áno, určite nám to napíšte do kometárov!

Mohlo by sa ti páčiť

6 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -