10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #45

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Ste zvedaví na dnešné zaujímavosti? Tak napríklad sa dozviete, na koho sa podobá Dash z Rodinky Úžasných, aké bude pokračovanie filmu Sicario a pozrieme sa aj na kritikmi obľúbenú Lady Bird!

1. Rodinka Úžasných (2004)

Syn Pána Úžasného Dash je inšpirovaný komiksovou postavou menom Flash od nakladateľstva DC Comics. Nielen, že majú rovnaké superschopnosti (superrýchlosť, beh po vode), ale aj ich mená sú si veľmi podobné.

Zdroj: youtube.com

2. Červená volavka (2018)

Ruské postavy hrajú americkí, britskí, belgickí, holandskí, nemeckí, ukrajinskí a poľskí herci. Hlavnú americkú postavu vo filme (Nate Nash), hrá austrálsky herec Joel Edgerton.

Zdroj: globo.com

3. Sicario 2: Soldado (2018)

Pri jednom rozhovore pred uvedením filmu sa scenáristu Taylora Sheridana pýtali, aký smerom sa vydá druhý diel, tak vyhlásil: „Že Sicario: Nájomný vrah (2015) bude oproti Sicario 2: Soldado vyzerať ako komédia.“

Zdroj: indiewire.com

4. Labyrint: Smrteľná liečba (2018)

Pôvodne sa špekulovalo o rozdelení knihy do dvoch filmov, čo ale režisér odmietol.

Zdroj: zaujimavosti.net

5. Tomb Raider (2017)

Názov filmu sa objaví až na úplnom konci.

Zdroj: cinemaview.sk

6. Lady Bird (2017)

Saoirse Ronan si farbila vlasy červenou farbou a na návrh režisérky nenosila make-up na zakrytie svojich akné. Povedala, že film vnímala ako skutočne dobrú príležitosť nechať teenagerskú tvár vo filme skutočne vyzerať ako teenagerskú tvár v reálnom živote.

Zdroj: siteladom.com.br

7. Blade Runner 2049 (2017)

O obsadení Harrisona Forda sa rozhodlo pár dní pred prvou klapkou. 

8. Tri bilboardy kúsok za Ebbingom (2017)

Režisér Martin McDonagh napísal hlavnú postavu špecificky pre Frances McDormand. 

Zdroj: scroll.in

9. To (2017)

Tvorcovia si dovolili mierny odklon od celkového dizajnu Pennywisea. Jeho kostým bol inšpirovaný štýlom obliekania z rôznych ľudských epoch – od stredoveku, cez renesanciu až po viktoriánske obdobie. Tvorcovia tým chceli ukázať, že Pennywise nie je obyčajný klaun, ale jeho prítomnosť siaha do rôznych historických období ľudstva.

Zdroj: screengeek.net

10. John Wick 2 (2017)

Názov filmu sa objaví až v 14. minúte.

Zdroj: log.com.tr
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. V prvom bode, beh po vode nie je superschopnosť :D Po vode môže bežať vďaka superschopnosti, ktorá je superrýchlosť :D Vysvetlené je to aj v seriály The Flash (2014). Ale inak super zaujímavosti :D

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -