Prinášame vám všetkých 16 hraných Disney remakov, zoradených od najhoršieho po najlepší film

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

16 hraných remakov od Disney

Dnes sme si pre vás pripravili článok, v ktorom vám predstavíme všetkých 16 hraných remakov od Disney. Filmy sme pre vás aj zoradili od najhoršieho až po ten najlepší, a to podľa hodnotenia stránky Rotten Tomatoes. Disney si totižto v jednom čase uvedomilo, že mu postupne dochádzajú nápady na nové rozprávky, a preto skúsilo siahnuť po tých starých.

Zo starých obľúbených klasických rozprávok začali robiť hrané remaky, čím zaujali nielen deti, ale aj staršie publikom, ktoré milovalo klasické Disney filmy v detstve. Ako uvidíte aj v našom zozname, nie všetky filmy boli úspešné, avšak veľká časť z nich si našla svojich priaznivcov a veľa ľuďom sa začali páčiť staré rozprávky v novom šate.

16. Alica v Krajine za zrkadlom (2016)

Alica v krajine za zrkadlom 16 hraných remakov od Disneyho
Zdroj: wallpapercave.com

Pokračovanie filmu Alica v krajine zázrakov z roku 2010. Film režíroval James Bobin a vo filme sme mohli vidieť hercov Miu Wasikowsku, Johnnyho Deppa, Anne Hathaway alebo Helenu Bonham Carterovú. Film dostal od kritikov na Rotten Tomatoes hodnotenie 29%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,2/10
CSFD.cz – 65%

15. 102 dalmatínov (2000)

102 dalmatínov 16 hraných remakov od Disneyho
Zdroj: wall.alphacoders.com

Pokračovanie filmu 101 dalmatíncov z roku 1996. Film režíroval Kevin Lima a herecké obsadenie tvorili napríklad Glenn Close alebo Gérard Depardieu. Film dostal od kritikov na Rotten Tomatoes hodnotenie 31%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 4,9/10
CSFD.cz – 40%

14. Vládkyňa zla 2 (2019)

film maleficent: mistress of evil
Zdroj: cbr.com

Film je pokračovaním Vládkyne zla z roku 2014. Režisérom filmu bol Joachim Rønning a hlavnú postavu si zahrala slávna herečka Angelina Jolie. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 40%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,6/10
CSFD.cz – 70%

13. 101 dalmatíncov (1996)

101 dalmatíncov 16 hraných remakov od Disneyho
Zdroj: sk.pinterest.com

Hraná verzia známej rozprávky o malých šteňatách, ktoré pre ich farbu kože chce uloviť krutá Cruella De Vil, no šteniatka sú až príliš vynaliezavé. Film si získal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 42%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 5,7/10
CSFD.cz – 54%

12. Dumbo (2019)

Dumbo recenzia
Zdroj: screenrant.com

Malý sloník s veľkými ušami, ktoré mu dávajú schopnosť lietať. Film režíroval Tim Burton. Z hercov sme mohli vidieť Dannyho DeVita alebo Colina Farrella. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 47%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,3/10
CSFD.cz – 62%

11. Alica v krajine zázrakov (2010)

Alica v krajine zázrakov
Zdroj: medium.com

Alica v krajine zázrakov je rozprávka o dievčati, ktoré zablúdi do čarovného sveta plného zázrakov. Film zrežíroval Tim Burton a v roli Alice sme mohli vidieť Miu Wasikowsku. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 51%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,4/10
CSFD.cz – 72%

10. Leví kráľ (2019)

Prvé reakcie na Levieho kráľa
Zdroj: ew.com

Kto by nepoznal krásny príbeh mladého leva o hľadaní jeho miesta v kruhu života? Režisérom tohto filmu bol Jon Favreau. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 53%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,9/10
CSFD.cz – 77%

9. Vládkyňa zla (2014)

pokračovanie filmu Maleficent
Zdroj: thenerdsuncanny.wordpress.com

Každý pozná príbeh Šípkovej Ruženky, ktorú prekliala Zlá sudička. V tomto filme však konečne vidíme aj príbeh spomínanej záporáčky. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 54%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 7/10
CSFD.cz – 73%

8. Aladin (2019)

aladin recenzia
Zdroj: disney.co.uk

Filmové spracovanie príbehu z blízkeho východu o zlodejovi Aladinovi a Džinovi, ktorého si zahral úspešný Will Smith. Film dostal hodnotenie od kritikov z Rotten Tomatoes 57%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 7/10
CSFD.cz – 68%

7. Lady and the Tramp (2019)

lady a tramp
Zdroj: comingsoon.net

Príbeh lásky nevzniká len medzi ľuďmi, ale aj medzi zvieratkami. Týmto príbehom je aj láska týchto dvoch psov, Lady a Trampa. Film si získal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 66%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,3/10
CSFD.cz – 66%

6. Kráska a zviera (2017)

Zdroj: wallpapersite.com

Príbeh starší ako sám čas. Film nám ukazuje, že človek sa nemusí vždy zaľúbiť len do vzhľadu, ale môže sa zamilovať aj do duše. Film si získal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 71%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 7,1/10
CSFD.cz – 72%

5. Christopher Robin (2018)

macko pú christopher robin trailer
macko pú christopher robin trailer; Zdroj: hdqwalls.com

Každý asi pozná klasickú rozprávku o Medvedíkovi Pú. Čo sa s ním a jeho kamarátmi ale stalo o pár rokov, keď trošku vyrástli a malý chlapec Christopher Robin sa stal mužom? Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 73%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 7,3/10
CSFD.cz – 75%

4. The Jungle Book (1994)

The Jungle Book 16 hraných remakov od Disneyho
Zdroj: http://ghostirecmoviesa.over-blog.com

Tento film možno nie je známy, ale tiež ukazuje príbeh chlapca Mauglího, ktorý vyrastá v džungli medzi zvieratami. Je inšpirovaný populárnym literárnym dielom Kniha Džunglí od Rudyarda Kiplinga. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 79%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6/10
CSFD.cz – 59%

3. Popoluška (2015)

cinderella
Zdroj: empireonline.com

Aj jeden z prvých Disney filmov dostal svoj remake, ktorý skončil veľmi úspešne. Príbeh nám ukazuje mladé dievča, ktoré si túži vziať za manžela princa. Film získal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 84%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,9/10
CSFD.cz – 72%

2. Pete a jeho drak (2016)

pete a jeho drak 16 hraných remakov od Disneyho
Zdroj: wallpapercave.com

Príbeh, ktorý sa podobá príbehu Mauglího, avšak dieťa nežilo so zvieratami, ale s obrovským drakom. Toho si spriatelil a spolu žili ďaleko v lese. Film získal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 88%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,7/10
CSFD.cz – 67%

1. Kniha džunglí (2016)

kniha džunglí 16 animovaných remakov od Disneyho
Zdroj: wallpapersafari.com

Na prvom mieste skončil film, ktorý zrežíroval Jon Favreau a je to opäť film o hrdinovi Mauglím. Opäť sa jedná o inšpiráciu tou istou knihou. Prvenstvo si určite zaslúžil, pretože príbeh má skvelé vizuálne prevedenie. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 94%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 7,4/10
CSFD.cz – 80%

Ktorý z týchto 16 hraných remakov od Disney máte najradšej? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: rottentomatoes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -