10 zaujímavostí, ktoré ste určite nevedeli #33

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa zase pozrieme na zaujímavosti zo sveta kinematografie a ako už určite viete, zaujímajú nás populárne filmy, ktoré zaujímajú aj vás. Dnes sa pozrieme na trojicu snímok M. Night Shyamalana, na populárnych Pirátov Karibiku, či na obľúbenú dvojicu Tom Hanks a Meg Ryan. 

1. Šiesty zmysel (1999)

Keď Cole (Haley Joel Osment) prvý raz povie Malcolmovi (Bruce Willis), že vidí duchov, v pozadí jeho hlasu je počuť tiché kriky a vzlyky mnohých rôznych ľudí. Howard a Shyamalan tak chceli zdôrazniť utrpenie duší, ktoré sa nedokážu odtrhnúť od Zeme a navštevujú Colea.

Zdroj: bustle.com

2. Znamenia (2002)

Režisér Shyamalan nie je veľkým priaznivcom počítačovej grafiky vo filmoch. Kruhy v obilí, ktoré sa vo filme objavujú, preto fyzicky vyrobil natáčací tím.

Zdroj: simbasible.com

3. Vyvolený (2000)

Meno Elijah je odkazom na Bibliu. Elijah sa podľa nej mal vrátiť na Zem a vydláždiť cestu pre spasiteľa.

Zdroj: theverge.com

4. Piráti Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Všetci herci, ktorí hrali nemŕtvu posádku, prešli pohybovým tréningom, ktorý ich naučil, ako svoje role hrať s neobyčajným oneskorovaním, akoby sa skutočne pohybovali pod vodnou hladinou. Všetci na sebe mali poničené, morskou vodou rozožraté pirátske kostýmy, ktoré boli vo vybraných častiach vyplnené šedivým materiálom so špeciálnymi značkami (tracking markery). V štúdiu MPC sa takto mohli postarať, aby tieto časti boli odstránené, vyretušované a tým bolo dosiahnuté priehľadnosti pirátskych tiel.

Zdroj: blog.screenweek.it

5. Game of Thrones (2011)

Lena Headey (Cersei Lannister) a Jerome Flynn (Bronn) spolu na pľaci nehovoria pokiaľ to nie je vyložene nutné alebo to nenariaďuje scenár. Počas natáčania spolu chvíľu randili, ale ich schôdzky nedopadli veľmi dobre.

Zdroj: nme.com

6. Priatelia (1994)

Hoci bol predstaviteľ Gunthera (James Michael Tyler) barista, kávu v seriáli nikdy skutočne nepripravoval, pretože stroje neboli zapojené kvôli prílišnému hluku, ktorý vydávali. Káva sa tak pripravovala v zákulisí.

Zdroj: foxnews.com

7. Frasier (1993)

V pôvodnom scenári sa nerátalo s miestom pre Frasierovho (Kelsey Grammer) brata, no keď náhodou uvideli na pľaci výkon Davida Hyde Pierca (Niles), ostali v nemom úžase.

Zdroj: pluggedin.com

8. Láska cez internet (1998)

Ide už o tretí film v ktorom si zahralo herecké duo Tom Hanks – Meg Ryan. 

Zdroj: pluggedin.com

9. Bezsenné noci v Seatli (1993)

Tom Hanks a Meg Ryan spolu na scéne strávili ani nie 2 minúty. A to aj napriek tomu, že vo filme stvárňujú romantickú dvojicu.

Zdroj: pinterest.com.mx

10. Sully (2017)

V rámci príprav na natáčanie strávil Tom Hanks pol dňa s Chesley Sullenbergerom v jeho dome. Sullenberger vyhlásil, že na neho zapôsobilo, ako dobre ho herec stvárnil. 

Zdroj: panorama.it
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -