Proti Spider-Manovi sa v 4. fáze MCU postaví celý svet… Čo Peter Parker spraví?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pozor! To, ako 4. fáza MCU súvisí s Peterom Parkerom, je veľký spoiler filmu Spider-Man: Ďaleko od domova.

Bolo šokujúce dávnejšie zistiť, že film Avengers: Endgame neukončí 3. fázu MCU. Bolo ti pritom celkom logické. Nejaké 3 mesiace dozadu nám ale Kevin Feige prezradil, že oficiálnym míľnikom bude až Spider-Man: Ďaleko od domovaskutočne posledná marvelovka 3. fázy. O čom teda bude nasledujúca 4. fáza MCU a ako veľmi nám ju priblížili potitulkové scény nového príbehu o Peterovi Parkerovi? Poďme to spolu zistiť!

spider-man
Zdroj: wired.com

4. fáza MCU – Spider-Man bude mať problémy…

Čo dôležité sa teda stalo v potitulkových scénach? Tú s Nickom Furym sme si už rozobrali. Dnes sa však zameriame na „mid-credits scene,“ v ktorej sa okrem iného objavila aj stará známa tvár.

Prvá potitulková scéna pokračuje tam, kde len pár momentov dozadu skončil samotný film. Peter Parker (Tom Holland) a MJ (Zendaya) sú v New York City a majú romantickú chvíľku – pavučinami sa húpu naprieč mestom. Keď zastavia, MJ s rozfúkaným účesom prizná, že už to radšej nechce skúšať, čo bol skutočne milý a vtipný moment. To, čo však nasledovalo, nám okamžite zmenilo náladu…

4. fáza MCU mysterio
Zdroj: cbr.com

Na veľkoplošnej obrazovke sa objavil J. Jonah Jameson, ktorý v mene portálu Bugle.net priniesol mrazivé správy: upravené video toho, ako Spider-Man údajne používal drony na zabíjanie ľudí, po čom aj zabil samotného Quentina Becka – Mysteria. To, ako nám tento moment odhalil Spideyho budúcich záporákov, sme si rozobrali v tomto článku.

Ešte predtým, ako Mysterio ‚akože‘ zomrel, stihol vypustiť vetu: „Hovorí, že z neho bude nový Iron Man,“ čím oklamal ľudí, aby uverili tomu, že Spider-Man ho zabil, pretože chce prevziať jeho post ochrancu ľudí na Zemi. Quentin Beck oklamal svet. Všetkých presvedčil, že Spidey je zloduch. A čo viac, nakoniec stihol prezradiť, že jeho skutočná identita je Peter Parker.

Svet teraz vie, že stredoškolák Peter Parker je Spider-Man, pričom všetci taktiež veria, že je vrah a zloduch. To je pekne nemilá situácia… Osobne tipujem, že 4. fáza MCU donúti Spideyho utiecť a schovať sa, pretože sa proti nemu všetci postavia. V tú chvíľu prídu ozajstní zloduchovia, ktorí ho budú chcieť vylákať jediným možným spôsobom – útokom na jeho milovaných ľudí (teta May, MJ, Ned,…).

Čo myslíte, že 4. fáza MCU skrýva pre Spider-Mana? Vaše predpovede nám napíšte do komentárov!

Zdroj: polygon.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -