Ktorých 10 filmov bolo za rok 2017 na Google najvyhľadávanejších?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

10 najvyhľadávanejších filmov na Google

Tak ako každý rok, aj tento zverejnila spoločnosť Google ich 10 najvyhľadávanejších vecí za rok 2017. Filmy sú vždy populárnym subjektom pre vyhľadavánie na Google, a ani tento rok tomu nie je inak. Samozrejme, táto rubrika je iba jednou z mnoho, a pohľad sme dostali napríklad aj na 10 najvyhľadávanejších seriálov. Na tie sa však pozrieme v samostatnom článku. Zaujímavé je, že skoro všetky najvyhľadávanejšie filmy boli úspechom, ako po kritickej, tak aj po peňažnej stránke. Diváci tak viac vyhľadávajú filmy, ktoré sa im páčili, než tie, ktoré boli zlé alebo o nich počuli zlé veci. Pozrime si teda Top 10 najvyhľadávanejších filmov, ktoré sa ocitli na Google zozname „Top trending„!

Dunkirk

Zdroj: studiodaily.com

Desiate miesto obsadilo majstrovské dielo režiséra Christophera Nolana, Dunkirk. Verte či nie, film prekonal métu 500 miliónov dolárov a stal sa tak najziskovejším z prostredia druhej svetovej vojny. Prekonal tak aj legendárne klasiky ako Zachráňte vojaka Ryana alebo Pearl Harbor. Toto, nie pre každého, majstrovské dielo zavítalo do kín v júli a ukázalo sa ako ďalší úspech pre vizionárskeho režiséra Nolana. Ako už je dobre známe, film sa zameral na niekoľko britských vojakov, ktorí boli spoločne s 400 000 ďalšími obkľúčení na území Francúzska. Okrem častého vyhľadávania sa Dunkirk často umiestňuje aj na rôznych nomináciach na prestížne ceny! Podarí sa mu to aj pri Oscaroch?

Hidden Figures

Absolútne prekvapenie je Hidden Figures, ktoré si nomináciu v túto dobru určite zaslúžil!
Zdroj: foxmovies.com

Na deviatom mieste sa umiestnil úspešný film z roku 2016, Hidden Figures. Snímka bola minulý rok nominovaná na troch Oscarov – Za najlepší film, najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej roli a nakoniec za najlepší adaptovaný scenár. Tento film disponoval aj výbornou hudbou, o ktorú sa postarali ikonickí skladatelia Hans Zimmer a Benjamin Wallfisch. V hlavných úlohách sa ukázali tri charizmatické afroamerické herečky – Taraji P. Henson, Octavia Spencer a Janelle Monáe. Práve Octavia Spencer dostala vyššie spomínanú nomináciu za najlepší herecký výkon vo vedľajšej roli. Bohužial, film ani jednu z nominácií na Oscara nepremenil, no aj tak sa stal veľmi úspešným a obľúbeným. 

Guardians of the Galaxy vol. 2

guardians of the galaxy vol 2 trailer
Zdroj: collider.com

Prvou, no nie poslednou komiksovkou na zozname je film, ktorý snáď ani netreba predstavovať. Druhá časť Strážcov Galaxie so sebou priniesla mnoho úspechu a postava Baby Groota si na seba ukradla všetku pozornosť. Ide o typický Marvelovský blockbuster, ktorý má nádherný vizuál a jeho akčnú jazdu si jednoducho užijete. Treba však podotknúť, že aj napriek úspechu tejto snímky, stále patrí medzi tie slabšie komiksovky za tento rok. Stále však išlo o neuveriteľnú zábavu, ktorú má Marvel jednoducho pod palcom. Tím Strážcov Galaxie najbližšie uvidíme už budúci rok, kedy sa ukážu v očakávanom filme Avengers: Infinity War. Aj vy sa tak strašne tešíte na stretnutie Rocketa a Tonyho Starka?

Baby Driver

baby driver trailer
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Miesto s poradovým čislom 7 obsadil úspešný film Baby Driver. Oh áno, túto jazdu sme si patrične užili. Režisér Edgar Wright sa zriekol režírovania snímky Ant-Man, len aby mohol vytvoriť túto štýlovú snímku s výborným rytmom. Bezpochyby išlo o najcoolovejší film tohto leta a nádherné spojenie hudby, humoru a akcie. V hlavnej úlohe sa ukázal herec známy z filmu Na Vine sú Hviezdy, Ansel Elgort! Okrem neho sa vo filme ukázali oscarové herecké talenty ako Jamie Foxx a Kevin Spacey. Určite tak nie je vylúčené, že sa film vo veľkom množstve vyhľadával aj kvôli škandálu s Kevinom Spaceym. Pokiaľ sa na to pozrieme, Baby Driver je jedným z posledných filmov, v ktorých sa Kevin vôbec ukázal…

Logan

Zdroj: wall.alphacoders.com

Komiksová dráma Logan sa umiestnila na šiestom mieste. V našej recenzii sme sa vyjadrili jasne: „Logan je ostrý a krvavý rovnako ako jeho drápy. Nechýbal mu však ani humor a silné emócie. Konečne sme videli takého Wolverina, ako sme si priali. Ráta sa medzi najlepšie komiksovky vôbec a len ťažko na ňom nájsť chyby. Oscara hodné herecké výkony, trefná hudba a nádherný vizuál.“ Naše názory sa odvtedy nezmenili, stále ide o jeden z najlepších komiksových filmov v histórii. Užili sme si emotívny odchod hercov ako Hugh Jackman alebo Patrick Stewart, spolu s ich postavami Wolverine a Profesor X. Disney aktuálne kúpilo 20th Century Fox a v tomto článku nájdete prehlásenie, či sa Hugh vráti ako Wolverine!

Justice League

justice league trailer
Zdroj: collider.com

Na piatom mieste sa umiestnil nový film z dieľne DC, Justice League. Ide o pomerne kontroverznú snímku, práve pre nechválnu výmenu režiséra, problémy pri natáčaní a neskoršie dotáčky filmu. Stále však ide o prvý film, ktorý na striebornom plátne spojil obľúbených superhrdinov ako Batman, Wonder Woman, Flash alebo Aquaman. Nič však nezmení to, že snímka bola sklamaním ako po kritickej, tak aj po finančnej stránke. Nepomohol mu ani fakt, že film Wonder Woman bol úspechom a po malej iskričke nádeje urobilo štúdio DC opäť krok vzad. Všetko si uvedomil už aj samotný predstaviteľ Batmana, Ben Affleck. Ten sa v tejto úlohe predstaví už iba pár krát, a potom z nej nenápadne vycúva.

Get Out

Zdroj: space.ca

Štvrté miesto na zozname najvyhľadávanejších filmov na Google za rok 2017 obsadila snímka Get Out/Uteč. Je to priam neuveriteľné, no film si na stránke Rotten Tomatoes stále drží krásnych 99%. Ako hovorí hodnotenie samotné, ide o jeden z najlepších filmov roku 2017. Neustále sa umiestňuje v rôznych nomináciach, včera sa napríklad ocitol na zozname Top 10 filmov podľa Americkej Filmovej Inštitúcie! Svoje kvality tak nepochybne ukáže aj na Oscaroch. Ide o neuveriteľne presvedčivo atmosférický hororový thriller, ktorý vo vás vzbudí pocity strachu, beznádeje a neistoty. Takmer perfektný žánrový film, ktorý je pre fanúšikov psycho snímok ako stvorený.

Wonder Woman

Zdroj: dontfeedthegamers.com

Konečne sa dostávame do Top 3. Na treťom mieste sa umiestnila komiksovka Wonder Woman, ktorá prekvapila všetkých divákov a podľa mňa aj samotné štúdio DC. V hlavnej úlohe sa nepredstavil nikto iný, ako krásna a charizmatická herečka Gal Gadot. Zárukou kvality tohto filmu bol aj nečakaný fakt, že Warner Bros. poslali na Oscary práve tento film, zatiaľ čo mali v kádri aj Nolanov vojnový epos Dunkirk. Snímka zožala obrovský kritický, a ešte väčší finančný úspech, ktorý zaručil pokračovnie. Ľudia si postavu Diany Prince obľúbili natoľko, že ju berú ako jedinú svetlú časť tímovky Justice League. Dúfajme teda, že režisérka Patty Jenkins prinesie aj úspešný sequel.

Beauty and the Beast

Zdroj: anoncraft.com

Druhé miesto obsadila hraná disneyovka Kráska a zviera. Snímka iba opäť potvrdzuje, že live-action adaptácie našich najobľúbenejších rozprávok sú dokonalým receptom na hromadu peňazí. Film si predsa zarobil neuveriteľných 1,264 miliárd amerických dolárov, pričom prekonal hneď niekoľko rekordov. Veľkým lákadlom bola nepochybne aj herečka Emma Watson, ktorá si zahrala hlavnú postavu filmu, Belle. Vo filme sa však objavili aj mená ako Dan Stevens, Luke Evans alebo Gosh Gad. Hraná adaptácia v zárobkoch porazila napríklad aj originálnu verziu! Páčila sa vám live-action adaptácia filmu, alebo máte radšej tú kalisckú, kreslenú?

IT

Zdroj: pursuenews.com

Vôbec najvyhľadávanejším filmom roku 2017 na Google bol horor To. Úprimne – Niet sa čomu diviť. Ide predsa o jeden z najlepších filmov tohto roku. Adaptáciu knihy Stephena Kinga priniesol na strieborné plátna režisér Andy Muschietti. Dychberúci vizuál, ešte lepšia hudba, nádherná kinematografia a kamera… Tento film je niečo ako abstraktné dielo, ktoré sa rodí z chorej fantázie. Klauna Pennywise bezchybne stvárnil herec Bill Skarsgård. Netreba zabúdať na Loser’s Club, klub detí, ktorí spravili snímku tak úžasnou. Film To je veľkým prekvapením tohto roka, práve preto je pravdepodobne tak vyhľadávaným. Neostáva nič iné, než podotknúť, že sa neuveriteľne tešíme na pokračovanie.

Čo hovoríte na 10 najvyhľadávanejších filmov roku 2017 na Google? Nachádza sa medzi nimi aj váš favorit? Vaše názory nám píšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -