NETFLIXSeriály

Ktorých 10 seriálov bolo za rok 2017 na Google najvyhľadávanejších?

10 najvyhľadávanejších seriálov na Google

Google zverejnil ich “Top trending” zoznamy pre rok 2017, ako je tomu zvykom. Je medzi nimi pár prekvapení, ktoré nikto nečakal. Existuje mnoho spôsobov, ako zmerať popularitu seriálu a je pravdou, že “Top treding” zoznamy sú len jednou z nich. Tieto štatistiky merajú vyhľadávania, ktoré mali napríklad najväčší hrot v porovnaní s 2016 – hľadanie na sociálnych sietiach alebo celkové vyhľadávania. No stále, Google s ich nepokoreným vyhľadávacím systémom ostáva zrejme najpresnejším. Vďaka mnohým dátam, ktoré ukazujú, čo všetko ľudia vyhľadávali počas tohto roka.

Avšak, toto neznamená, že každý seriál, ktorý sa nachádza v tomto zozname sa sem dostal vďaka kvalite. Alebo preto, že všetci, ktorí seriál vyhľadávali, boli fanúšikovia. V skutočnosti, mnoho týchto seriálov sa na tom zozname ocitlo kvôli kontroverzii spojenej s nimi. Čo znamená, že na tomto zozname by sa nemali vôbec objaviť.

American Gods

American Gods

Zdroj: screenrant.com

American Gods, seriál založený na novele od Neila Gaimana, ktorá nesie taký istý názov k nám prišiel s čerstvou sériou v apríli. S neskutočnou kinematografiou, ktorá bola v mysli ohromne krásna a neuveriteľne šťavnatá, nie je preto divu, že sa seriálu podarilo očariť svoje obecenstvo. Fanúšikovia kníh seriálu vôbec neuškodili, práve naopak – vďaka Gaimanovej spolupráci na scenári a tlačovkám sa mnoho fanúšikov rozhodlo pozrieť si seriál.

Po dvoch nomináciach seriálu na Primetime Emmys nie je žiadnym prekvapením, že American Gods sa dostalo medzi najvyhľadávanejšie série roka. Seriál sa tu však neocitol len pre jeho úspech. Je to veľmi komplikovaný a mätúci seriál, čo fanúšikov vedie k vyhľadávaniu odpovedí práve na internete. Ďalšia vec je, že séria sa v posledných mesiacoch opäť stala vyhľadávanou po oznámení druhej série, ktorá je na ceste a po novinkách, že hviezda série Ricky Whittle sa možno objaví vo filme Green Lantern, v ktorom by mal stvárniť postavu Johna Stewarta.

Big Little Lies

Big Little Lies

Zdroj: screenrant.com

Ďalšia vražedno-mysteriózna séria, založená na knihe toho istého názvu – tentokrát od Liane Moriarty, kde sa v priebehu siedmich epizód odhalili všetky klamstvá vzťahov postáv.

Je to fenomenálny pohľad na temné hlbiny rodín so zdanlivo dokonale žijúcim životom a hviezdnym obsadením (vrátane Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shailene Woodly ako troch vedúcich) nie je prekvapením, že Big Little Lies bol hit roku 2017. Nominovaný na pozoruhodných 6 Zlatých glóbusov, s ďalšími 25 výhrami (vrátane viacerých Primetime Emmys) a desiatkami ďalších nominácií, seriál Big Little Lies sa preto ocitol na tomto zozname, vďaka tomu, že je naozaj fantastickým seriálom! Hoc bol popisovaný ako jednorázová mini-séria, aj napriek tomu sa k nám vráti s druhou sériou!

Santa Clarita Diet

The Santa Clarita Diet

Zdroj: screenrant.com

The Santa Clarita Diet môže byť taktiež prekvapením na tomto zozname, keďže show síce dostala čerstvú prvú sériu, ktorá bola populárna, no nie však nejak dostatočne okúzľujúca, aby sa dostala do tohto zoznamu. V obsadení môžeme vidieť Drew Barrymore (E.T.: The Extra-Terrestrial) a Timythyho Olyphanta (Hitman).

Avšak, nie je to séria ako tak samotná, o ktorej každý tento rok hovorí, ale marketingová kampaň. Pred premiérou spustil Netflix marketingovú kampaň, ktorá sa zdala byť propagáciou stravy s hashtagom #SantaClaritaDietSociálne médiá ovplyvňovali postrehy o tom, že si ľudia z fľašiek s označením #SantaClaritaDiet popíjali tmavočervené smoothies, ktoré vyzerali ako krv. Bola to perfektná reklamná kampaň, vďaka ktorej ľudia hľadali práve tento hashtag, aby zistili, čo sa deje – a to jasne fungovalo! Séria však bola kritizovaná za to, že bola príliš nechutná, a marketingová kampaň tiež dostala sťažnosti v Nemecku, kde plagáty, ktoré ukazujú prst rozrezaný ako jedlo, spôsobili kontroverziu a viedli k upadnutiu obrazu z kampane.

The Good Doctor

The Good Doctor

Zdroj: screenrant.com

The Good Doctor je seriál o briliantnom autistickom chirurgovi, ktorého hrá v hlavnej úlohe Freddie Highmore ako Dr. Shaun Murphy. Celý koncept bol ťažko kritizovaný. Seriál vyzerá ako re-boot série House, teda je o profesionálovi, ktorý má problémy spojiť sa so svojimi pacientmi na emocionálnej úrovni a ktorého osobné problémy často vyvolávajú konflikt. Séria taktiež vyvolala mnoho otázok ohľadom autizmu, pričom niektorí tlieskajú scenáristom o spôsobe, akým zvládajú stav hlavnej postavy (najmä ukazujúc ho v profesionálnom prostredí). Iní sú zas naštvaní tak, ako sa zdá, Dr. Murphy potvrdzuje mnohé menej pozitívne stereotypy o tých, ktorí trpia práve autizmom.

Highmore sám vytvoril videá, aby hovoril o autizme a snažil sa zvýšiť povedomie o tejto chorobe, ale je to citlivá téma, ktorá vyvoláva určitú kontroverziu.

Bachelor in Paradise

Bachelor in Paradise

Zdroj: screenrant.com

Jediná reality show z televíznych seriálov, ktoré sa dostali na tento zoznam je Bachelor In Paradise. Seriál si nepochybne získal nejaké vyhľadávania od fanúšikov, ktorí sa chcú dozvedieť trochu viac o rôznych súťažiacich. Ale veľkým dôvodom, prečo sa stala jednou z najvyhľadávanejších roka, je škandál sexuálneho útokuPočas natáčania sa dvaja súťažiaci veľmi opili a boli nakrútení, keď sa v bazéne sexuálne zbližovali. Počas incidentu jeden z výrobcov tvrdil, že chcel zastaviť nakrúcanie, ale jeho žiadosť bola zamietnutá.

Príslušná súťažiaca Corinne Olympios neskôr uviedla, že predtým, ako došlo k sexuálnym hrátkam, odpadla, čo znamená, že nedokázala dať súhlas. Neskôr, keď tvrdenia týkajúce sa sexuálneho útoku pokračovali v rozprávaní v Hollywoode, bol tento škandál ten, ktorý hrozil, že zatvorí Bachelor In Paradise navždy. Napokon sa však sezóna vydala o niečo neskôr, ako bolo pôvodne naplánované.

Riverdale

seriál riverdale

Zdroj: sreamdreams.com

Riverdale mal obrovský úspech v roku 2017. Po vydaní celej prvej série a polovice tej druhej na CW a Netflixe si seriál vybudoval veľkú fanbase v tomto krátkom čase. Každá epizóda má v priemere 40 minút a odohráva sa v mestečku Riverdale. Toto mestečko bolo úplne obyčajné, až pokiaľ ho nepoškvrnila záhadná vražda Jasona Blossoma. Ten sa so sestrou plavil na loďke a odvtedy ho nikto nevidel. S nájdením tela sa odkrýva skutočnosť, že Jason zomrel až týždeň po jeho zmiznutí. Betty a Jughead postupne odhaľujú život Jasona a zisťujú, čo sa mohlo stať. Archie zasa prispeje k dôkazom vlastným zážitkom a Veronica o tomto skoro nič netuší, keďže sa ešte len prisťahovala. Každá z hlavných postáv má zároveň svoje vlastné temné tajomstvá, ktoré sa postupne dostávajú na povrch.

Jedna z hviezd Riverdale, KJ Apa mal auto nehodu po 14 hodinách natáčania. Čo neskôr viedlo k obvineniam, že produkcia tlačila až príliš moc na výrobu a obsadenie vo Vancouveri, BC.

Iron Fist

Iron Fist

Zdroj: screenrant.com

Nie je žiadnym prekvapením, že sa Iron Fist dostal do top vyhľadávaní tento rok, ako 4. postava z kolecie Defenders na Netflixe. Seriál bol považovaný za kontroverziu už od začiatku. Iron Fist (Finn Jones) sa pripojil k Jessice Jones (Krysten Ritter), Lukeovi Cageovi (Mike Colter) a Daredevilovi (Charlie Cox) a stal sa tak súčasťou Marvel/Netflix universe.

Bohužiaľ sa zároveň stal prvým veľkým kritickým fiaskom v ich spolupráci. Seriál je považovaný za “whitewashing”, keďže sa bohaté biele dieťa učí bojové umenia a stáva sa ochráncom Kun-L’un a vracia sa do New Yorku ako hrdina. Mnohí cítili, že Rand by mal byť zobrazený aspoň ázijským hercom, hoc v komiksoch hrdina nie je aziat. Aj napriek tomu, že seriál bol pomerne dosť sledovaný a dostane druhú sériu, aj tak bol veľkým sklamaním pre sériu Defenders.

This Is Us

10 najvyhľadávanejších seriálov

Zdroj: screenrant.com

This Is Us malo premiéru v roku 2016 a taktiež ako Riverdale, seriál si užil rok 2017. Ľudia si obľúbili sériu pre nezvyčajný štýl rozprávania príbehu, miešanie tradičnej drámy a viac žánrov. Show je taktiež považovaná za najviac emocionálnou sériu roka, ktorá nechávala svojich fanúšikov na vážkach, keďže zistili plot twist, že hlavná postava bola zabitá. V seriáli sa ocitlo pár kontroverzných sporov. Napríklad, keď v jednej epizóde (The Disappointed Man) použili slovo na “N” a hviezda seriálu Chris Sullivan sa musel brániť. Avšak v porovnaní s ostatnými seriálmi na tomto zozname to naozaj nič nie je. This Is Us sa stal hitom a ocitol sa na tomto zozname pre jeho srdcervúci príbeh.

Game of Thrones

Siedma séria Game of Thrones

Zdroj: forbes.com

Myslím, že nie je žiadnym prekvapením, že sa Game of Thrones ocitlo na tomto zozname. Predsa len, je to jedna z najznámejších a najpopulárnejších sérii všetkých čias. Tak isto to platí aj pre rok 2017. Juggernaut od HBO ostáva stále sériou, o ktorej sa hádam najviac rozpráva.

V siedmej sérii sme toho mohli vidieť naozaj veľa. Hlavné postavy sa vrátia do Westerosu, aby sa pripravili na finálne boje. Konečne sme sa po šiestich sériach špekulácii dozvedeli, kto sú vlastne rodičia Jona Snowa (Kit Harrington). Mohli sme vidieť, ako sa rozvíjal vzťah Jona a jeho tety Daenerys (Emilia Clarke). Dočkali sme sa spojenia sestier z rodu Starkov, ktoré zároveň získali naspäť Sever. No najmä sme videli ako sa Night Kingovi a jeho White Walkerom podarilo získať draka. Wall sa dostala po dlhých rokoch pod útok White Walkerov. Čo ale zanecháva fanúšikov špekulovať o tom, čo sa stane v poslednej sérii, ktorú uvidíme až v roku 2019. Hovorí sa aj o tom, že by malo byť natočených viac koncov, aby sa tak predišlo únikom.

13 Reasons Why

13 dôvodov prečo

Zdroj: variety.com

Niektorí môžu byť prekvapení, že toto miesto neobsadilo práve Game of Thrones, ale česť patrí seriálu 13 Reasons Why. Samozrejme, o tej česti by sa dalo pochybovať, keďže je táto originálna séria zameraná na samovraždu, čo tvorí veľkú kontroverziu. Založená je na novele toho istého názvu od spisovateľa Jaya Ashera. Príbeh sa odohráva po samovražde hlavnej postavy. Dej sa posúva ďalej pomocou kaziet, ktoré Hannah nahrala pred jej smrťou. Obsahom kaziet je príbeh hlavnej postavy, ktorý rozpráva počas celej série.

Nie je žiadnym prekvapením, že show o samovražde bude kontroverzná. Ale 13 Reasons Why prišlo pod paľbu, pretože túto samovraždu idealizuje. Hlavnú postavu Hannah Baker (Katherine Langford) konečne niekto počúva a hovorí svojim mučiteľom, čo presne spravili a aké boli jej dôvody, ktoré ju dohnali k sebapoškodzovaniu a samovražde. Rodičia a školy boli znepokojení, keďže si mysleli, že by seriál mohol ovplyvniť mladších divákov. A zároveň tak zvýšiť sebapoškodzovanie a samovražedné myšlienky. Mnohí trvali na tom, aby bola séria celkovo zmazaná, no výsledkom bolo miesto toho, že Netflix pridal varovanie. No napriek tomu sa tento rok show stala najviac tweetovanou na sociálnej sieti Twitter. Dokonca bola nedávno potvrdená druhá séria!

Čo hovoríte na zoznam 10 najvyhľadávanejších seriálov za rok 2017? Nachádza sa medzi nimi aj váš favorit?

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár