10 zaujímavostí zo série Harry Potter, ktoré ste (určite) nevedeli #4

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa pozrieme do magického sveta J.K. Rowlingovej. Opäť sa zase dozviete informácie ohľadom tejto obľúbenej série, ktorá aj po rokoch zostala v našich srdciach!

1. Mince v Gringott banke boli najskôr vyrobené z kovu, mnohé sa však stratili, a tak ich neskôr nahradili mince z plastu. 

Zdroj: wikia.nocookie.net

2. Pri tvorbe rokfortského hradu sa architekti inšpirovali starými a veľkými anglickými stavbami, ako sú Oxfordská a Cambridgeská univerzita a katedrály v Salisbury a Westminsteri. 

Zdroj: aimg.sk

3. Tvorcovia pôvodne dali Danielovi Radcliffeovi zelené šošovky, aby vyzeral viac tak, ako ho kniha popisuje. Emme Watson zas veľké umelé predné zuby. Z oboch pokusov o vierohodnejší vzhľad sa zišlo, pretože Danielovi slzili oči a Emma nemohla cez predné zuby normálne hovoriť.

Zdroj: telkac.zoznam.sk

4. Rowlingová bola s výberom Daniela Radcliffa do úlohy Harryho nesmierne spokojná. Dokonca režisérovi priznala, že mala pocit, akoby našla strateného syna. 

Zdroj: techcrunch.com

5. Keď spoločnosť Warner Bros. kúpila práva na všetkých sedem dielov, uvažovala, že by natočila jediný film. Spisovateľka J.K. Rowling to však razantne odmietla. 

Zdroj: cnbccom

6. J.K. Rowling osobne vybrala Robbieho Coltranea do úlohy Hagrida a tiež Maggie Smith do úlohy profesorky McGonagallovej. 

Zdroj: animagos.com.

7. Detskí herci natáčali 4 hodiny denne a následne venovali 3 hodiny školskej príprave. Podľa zákona totiž museli pokračovať v školskej dochádzke aj počas natáčania. Všade s nimi preto chodil súkromný učiteľ. 

Zdroj: cnet2.cbsistatic.com

8. Pri konkurze na rolu Harryho museli chlapci prečítať stránku z Kameňa mudrcov. Ak boli pozvaní do ďalšieho kola, museli zimprovizovat scénu, kde sa študenti vracajú do Rokfortu. Následne dostali niekoľko stránok zo scenára, ktoré museli prečítať pred režisérom Chrisom Columbusom.

Zdroj: ntv.com.tr

9. Vďaka filmu deti začali tvrdiť, že zle vidia a začali navštevovať očné ordinácie len preto, aby mohli nosiť okrúhle potterovské okuliare. V Británii sa tak zdvihol predaj okrúhlych okuliarov o 40%.

Zdroj: .brightside.me

10. Keď bol Daniel Radcliffe vybraný do role Harryho Pottera, ešte nemal vyhrané. Jeho rodičia s tým totiž niekoľko mesiacov nesúhlasili.

Zdroj: noizz.rs
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -