„Chystáme niečo, čo ste ešte nezažili.“ Autori Hry o tróny naznačili budúcnosť svojho sci-fi

Nenechajte si ujsť

Pokračovanie 3 Body Problem ponúkne veľkolepé divadlo

Od predstavenia nového seriálu 3 Body Problem od tvorcov Hra o tróny ubehol už takmer mesiac. Úvodná séria, postavená na knižnej trilógii čínskeho spisovateľa Liu Cixin, pôsobila skôr ako predkrm k nadchádzajúcim udalostiam, pre fanúšikov je preto pomerne znepokojivé, že Netflix stále neuviedol stanovisko k ďalšej budúcnosti seriálu. Sľubný update teraz prichádza priamo od tvorcov.

Tvorcovia seriálu D.B. Weiss, David Benioff a Alexander Woo v rozhovore pre Vulture prezradili viacero detailov k ďalšej sérii 3 Body Problem. Hovoria, že aj keď ju Netflix zatiaľ oficiálne nepotvrdil, tvorcovský tím si nepripúšťa možnosť, že by seriál nemal pokračovať ďalej. Práce na druhej sérii sú preto v plnom prúde.

Na druhej sérii už sme odviedli veľký kus práce. Nachádzame sa v bode, kde sme sa detailne zoznámili s príbehmi jednotlivých postáv, kto kam smeruje, kto zomrie, kto prežije a ako to celé funguje. Na zvyšku pracujeme. Sú tu tri knihy, ktoré naznačujú tri série. Tretia kniha je veľmi obsiahla, čo otvára priestor posunúť sa aj ďalej ako za tri série. Je to však ťažké hodnotiť, kým sa tam skutočne nedostaneme.

3 body problem
Zdroj: Netflix

Veľké plány môžu zostať iba na papieri

V stanovisku Netflixu ohľadom ďalšieho pokračovania sa zatiaľ nič nezmenilo a osud ďalších sérií zostáva neistý. Tvorcovia pripúšťajú, že tieto rozhodnutia sa robia za zatvorenými dverami a nemajú na to vplyv. Nechcú sa ale dostať do bodu, keď Netflix odklepne pokračovanie, a oni začnú rozmýšľať, kam sa v seriáli vlastne posunúť.

Zatiaľ síce nemáme druhú sériu, ale ideme na plný plyn. Ak ju totiž dostaneme, chceme do toho naplno udrieť čo najskôr, aby sme rozbehli pre-produkciu i natáčanie v čo najrozumnejšom čase. Seriál ako tento vyžaduje čas a nemôžeme si dovoliť čakať a začať nad tým premýšľať až vtedy, keď dostaneme zelenú.

Tvorcovia v rozhovore neskrývajú nadšenie a otvorene hovoria, že na divákov čakajú veľké veci. D.B. Weiss verí, že ak v ďalších sériách zostali verní knihám, fanúšikovia dostanú divadlo, aké ešte nezažili. Prvá séria je podľa neho iba začiatok celého radu veľkých a prekvapivých udalostí, ktoré by 3 Body Problem ešte mal predstaviť.

3 body problem
Zdroj: Netflix

V sledovanosti ide skôr o priemer

O všetkom však rozhoduje Netflix, ktorý nateraz k ambicióznemu sci-fi seriálu nedal žiadne oficiálne stanovisko. Faktom je, že 3 Body Problem v diváckej popularite vôbec nezačal najlepšie a v sledovanosti ho porazili aj omnoho lacnejšie a menej známe novinky Netflixu.

Do dnešného dňa seriál zaznamenal približne 41,2 miliónov videní, čo je skôr priemer. Najväčšie megahity služby totiž v sledovanosti hravo prekročili 100-miliónovú métu. Viaceré z nich navyše stáli výrazne menej ako rozpočtovo náročné sci-fi. Bude preto zaujímavé sledovať, či sa ambície tvorcov podarí zrealizovať a nezostanú iba na papieri.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -