10 skvelých herečiek, ktoré sa preslávili vďaka komiksovým filmom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Vďaka komiksovým filmom sa nepreslávia len herci, ale aj krásne herečky, ktoré si svoje postavy vychutnali. Dnes vám prinesieme rebríček talentovaných herečiek, ktoré Marvelu či DC vďačia za celosvetové uznanie!

10. Hayley Atwell (Peggy Carter)

Peggy Carterová patrí medzi najkrajšie a najnebezpečnejšie postavy Marvelu. Objavila sa v Prvom Avengerovi po boku Captaina Americu a na plno zažiarila. Neskôr prišlo pokračovanie a potom samostatný seriál Agent Carter, ktorý jej patrí. Hayley ja skrátka skvelá herečka!

Zdroj: .blogspot.com

9. Tessa Thompson (Valkýra)

Tessa sa už pred filmom Thor: Ragnarok objavila vo filme Creed, po boku Sylvestera Stallonea a Michaela B. Jordana. Teda po boku dvoch skvelých hercov. Napriek tomu jej sláva prišla vďaka spomínanému pokračovaniu Thora, kde si zahrala postavu menom Valkýra.

Zdroj: nerdist.com

8. Dafne Keen (X-23)

Dafne zažiarila v megahite so Hughom Jackmanom Logan! V tomto filme si zahrala jeho dcéru, ktorá po ňom zdedila jeho schopnosti. A musíme povedať, že sa vedľa Patricka Stewarta a Jackmana vôbec nestratila.

Zdroj: comicbook.com

7. Jessica Alba (Susan Storm)

Zrejme by sme Jessicu ani nepoznali nebyť filmovej adaptácie Fantastickej štvorky. Tam si Jessica zahrala postavu neviditeľnej ženy. Mimo nej sa tam napríklad objavil aj Chris Evans. Neskôr si Jessica zahrala v ďalšom komiksovom filme, tentokrát postavu Nancy Callahanovej, v úžasnom Sin City.

Zdroj: wallpaperdx.com

6. Karen Gillan (Nebula)

Karen si všetci pamätáte z filmu Jumaji, avšak celosvetovú slávu získala vďaka filmom Strážcovia Galaxie 1, 2 a Infinity War. Karen si totiž zahrala postavu menom Nebula. Teda sestru Gamory a Thanosovu dcéru. A šlo jej to viac ako dobre. Snáď sa Karen v Hollywoode nestratí. Film Jumanji už len posunul jej kariéru ešte vyššie.

Zdroj: nerdist.com

5. Kirsten Dunst (Mary Jane)

Kirsten začala s herectvom už ako dieťa, no rola jej života prišla vďaka trilógii Spider-Man, kde si zahrala jeho priateľku Mary Jane. Síce tam toho veľa nenahrala, no jej prítomnosť divákov tešila a skvelo sa na ňu pozeralo. Určite jej sláve pomohli oslavné recenzie a nadšení divákov, ktorí trilógiu zbožňujú dodnes.

Zdroj: nme.com

4. Morena Baccarin (Copycat)

Morena získala celosvetovú slávu vďaka nedávnemu megahitu Deadpool, kde sa okrem Ryana Reynoldsa skvelo predviedla aj táto sexi brunetka. Tá si zahrala rolu prostitútky, ktorá sa do Wade Wilsona zamilovala. Morenu uvidíme aj v druhej časti, ktorá snáď bude minimálne taká dobre, ako jej predchodca.

Zdroj: twitter.com

3. Elizabeth Olsen (Scarlet Witch)

Elizabeth je najmladšia sestra niekdajších detských a tínedžerských hviezd Mary, Kate a Ashley. Jej popularita však siaha vyššie, než tá ich. Elizabeth sa už totiž navždy zapíše do dejín Marvelu, ako herečka, ktorá stvárnila skvelú postavu menom Scarlet Witch. Bravó Elizabeth, len tak ďalej.

Zdroj: youtube.com

2. Gal Gadot (Wonder Woman)

Gal sme si prvýkrat všimli v sérii Rýchlo a Zbesilo a to konkrétne v 4. a 5. časti, kde si zahrala po boku Vina Diesela, Paula Walkera či Dwaynea Johnsona. Potom však prišla rola jej života. Štúdio DC Comics jej ponúklo úlohu Wonder Woman. Ide o prvý hraný film s touto ikonickou postavou. Gal to samozrejme vzala a urobila veľmi dobre!

Zdroj: comicsbeat.com

1. Scarlett Johansson (Black Widow)

Scarlett bola ako tak známa aj pred MCU, avšak až vďaka komiksovej postave Black Widow získala slávu, po ktorej túžila, a s tým samozrejme aj veľa peňazí. Scarlett sa objavila takmer v každom filme z dielne MCU a musíme povedať, že by sme ju za nič na svete nevymenili.

Zdroj: comicsbeat.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Myslím, že s Karen Gillan to nie je až taká pravda, samozrejme pokiaľ sa orientujeme iba na Hollywood tak áno, ale fanúšikovská základňa seriálu Doctor Who nie je zas až o toľko menšia ako tá Marvelovská a Amy Pond je veľmi oblubena postava

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -