Prečo Marvel neohlásil aj filmy Spider-Man 3 a Avengers 5? Budú súčasťou 4. fázy?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vo včerajšom článku sme vám vysvetlili, že oznámenie Štvrtej fázy Marvel Cinematic Universe je finálne. To znamená, že naozaj bude trvať iba dva roky a filmy ako Blade, Fantastická štvorka, X-Men, Captain Marvel 2, Black Panther 2 a Strážcovia Galaxie 3 budú súčasťou až Piatej fázy.

Na Comic-Con 2019 v San Diegu sme zistili, že sa počas rokov 2020 a 2021 dočkáme spolu desiatich projektov – piatich filmov a piatich seriálov. Prečo však neoznámili aj vysoko očakávané filmy Spider-Man 3 a Avengers 5? Naozaj sa po prvýkrát v histórii MCU dočkáme fázy bez tímovky Avengers? A na ďalšie pokračovanie Spider-Mana máme čakať viac ako tri roky? Poďme sa pozrieť na to, čo bude s týmito filmami!

Marvel
Zdroj: theverge.com

Spider-Man 3

Dôvod, prečo Spider-Man nebol súčasťou SDCC 2019 je naozaj jednoduchý: nevlastní ho Marvel Studios. Spidey sa síce nachádza vo filmoch spolu s ostatnými hrdinami a jeho sólové filmy sú produkované Marvelom, no stále spadá pod licenciu štúdia Sony. Zároveň sa Sony stará o kompletnú distribúciu a marketing všetkých Spider-Manov filmov. Marvel teda nebol v pozícii na to, aby mohol odhaliť novinky o Spideym.

Šéf Marvel Studios, Kevin Feige však v najnovšom rozhovore s MTV prezradil niečo veľmi zaujímavé. Povedal, že na najbližšie 2 roky majú v príprave až 11 projektov. To samozrejme znamená, že v období 2020/2021 uvidíme ešte nejaký film. Možno mal na mysli Blade, no ten podľa jeho slov uvidíme až v roku 2022. Je teda možné, že sa nechtiac preriekol a v roku 2021 uvidíme aj film Spider-Man 3?

4. fáza MCU spider-man
Zdroj: twitter.com

Avengers 5

V tomto rozhovore prezradil aj to, prečo neohlásili film Avengers 5. Vysvetlil to tak, že Avengers: Endgame slúžilo na ukončenie príbehov mnohých postáv, zatiaľ čo Štvrtá fáza bude o nových začiatkoch.

„Tento rok sme mali film Avengers: Endgame, a ten je v podstate koncom pre mnohé postavy, ako ste mohli vidieť. Takže Štvrtá fáza je o začiatkoch a je o učení sa nových vecí o postavách, o ktorých ste si mysleli, že ich poznáte – ako napríklad Black Widow. Spoznáte aj úžasné nové postavy ako The Eternals a Shang-Chi a pôjdete na dobrodružstvo s Doctorom Strangeom a Thorom. A tieto Disney+ seriály, o ktorých vám sľubujem, že budú veľkolepé a nie také, aké všetci očakávajú.“

Myslíte si, že film Spider-Man 3 bude súčasťou Štvrtej fázy? Bude vám počas najbližších dvoch rokov chýbať tímovka Avengers? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -