10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #42

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Aj dnes sa pozrieme na skvelé filmy a seriály a hlavne na zaujímavosti, o ktorých ste ani netušili. Dnes sa pozrieme na kinohity ako Baby driver, Kong: Ostrov lebiek, či Jurský svet.

10. Baby driver (2017)

Režisér Edgar Wright potvrdil, že drvivá väčšina záberov v priebehu automobilových naháňačiek boli kaskadérske kúsky a že film neobsahuje skoro žiadne digitálne efekty.

Zdroj: justwatch.com

9. Kong: Ostrov lebiek (2017)

Samuel L. Jackson (Preston Packard) zopakuje frázu „Hold onto your butts“ vo voľnom preklade „držte si klobúky,“ z Jurského parku (1993), v ktorom sa to tiež hemžilo obrovskými bytosťami a rovnako zvrhlo v tragédiu s ľudskými obeťami.

Zdroj: movieweb.com

8. Jurský svet (2015)

Aj keď Bryce Dallas Howard nemusela, tak trvala na tom, že jej postava bude mať v každej scéne podpätky. Nič s tým nenarobil ani režisér Colin Trevorrow, ktorý sa ju snažil prehovoriť, aby si obula niečo pohodlnejšie.

Zdroj: variety.com

7. It (2017)

Představitel Billa z filmu To z roku 1990, Jonathan Brandis, má výrazne podobné rysy ako predstaviteľka Beverly z roku 2017, Sophia Lillis. 

Zdroj: movieweb.com

6. Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov (2005)

Zhruba 14-minútový súboj medzi Anakinom (Hayden Christensen) a Obi-Wanom (Ewan McGregor) je najdlhším zo všetkých epizód. Herci ho nacvičovali celý mesiac. Na začiatku súboja, než Anakin zaútočí na Obi-Wana, vyskočí saltom dozadu. Herec naozaj za pomoci pružných povrazov urobil vysoké salto dozadu. 

Zdroj: nerdist.com

5. Matky rebelky: Šťastne a Veselé (2017)

Ide o prvé pokračovanie v kariére herečky Mily Kunis. 

Zdroj: youtube.com

4. Power (2014)

Producentom seriálu je známy rapper Curtis „50 Cent“ Jackson, ktorý zároveň hrá postavu Kanana a ktorý sa postaral aj o titulnú pieseň „Big Rich Town.“

Zdroj: lifeandstylemag.com

3. Perníkový tatko (2008)

Jesse Pinkman povie v záverečnej epizóde iba 5 viet a aj to až na konci.

Zdroj: hollywoodreporter.com

2. Leon (1994)

V prvej verzii scenára mal hlavný hrdina meno Leon Montana, čím sa mal zvýrazniť jeho taliansky pôvod. Napokon sa to však do finálneho textu nedostalo.

Zdroj: .sbs.com

1. Gran Torino (2008)

Clint Eastwood zbožňuje autá. A tiež sa v nich vyzná. Keď sa pri nakrúcaní stalo niečo s autom, Clint to vo väčšine prípadov dokázal opraviť.

Zdroj: imcdb.org
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -