10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #47

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa opäť pozrieme na kvalitné filmy, rovnako kvalitné seriály a na ich zaujímavé fakty, ktoré máte tak radi.

1. Srdcu nerozkážeš (2017)

Vo filme sa niekoľkokrát spomína, že je Kumail fanúšikom seriálu Akty X (1993). V reálnom živote sa v roku 2016 v jednej epizóde skutočne objavil.

Zdroj: kultura.pravda.sk

2. Vojna o pláetu opíc (2017)

Ide už o 9. film zo série Planéta opíc.

Zdroj: hindustantimes.com

3. Vaiana (2016)

Ide o vôbec prvý muzikál, v ktorom sa objavil Dwayne Johnson.

Zdroj: latercera.com

4. Ulica Cloverfield 10 (2016)

Mary Elizabeth Winstead (Michelle) počas telefonátu, v ktorom sa vo filme rozpráva s Bradleym Cooperom (Ben), volá v skutočnosti s úplne iným človekom. Hlas Bradleyho Coopera bol do telefonátu pridaný až po natáčaní.

Zdroj: rezirb.com

5. Marťan (2015)

Okrem Watneyho (Matt Damon) zmienky o Iron Manovi počas scény jeho záchrany, sa vo filme objavili herci, ktorí si zahrali v niekoľkých filmových adaptáciách Marvel Studios. Sebastian Stan ako Winter Soldier / Bucky Barnes, Chiwetel Ejiofor a Benedict Wong ako Mordo a Wong vo filme Doctor Strange (2016), Michael Peña ako Luis vo filme Ant-Man (2015), Donald Glover ako Aaron vo Spider-Man: Homecoming ( 2017) a Kate Mara sa krátko objavila vo filme Iron Man 2 (2010).

Zdroj: horizon-magazine.eu

6. Whiplash (2014)

Whiplash je jeden z najmenej zárobkových filmov, ktorý bol kedy nominovaný na Oscara za Najlepší film.

Zdroj: theatlantic.com

7. Black Mass: Špinavá hra (2015)

Pravý James „Whitey“ Bulger vyhlásil, že nie je fanúšikom Johnnyho Deppa, a že odmieta film zhliadnuť. Depp vyhlásil že Bulger niekoľkokrát odmietol jeho návštevu, keď sa pripravoval na svoju úlohu. 

Zdroj: cnn.com

8. Ladíme 2 (2015)

Herečka Birgitte Hjort Sørensen o natáčaní vyhlásila: „Prešli sme dvoj týždenným výcvikovým táborom, nielen aby sme sa naučili tanečné choreografie, ale aj preto aby sme získali vytrvalosť, aby sme skutočne dokázali scény opakovať.“

Zdroj: imdb.com

9. Brooklyn (2015)

Predstaviteľka Ellis, Saoirse Ronan, zdieľa niektoré podobnosti so svojou postavou. Saoirse je Írka, ktorá sa narodila v New Yorku a bola vychovaná v Írsku, Jej postava Ellis je Írka, ktorá sa narodila v Írsku, ale neskôr začala žiť v New Yorku.

Zdroj: etonline.com

10. Navždy mladá (2015)

Blake Lively si musela pre každé zobrazené desaťročia osvojiť odlišný spôsob vyjadrovania. V tom jej pomohla uznávaná hollywoodska trénerka dialektov, Elizabeth Himelstein, ktorá pracovala aj s Nicole Kidman pri filme Návrat do Cold Mountain(2003).

Zdroj: youtube.com
ZDROJCSFD

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -