Prinášame vám všetkých 16 hraných Disney remakov, zoradených od najhoršieho po najlepší film

Nenechajte si ujsť

Vedecký výskum určil najstrašidelnejší horor kinematografie – RESTART #11

Vedecká štúdia určila najstrašidelnejší horor, Netflix pripravuje seriál Assassin's Creed a Moon Knight obsadil svoju hlavnú hviezdu. Vítame vás pri špeciálnej halloweenskej epizóde našej šou...

TIP na komiks: Marvel Zombies Halloween | Tu si niekto koleduje o uhryznutie

TIP na komiks: Marvel Zombies Halloween Marvel Zombies Halloween je one-shotový príspevok do tejto dlho vychádzajúcej série. One shot označuje krátky komiks s uzatvoreným príbehom,...

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky, ktoré sa oplatí čítať

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky Možno to ani neviete, ale mnoho z vašich obľúbených filmov má svoju literárnu predlohu. Z napínavých žánrov je to...

TOP 5: Najlepšie animované filmy, ktoré jednoducho musíte tento Halloween vidieť. Ktorý je váš obľúbený?

Najlepšie animované filmy na Halloween Halloween je tu a s ním aj obdobie strašidiel, hororov, sladkostí a masiek. Tento rok ho však nemôžeme osláviť tak,...
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 19 rokov a na vysokej škole v Bratislave študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

16 hraných remakov od Disney

Dnes sme si pre vás pripravili článok, v ktorom vám predstavíme všetkých 16 hraných remakov od Disney. Filmy sme pre vás aj zoradili od najhoršieho až po ten najlepší, a to podľa hodnotenia stránky Rotten Tomatoes. Disney si totižto v jednom čase uvedomilo, že mu postupne dochádzajú nápady na nové rozprávky, a preto skúsilo siahnuť po tých starých.

Zo starých obľúbených klasických rozprávok začali robiť hrané remaky, čím zaujali nielen deti, ale aj staršie publikom, ktoré milovalo klasické Disney filmy v detstve. Ako uvidíte aj v našom zozname, nie všetky filmy boli úspešné, avšak veľká časť z nich si našla svojich priaznivcov a veľa ľuďom sa začali páčiť staré rozprávky v novom šate.

16. Alica v Krajine za zrkadlom (2016)

Alica v krajine za zrkadlom 16 hraných remakov od Disneyho
Zdroj: wallpapercave.com

Pokračovanie filmu Alica v krajine zázrakov z roku 2010. Film režíroval James Bobin a vo filme sme mohli vidieť hercov Miu Wasikowsku, Johnnyho Deppa, Anne Hathaway alebo Helenu Bonham Carterovú. Film dostal od kritikov na Rotten Tomatoes hodnotenie 29%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,2/10
CSFD.cz – 65%

15. 102 dalmatínov (2000)

102 dalmatínov 16 hraných remakov od Disneyho
Zdroj: wall.alphacoders.com

Pokračovanie filmu 101 dalmatíncov z roku 1996. Film režíroval Kevin Lima a herecké obsadenie tvorili napríklad Glenn Close alebo Gérard Depardieu. Film dostal od kritikov na Rotten Tomatoes hodnotenie 31%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 4,9/10
CSFD.cz – 40%

14. Vládkyňa zla 2 (2019)

film maleficent: mistress of evil
Zdroj: cbr.com

Film je pokračovaním Vládkyne zla z roku 2014. Režisérom filmu bol Joachim Rønning a hlavnú postavu si zahrala slávna herečka Angelina Jolie. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 40%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,6/10
CSFD.cz – 70%

13. 101 dalmatíncov (1996)

101 dalmatíncov 16 hraných remakov od Disneyho
Zdroj: sk.pinterest.com

Hraná verzia známej rozprávky o malých šteňatách, ktoré pre ich farbu kože chce uloviť krutá Cruella De Vil, no šteniatka sú až príliš vynaliezavé. Film si získal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 42%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 5,7/10
CSFD.cz – 54%

12. Dumbo (2019)

Dumbo recenzia
Zdroj: screenrant.com

Malý sloník s veľkými ušami, ktoré mu dávajú schopnosť lietať. Film režíroval Tim Burton. Z hercov sme mohli vidieť Dannyho DeVita alebo Colina Farrella. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 47%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,3/10
CSFD.cz – 62%

11. Alica v krajine zázrakov (2010)

Alica v krajine zázrakov
Zdroj: medium.com

Alica v krajine zázrakov je rozprávka o dievčati, ktoré zablúdi do čarovného sveta plného zázrakov. Film zrežíroval Tim Burton a v roli Alice sme mohli vidieť Miu Wasikowsku. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 51%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,4/10
CSFD.cz – 72%

10. Leví kráľ (2019)

Prvé reakcie na Levieho kráľa
Zdroj: ew.com

Kto by nepoznal krásny príbeh mladého leva o hľadaní jeho miesta v kruhu života? Režisérom tohto filmu bol Jon Favreau. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 53%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,9/10
CSFD.cz – 77%

9. Vládkyňa zla (2014)

pokračovanie filmu Maleficent
Zdroj: thenerdsuncanny.wordpress.com

Každý pozná príbeh Šípkovej Ruženky, ktorú prekliala Zlá sudička. V tomto filme však konečne vidíme aj príbeh spomínanej záporáčky. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 54%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 7/10
CSFD.cz – 73%

8. Aladin (2019)

aladin recenzia
Zdroj: disney.co.uk

Filmové spracovanie príbehu z blízkeho východu o zlodejovi Aladinovi a Džinovi, ktorého si zahral úspešný Will Smith. Film dostal hodnotenie od kritikov z Rotten Tomatoes 57%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 7/10
CSFD.cz – 68%

7. Lady and the Tramp (2019)

lady a tramp
Zdroj: comingsoon.net

Príbeh lásky nevzniká len medzi ľuďmi, ale aj medzi zvieratkami. Týmto príbehom je aj láska týchto dvoch psov, Lady a Trampa. Film si získal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 66%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,3/10
CSFD.cz – 66%

6. Kráska a zviera (2017)

Kraska a Zviera originál boxoffice
Zdroj: wallpapersite.com

Príbeh starší ako sám čas. Film nám ukazuje, že človek sa nemusí vždy zaľúbiť len do vzhľadu, ale môže sa zamilovať aj do duše. Film si získal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 71%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 7,1/10
CSFD.cz – 72%

5. Christopher Robin (2018)

macko pú christopher robin trailer
macko pú christopher robin trailer; Zdroj: hdqwalls.com

Každý asi pozná klasickú rozprávku o Medvedíkovi Pú. Čo sa s ním a jeho kamarátmi ale stalo o pár rokov, keď trošku vyrástli a malý chlapec Christopher Robin sa stal mužom? Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 73%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 7,3/10
CSFD.cz – 75%

4. The Jungle Book (1994)

The Jungle Book 16 hraných remakov od Disneyho
Zdroj: http://ghostirecmoviesa.over-blog.com

Tento film možno nie je známy, ale tiež ukazuje príbeh chlapca Mauglího, ktorý vyrastá v džungli medzi zvieratami. Je inšpirovaný populárnym literárnym dielom Kniha Džunglí od Rudyarda Kiplinga. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 79%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6/10
CSFD.cz – 59%

3. Popoluška (2015)

cinderella
Zdroj: empireonline.com

Aj jeden z prvých Disney filmov dostal svoj remake, ktorý skončil veľmi úspešne. Príbeh nám ukazuje mladé dievča, ktoré si túži vziať za manžela princa. Film získal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 84%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,9/10
CSFD.cz – 72%

2. Pete a jeho drak (2016)

pete a jeho drak 16 hraných remakov od Disneyho
Zdroj: wallpapercave.com

Príbeh, ktorý sa podobá príbehu Mauglího, avšak dieťa nežilo so zvieratami, ale s obrovským drakom. Toho si spriatelil a spolu žili ďaleko v lese. Film získal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 88%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 6,7/10
CSFD.cz – 67%

1. Kniha džunglí (2016)

kniha džunglí 16 animovaných remakov od Disneyho
Zdroj: wallpapersafari.com

Na prvom mieste skončil film, ktorý zrežíroval Jon Favreau a je to opäť film o hrdinovi Mauglím. Opäť sa jedná o inšpiráciu tou istou knihou. Prvenstvo si určite zaslúžil, pretože príbeh má skvelé vizuálne prevedenie. Film dostal od kritikov z Rotten Tomatoes hodnotenie 94%.

Ďalšie hodnotenia:

IMDb.com – 7,4/10
CSFD.cz – 80%

Ktorý z týchto 16 hraných remakov od Disney máte najradšej? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: rottentomatoes.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Vedecký výskum určil najstrašidelnejší horor kinematografie – RESTART #11

Vedecká štúdia určila najstrašidelnejší horor, Netflix pripravuje seriál Assassin's Creed a Moon Knight obsadil svoju hlavnú hviezdu. Vítame vás pri špeciálnej halloweenskej epizóde našej šou...

Hviezda filmov V zajatí démonov zrežíruje horor Insidious 5. Wilsonov debut uvidíme v roku 2022

Minulý rok sme sa dozvedeli, že hororová franšíza Insidious príde so štvrtým pokračovaním a dnes nám Blumhouse oznámil meno režiséra, ktorým bude debutovo Patrick...

Koronavírus zasiahol už aj herný priemysel. Schytali to hry Far Cry 6 a Rainbow Six Quarantine

Far Cry 6 stratil dátum vydania Celosvetová pandémia koronavírusu zasiahla už aj herný priemysel. Vývojári aj z tých najväčších štúdií musia pracovať z domu, čo...

Michael Myers sa opäť vydáva vraždiť v krátkej ukážke na horor Halloween Kills

Halloween Kills teaser Každý oslavuje predvečer sviatku všetkých svätých, alebo vo všeobecnosti nazvaný Halloween po svojom. Universal Pictures nám napríklad priniesli krátku ukážku na ich...

Nemáte program na Halloween? Stiahnite si hororovú hru Blair Witch úplne zadarmo už dnes

Tento rok sme ukrátení o akékoľvek halloweenske párty, hororové premietania a iné akcie spojené s týmto strašidelným dňom. Preto nám neostáva nič iné, ako...