10 súčasných filmov, ktoré prekonali naše očakávania

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V súčasnej dobe na natočí veľmi veľa filmov, no len niektoré z nich nás dokážu prekvapiť a zaujať. Dnes sa práve na tieto filmy pozrieme.

10. Coco (2017)

Štúdio Pixar nás aj tentokrát milo prekvapilo. Animák Coco disponuje skvelým humorom, avšak hlavným plusom tohto animáku je jeho dej. Animovaný skvost Coco môžeme odporučiť naozaj každému.

Zdroj: youtube.com

9. It (2017)

Stephen King píše skvelé knihy a Andy Muschietti vie podľa jeho predlohy natočiť skvelý film. Fantasy horor zaujal ľudí natoľko, že sa stal najúspešnejším filmom v rámci svojho žánru. Zarobil viac ako 600 miliónov.

Zdroj: youtube.com

8. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Po štvrtej časti nikto neveril, že sa séria s Pirátmi dá ešte zachrániť. No stačilo aby sa konceptu chytil zručný režisér (v tomto prípade dvaja) a z filmu s podtitulom Salazarova pomsta sa hneď stal megahit. Skvelý humor, výborné efekty a postačujúci dej stačili na to, aby piata časť zarobila viac ako 800 miliónov.

Zdroj: hollywoodreporter.com

7. Wind River (2017)

Mrazivý thriller skvelo využíva prostredie v ktorom sa odohráva. Navyše film disponuje výbornou hereckou kvalitou v podobe Jeremyho Rennera a Elizabeth Olsen.

Zdroj: focus.de

6. Vražda v Orient Exprese (2017)

Tradičný román známej spisovateľky bol už niekoľkokrát sfilmovaný, avšak tentokrát sa toho chytil talentovaný herec a režisér Kenneth Branagh. Ten si zahral Profesora Lockharta v druhom pokračovaní série Harry Potter. Režíroval prvú časť Thora a kritici ho považujú za odborníka na Shakespearea. Do svojej novej snímky obsadil samé hviezdy, ako napríklad Johnnyho Deppa, Michelle Pfeifer či Penelope Cruz. Takže to zhrnieme. Skvelý režisér (Branagh), skvelý herec v hlavnej úlohe (Branagh) a výborný vizuál. Dá sa tomu filmu niečo vytknúť ?

Zdroj: variety.com

5. Mad Max: Zbesila jazda (2015)

Tom Hardy a Charlize Theron v nadupanej jazde svojho života. Kultový akčný hit režíroval George Miller, teda samotný tvorca celej serie a celé to dopadlo na výbornú.

Zdroj: movieweb.com

4. John Wick 1 a 2 (2014 – 2017)

V súčasnej dobe neexistuje väčší rýdzo akčný hit. Režisér Chad Stahelski vie skvelo pracovať s postavami a hlavne vie režírovať výborné bojové scénky. Hlavným plusom filmu je však obsadenie. Johna Wicka totiž stvárnil skvelý Keanu Reeves a filmu dodal presne to čo by mu bez jeho účasti chýbalo.

Zdroj: comicbox.eu

3. Wonder Woman (2017)

DC Comics si zatiaľ láme hlavu nad tým, ako napodobniť úspech ich hlavného rivala. Napriek neúspechu ich tímovky sa vedenie štúdia môže tešiť z práce režisérky Patty Jenkins a hlavnej predstaviteľky Wonder Woman Gal Gadot. Ich spoločný projekt totiž vyzerá výborne a naplno zabodoval hlavne u divákov.

Zdroj: revengeofthefans.com

 

2. Deadpool (2016)

Deadpool patrí medzi vôbec najobľúbenejších hrdinov Marvelu. Plnohodnotný film však dostal až v roku 2016. Stvárnil ho jeho fanúšik Ryan Reynolds, ktorý Deadpoola doslova zbožňuje. A vo filme to dal patrične najavo. Skvelý humor a prvotriedna akcia, to je megahit Deadpool!

Zdroj: revengeofthefans.com

1. Avengers: Infinity War (2018)

Na tento film sme čakali dlhých 10 rokov a aj tak nás prekvapil. Bol ešte epickejší, než sme vôbec čakali! O skvelých hereckých výkonoch ani nehovorím. Tento film si skrátka zaslúži prvé miesto v tomto rebríčku.

Zdroj: nerdist.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -