Pozrite si prvých 12 minút z filmu Evangelion: 3.0+1.0

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pozrite si prvých 12 minút z anime filmu Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time, poslednej časti tetralógie Rebuild of Evangelion. Vydaniu očakávaného filmu od tvorcu Hideaki Anno predchádzalo viac ako deväť rokov výroby a šesť rokov odkladov. Pôvodná premiéra bola naplánovaná na rok 2015, početné odklady ju presunuli na 2020. Vtedy začala úradovať celosvetová pandémia ochorenia COVID-19. Dnes, 8. marca sa koná oficiálna premiéra v Japonsku.

Pri tejto príležitosti nám Studio Khara, TohoToei Company sprístupnili „prvých 12 minút, 10 sekúnd, a 10 snímkov“ z Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time. Video nájdete priložené nižšie.

12 minút z filmu Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Pokiaľ ste sa nikdy nedostali do kontaktu s anime sériou Neon Genesis Evangelion (Šinsejki Evangelion), tak vám túto jazdu odporúčam všetkými desiatimi. V Japonsku sa vysielala medzi rokmi 1995 a 1996, má len jednu sériu, ktorú dokážete zhltnúť za jeden víkend. Dnes je dostupná napríklad Netflixe, čím sa dostala do povedomia širšieho publika. Príbeh sa točí okolo troch detí, ktoré v gigantických robotoch s názvom EVA obraňujú mesto Neo Tokyo.

To je napádané takzvanými Anjelmi, ktorí sú alternatívou Kaiju z aktuálnej kinematografie (Pacific RimGodzilla, …). V akčnom príbehu je však zaobalená neuveriteľne depresívna metafora, ktorá sa okrem iného zaoberá aj existenčnou krízou. Seriál je dodnes považovaný za jedno z najlepších anime v histórii a od vydania vyšlo na jeho motívy už niekoľko filmov alebo hier.

Ak ste už videli základné anime aj s filmom The End of Evangelion, ktorý sériu ukončil, môžete sa presunúť na novú filmovú “remake” tetralógiu. Tá síce po prvom filme odbočila od príbehu originálnej série, no je na omnoho vyššej vizuálnej úrovni. Skladá sa z filmov Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone (2007), Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance (2009) a Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo (2012). Štvrtá a zároveň finálna časť sa dnes po dlhých rokoch dostala do japonských kín.

Poznáte anime Neon Genesis Evangelion a plánujete sledovať poslednú časť filmovej série? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -