Páčila sa vám hudba vo filme Black Panther? Ludwig Goransson totižto pôvodne zložil 4-hodinovú verziu!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

O filme Black Panther sa bude rozprávať ešte dlhú dobu. Režisér Ryan Coogler priniesol do MCU niečo nové, avšak škoda toho konca, ktorý sa prispôsobil „Marvel“ šablóne. Ohromujúci príbeh, dychberúci vizuál, najlepší záporák a ešte lepšia hudba. Presne tak, skladateľ Ludwig Goransson konečne porazil kliadbu Marvelu, ktorá spočívala v ich nevýraznej hudbe – Bola ťažko zapamätateľná. Rovnako, ako si však ľudia zamilovali záporáka, tak milujú aj jeho hlavnú tému „Killmonger“. Jednoducho, každý by chcel počuť viac. Zo soundtracku priam vyžaruje africká tematika a vťahuje nás rovno do Wakandy. Práve preto nás zaujala odpoveď, ktorú Ludwig ponúkol portálu THR počas jeho rozhovoru.

Skladateľ viedol rozhovor o jeho zážitkoch počas tvorenia soundtracku pre film Black Panther. Samozrejme, všetky detaily sú pútavé, no nás hlavne zaujal jeden. Ludwig totižto zložil dosť hudby na vytvorenie 4-hodinovej verzie filmu. Dúfame teda, že bonusy na Blu-ray ponúknu mnoho vymazaných scén!

Kendrick Lamar vo filme Black Panther 2
Zdroj: artstation.com

4 hodinová verzia Black Panther soundtracku

„Spomínam si, že prvý režisérsky zostrih trval 4 hodiny. No už vtedy som mal dostatok napísaného a nahratého materiálu. Takže, v podstate som zložil hudbu pre 4-hodinovú verziu filmu. To je naozaj úžasné.“

Nie je prekvapujúce, že existuje toľko natočeného materiálu. Ryan Coogler toho predsa radšej natočí viac, a to neskôr okresá do výborného príbehu. Na druhej strane je zvláštne, že Goransson vytvoril až 4-hodinový soundtrack. Miesto toho mohol počkať, ako sa všetky veci vyvinú. Ako však ďalej prezradil samotný skladateľ, jeho hudba pomohla aj samotnému Michaelovi B. Jordanovi, aby sa dostal do jeho role Killmongera.

„To, že mám výborný vzťah s Ryanom znamená, že môžem začať pracovať na hudbe naozaj skoro. Išiel som do Západnej a Južnej Afriky ešte pred začiatkom natáčania, aby som si spravil prieskum. Keď som vymyslel Killmongerovu tému, najal som si výborného ‚fula‘ hudobníka, aby ju nahral. Bol som schopný poslať všetky tieto nahrávky Michaelovi B., čo mu pomohlo s prípravou pre jeho rolu.“

black panther 2 záporák
Zdroj: wall.alphacoders.com

Samozrejme, o menšiu časť hudby pre film sa postaral aj raper Kendrick Lamar, ktorý mal na starosti Black Panther The Album. Ten sa ešte len predvčerom vyjadril k tomu, že by si rád zahral v pokračovaní – Samotného záporáka.

Je veľmi nepravdepodobné, že niekedy uvidíme 4-hodiný režisérsky zostrih filmu. Samotná hudba by však náhodou mohla uniknúť, no nie? :)

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -