Ostatné

Dopadla veľkolepá návšteva skladateľa Hansa Zimmera v Bratislave rovnako famózne, ako minulý rok?

Hudba je bezpochyby neoddeliteľnou súčasťou filmu už od začiatku minulého storočia. Talentovaný skladateľ príbeh pochopí a jeho vážnosť, veselosť, či smútok divákovi pomôže lepšie pochopiť pomocou hudobných nástrojov. Prirodzene, tí najlepší z najlepších si dokázali vybojovať takmer až kultové nasledovanie obdivovateľov a fanúšikov. Medzi najznámejších skladateľov filmovej hudby našej doby patria John Williams, Ennio Morricone a bezpochyby Hans Zimmer. Obľúbenec mnohých filmových i hudobných nadšencov Zimmer sa však okrem skladania epickej hudby venuje aj vlastnej show Live on Tour. Počas nej navštevuje mestá mnohých krajín a svojim fanúšikom naživo zahrá svoje najznámejšie a najlepšie kompozície.

Hans Zimmer bratislava

Zdroj: Denník N

Hans Zimmer Bratislava 2017

Ako už isto viete, 2. júna zavítal Hans Zimmer aj do nášho hlavného mesta. Vystúpenie sa začalo okolo 20:00 v divákmi, poslúchačmi a najmä fanúšikmi naplnenom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Predstavenie sa začalo veľkolepým predstavením 26 členného orchestra a 20 členného zboru talentovaných hudobníkov i spevákov. Bez akýchkoľvek slov či úvodu totiž začali ľudia na pódiu, na čele s Zimmerom hrať úvodné a privítacie skladby. Tými boli známe piesne z filmov Šofér slečny Daisy, Sherlock Holmes a Madagascar.

Po skončení úvodu už bolo všetkým jasné, o ako veľmi nezabudnuteľné predstavenie pôjde. Hans Zimmer sa postavil k mikrofónu a privítal publikum. Vyjadril svoju lásku ku Slovensku a všetkým fanúšikom, ktorí sa prišli pozrieť na jeho vystúpenie. Po krátkom úvode na začiatok show nám skladateľ porozprával príbeh o tom, ako skladal hudbu k nadchádzajúcim filmom. Rovnako to bolo aj po zvyšok vystúpenia.

hans zimmer bratislava 2017

Zdroj: bournemouthecho.co.uk

Medzi každou kompozíciou venoval Zimmer zopár slov niektorému z členov svojho orchestra, alebo porozprával vtipný či zaujímavý príbeh. Taktiež vyjadril svoju vďaku a obdiv režisérom filmov, ku ktorým mal tú česť skladať hudbu. Spomenul taktiež skvelých Sendreiovcov, s ktorými spolupracoval na soundtracku ku filmu Sherlock Holmes. Samotných Sendreiovcov na naše prekvapenie dokonca pozval na pódium a spolu s nimi si zahral zopár piesní. Nezabudol taktiež na monológ ohľadom trilógie Temného Rytiera, v ktorom spomenul zosnulého Heatha Ledgera (Joker).

Dokonalé vystúpenie

hans zimmer bratislava 2017

Zdroj: mersedes-benz-arena-berlin.com

Setlist ku vystúpeniu bol nasledovný:

AKT 1

Intro Medley Driving Miss Daisy / Sherlock Holmes / Madagascar

Crimson Tide/ Angels & Demons

Gladiator

Da Vinci Code

Lion King

Pirates of The Caribbean

 

AKT 2

True Romance

Rain Man / Thelma & Louise

Man of Steel / Wonder Woman

The Thin Red Line

Electro / The Amazing Spider-Man 2

Dark Knight Medley

Interstellar

 

ZÁVER/PRÍDAVOK

Inception

Hans Zimmer Bratislava

Ďakujeme sa perfektné vystúpenie!; Zdroj: comicbook.com

Absolútne grandiózny koncert, ktorý bol rozdelený na dve časti skončil, rovnako ako minulý rok, fenomenálne. Pre filmového fanúšika a obdivovateľa Zimmerovej hudby ide o nezabudnuteľný zážitok. Počuť vašu najobľúbenejšiu filmovú hudbu v jej plnej kráse je doslova neuveriteľné. Hudbu podporovala geniálne navrhnutá svetelná show, ktorú mal na starosti Marc Brickman. Mnohí taktiež ocenia zaujímavé adaptácie do štýlu progresívneho a alternatívneho rocku, ktorým nechýba elektrická gitara či basa.

V skratke nám všetkým spôsobil Hans Zimmer zimomriavky. 

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Ostatné

  Zabudnite na štúdio Fox. Myšiak Disney oficiálne mení jeho ikonický názov

  Ostatné

  Pripravte si galeóny, prvý oficiálny Harry Potter obchod bude otvorený už toto leto

  Ostatné

  Bežte 3. mája s celým svetom. Registrujte sa na Wings for Life World Run 2020

  OFFOstatné

  Microsoft predstavil novú konzolu Xbox Series X. Kedy si výkonné monštrum kúpime?

  Pridaj komentár