Chris Hemsworth ide do vojny s Afganistanom po teroristickom útoku z 11. septembra v traileri na film 12 Strong!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Štúdio Warner Bros. konečne predstavilo prvý trailer, plagát a nejaké fotky z nadchádzajúceho filmu 12 Strong. Ten nám osvetlí udalosti, ktoré nasledovali po teroristickom útoku z 11. septembra na dvojičky. Centrom príbehu budú ľudia, ktorí sa dobrovoľne vydali do boja v Afagnistane. V novej vojnovej dráme si zahrajú Chris Hemsworth (Thor, Avengers), na Oscara nominovaný Michael Shannon (Núdzový východ, Nočné zvieratá) a ďalší. Už teraz je načne vidieť, že pôjde o naozaj emocionálny film týkajúci sa veľmi reálnej a dodnes vážnej témy.

12 Strong trailer

Príbeh snímky 12 Strong je adaptáciou bestsellerovej knihy Horse Soldiers, ktorá bola napísaná podľa skutočných udalostí o predvedení hrdinstva vo svete a popri udalostiach, ktoré nasledovali po útoku na Svetové obchodné centrum. V strašných dňoch po 11. septembri je špeciálna jednotka americkej armády na čele s novým kapitánom, Mitchom Nelsonom (Hemsworth) vybraná ako tím prvých vojakov, ktorí vstúpia do Afganistanu s nebezpečnou misiou. V neprívetivých horách je ich úlohou presvedčiť generála Severnej aliancie Dostuma (Negahban), aby sa spojili proti spoločnému nepriateľovi. Tým nie je nikto iný, ako známa teroristická organizácia Taliban, podporovaná svojimi spojencami Al Qaeda. Nielen že v Afganistane čelia mnohým problémom kvôli komunikácii a dôveryhodnosti, vojaci sa budú musieť dokonca prispôsobiť na štýl boja Afgánskej armády.

Naozaj už sa neoplatí vás viac zdržovať. Rovno sa teda pustite do toho a pozrite si vizuálne a príbehovo mocný trailer k filmu 12 Strong:

Režisérom vojnovej drámy je ocenený Nicolai Fuglsig, pričom z pozície producenta za ním stoja Jerry Bruckheimer (Piráti Karibiku, Čierny jastrab zostrelený), spolu s Molly Smith i Trentom a Thadom Luckinbillovcami (La La Land, Sicario). Natáčanie bude mať na starosti produkčná firma Black Label Media, ktorá by mala podobný projekt zvládnuť perfektne. Podľa kriticky ospevovanej knihy Douga Stantona zasa napísali scenár Oscarový Ted Tally (Mlčanie jahniat) a Peter Craig (Hry o život). K hereckému obsadeniu ďalej patria Michael PeñaNavid NegahbanTrevante RhodesGeoff Stults a mnoho ďalších talentovaných hercov.

Zdroj: slashfilm.com

Podľa dostupných informácií je už teraz zjavné, že ide o film s neskutočne veľkým potenciálom. Za snímkou 12 Strong už teraz stoje nesmierne veľké a talentované mená, vrátane skvelých hercov, producentov, scenáristov, kameramanov a koordinátorom kaskadérov. Potencionálne oscarový film sa do kín v USA dostane 19. januára 2018. Ohľadom nových informáciách vás budeme čo najskôr oboznamovať.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -