OFICIÁLNE: Práve potvrdili, kedy príde 2. séria seriálu Rod draka

Nenechajte si ujsť

Vieme, kedy sa vrátime do Westerosu v seriáli Rod draka

2. séria House of the Dragon bude mať premiéru „začiatkom leta“ 2024 na HBO, oznámil Casey Bloys, šéf HBO, vo štvrtok počas tlačovej konferencie pre novinárov. Novinári dokonca videli aj prvú upútavku mimoriadne očakávaného seriálu. O téme píše Variety.

Nemej dôležitou častou prezentácie však bolo aj potvrdenie natáčania spinoff pod označením „Game of the Thrones A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight“. Začiatok natáčania je naplánovaný na budúcu jar, kým skončí štrajk hercov v Hollywoode.

Druhá séria s začala natáčať 11. apríla a nebolo ovplyvnené štrajkom scenáristov či hercov, pretože scenáre boli dokončené už pred začiatkom natáčania.

Matt Smith, Milly Alcock
Zdroj: TMDB

Druhá séria musí nasledovať brutálny úspech prvej

Rod draka debutoval v pondelok 22. augusta a zaznamenal najväčšiu sledovanosť v histórii HBO. Prvú časť teraz videlo viac ako 20 miliónov divákov na lineárnych platformách, On Demand a HBO Max v USA.

Rod draka bol uvedený na HBO Max na Slovensku a v Čechách s historicky najväčšou sledovanosťou pri všetkých nových seriáloch alebo filmoch uvádzaných na streamovacej platforme.

Počas prvých 48 hodín po uvedení zaznamenala prvá časť seriálu najviac odsledovaných hodín zo všetkých nových titulov, vrátane filmu The Batman, ktorý mal na HBO Max premiéru tento rok na jar.

Veľkolepá budúcnosť

George R.R. Martin povedal, že na vykreslenie vojenského konfliktu medzi Zelenými a Čiernymi bude HBO potrebovať aspoň 40 častí a teda 4. série. Vzhľadom na trpezlivé tempo rozprávania prvej série a dôsledné budovanie narativu, HBO vysiela signál, že Rod draka sa stane podobnou stálicou ako jeho predchodca Hry o tróny.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -