PlayStation pracuje na 25 nových PS5 hrách. Koľko z nich budú úplne nové IP?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Mám 22 rokov, študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Majiteľov konzol PlayStation 5 síce nie je veľa, no ostatní zatiaľ o nič neprichádzajú. Exkluzivity na konzolu novej generácie dokážem spočítať na prstoch jednej ruky. Všetko ostatné sú staršie PS4 hry, ktoré občasne vyzerajú a bežia o niečo lepšie. Zatiaľ posledným prídavkom do exkluzívneho arzenálu PS5 titulov bol Returnal, zatiaľ čo nedočkavo očakávame príchod Ratchet & Clank: Rift Apart.

25 nových PS5 hier

Samozrejme, ono sa to rozbehne. V priebehu tohto roka očakávame i Horizon Forbidden West. Tiež nemôžeme zabudnúť na God of WarRagnarok, ktorý by v plnej sile mohol predviesť technologické možnosti novej generácie. Exkluzívne tituly budú pribúdať, o tom niet pochýb. Presvedčil nás o tom aj riaditeľ PlayStation Studios Hermen Hulst v novom rozhovore s magazínom WIRED.

PlayStation 5
Zdroj: Martin Katler

Tvrdí, že štúdio aktuálne vyvíja cez 25 hier na PlayStation 5. Zaujímavosťou je, že takmer polovica z nich budú úplne nové IP. Teda nové série s doposiaľ neprebádanými svetmi. Ako je už pri vývoji AAA titulov zvykom, trvať to môže dlhé roky. Ale vôbec by sme sa nečudovali, ak by Sony prinieslo ďalšie pokračovania sérií The Last of Us, Uncharted alebo dokonca Days Gone.

Zaujala vás vidina 25 nových PS5 hier, alebo túto konzolu zatiaľ nevlastníte? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -