10 zaujímavostí, ktoré ste určite nevedeli #38

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Po nejakom čase sme späť. Dnes sa oprieť pozrieme na vaše obľúbené filmy či seriály a na zaujímavosti, ktoré ste o nich nevedeli!

1. Vykúpenie z väznice Shawshank (1994)

Britské rádio Capital FM v ankete filmov, ktoré musíte vidieť než zomriete, umiestnilo snímku na prvú priečku.

Zdroj: definition.org

2. Million Dollar Baby (2004)

Hillary Swank dostala behom natáčania filmu škaredú infekciu do nohy. Nikomu však nič nepovedala a pokračovala v nakrúcaní.

Zdroj: imdb.com

3. Insidious (2010)

Scenárista Leigh Whannell si rovnako ako v prvých troch častiach filmovej série Saw zahral jednu z vedľajších postáv. Tentokrát Specsa, jedného z dvoch vyšetrovateľov paranormálnych javov.

Zdroj: .denofgeek.com

4. Insidious: Kapitola 2 (2013)

Film sa natočil za 25 dní.

Zdroj: 35mm.pl

5. Jumanji: Vitajte v džungli (2017)

Ak by si Dwayne Johnson (Spencer) mohol vybrať akúkoľvek úlohu, vybral by si Bethany. Sám vyhlásil, že vie, koľko zábavy si užil jeho herecký kolega Jack Black (Bethany), keď musel denne predstavovať 16-ročné egoistické dievča. 

Zdroj: space.ca

6. Stranger Things (2016)

Stretnutie Dufferovcov s Winonou Ryder (Joyce Byers) predtým, než sa stala súčasťou projektu, trvalo štyri a pol hodiny, ale seriál a jej postava neboli takmer vôbec preberané. Tvorcovia si ju vybrali preto, že ich zaujala ako herečka už keď boli mladší. Taktiež ich zaujalo to, že Winona miluje staré filmy, konšpiračné teórie a experimenty s LSD, teda témy, ktoré sú dôležitou súčasťou seriálu.

Zdroj: variety.com

7. Dva a pol chlapa (2003)

Pred začiatkom natáčania 11. série podpísal herec Angus T. Jones zmluvu, podľa ktorej bude jeho postava Jakea Harpera už len vedľajšia.

Zdroj: businessinsider.com

8. Teória veľkého tresku (2007)

Leonard (Johnny Galecki) má brata, volá sa Michael a je právnik na Cambridge. Má aj sestru, ktorá je od neho staršia, pretože v 4. sérii sme sa dozvedeli, že má 38 rokov a Leonard je mladší. Jej meno nie je známe. Je to vedkyňa, v odbore biológia.

Zdroj: urbanian.mundodeportivo.com

9. Sociálna sieť (2010)

Eduardo Saverin vlastne nebol ani Zuckerbergov najlepší kamarát. Tým bol Adam D’Angelo, ktorý pomohol Zuckerbergovi Facebook programovať a vymyslieť.

Zdroj: media.npr.org

10. Silicon Valley (2014)

Pojem „The Weissman Score“ vytvorili tvorcovia seriálu. Chceli zostaviť mierku pre divákov, ktorí nemusia byť nutne zbehlí v programovaní.

Zdroj: variety.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -