AKTUÁLNE: 4. fáza MCU sa mení! Týka sa to Doctor Strange 2, Thor 4, Black Panther 2 a ďalších

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Mysleli ste si, že odklady filmov sú hudbou minulosti? Bohužiaľ, ste na omyle. 4. fáza MCU mení dátumy premiér, čím nastáva ďalší domino efekt. Štúdiá Disney a Marvel odkladajú takmer celú 4. fázu Marvel Cinematic Universe, pričom v bezpečí ostáva jediná snímka.

4. fáza MCU mení dátumy premiér

Tou je Eternals, ktorá je stále naplánovaná na 4. november 2022. Finančný úspech filmov Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch a Venom 2: Carnage prichádza zabezpečil, že najsilnejšia rodina Marvelu dorazí do kín už budúci mesiac. No takmer všetky ostatné Marvel filmy boli zas a raz presunuté. Celý domino efekt odštartoval Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ktorý sa z 24. marca 2022 presúva na 5. mája 2022.

Tento slot patril pokračovaniu Thor: Love and Thunder, ktoré uvidíme o dva mesiace neskôr, 7. júla 2022. Tým pádom sa Black Panther: Wakanda Forever presúva z júlového slotu na 10. november 2022.

avenger v mcu nekoncia
Zdroj: marvelcinematicuniverse.fandom.com, polygon.com

Ako by povedal kráľ telešopingu Horst Fuchs, „a to nie je všetko!“. Ženská tímovka The Marvels (teda Captain Marvel 2) sa z novembra odkladá až na 16. február 2023. Teda o celé štyri mesiace neskôr. Tým pádom utrpel aj projekt Ant-Man and The Wasp: Quantumania, ktorý uvidíme 27. júla 2023.

Čo to znamená pre film Spider-Man: Bez domova, ktorý má dátum vydania naplánovaný na 16. december tohto roka? Naň slovo nepadlo, keďže nevychádza pod hlavičkou štúdia Disney, ale Sony Pictures. No utrpeli aj zatiaľ nešpecifikované Disney filmy, ktoré už poznali svoj dátum vydania. Presnejšie hraná disneyovka bola odobraná z dátumu 13. júla 2023.

Takisto aj dva nešpecifikované Marvel filmy. Jeden sme mali vidieť 27. júla 2023, na kedy sa presunul tretí Ant-Man. No z plánov úplne zmizol film, ktorý bol naplánovaný na 5. október 2023. Takže aktuálne jediným Marvel filmom bez mena je ten s dátumom 2. novembra 2023. Ten môže patriť napríklad Strážcom Galaxie 3, ktorí mali do kín priletieť 4. mája 2023. O nich tiež viac prezradené nebolo.

marvel zoznam filmov
Zdroj: thedirect.com

Aktuálny kalendár premiér vyzerá nasledovne:

Doctor Strange and the Multiverse of Madness5. máj 2022
Thor: Love and Thunder7. júl 2022
Black Panther: Wakanda Forever10. november 2022
The Marvels16. február 2022
Ant-Man and The Wasp: Quantumania27. júl 2022

Zatiaľ nevedno, prečo sa spoločnosť The Walt Disney Company rozhodla dátumy popresúvať. Predsa len, spomínaný Shang-Chi zarobil počas pandémie celosvetovo 414 miliónov amerických dolárov. Pomerne dobre sa vzhľadom na situáciu darilo aj Black Widow, ktorá priniesla 380 miliónov dolárov. A to premiérovala hybridne v kinách a na platforme Disney+.

O akýchkoľvek novinkách ohľadom presunu MCU filmov vás budeme včas informovať.

Zdroj: digitalspy.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -