Prečo nikdy neuvidíme 4-hodinovú verziu filmu Blade Runner 2049, podľa režiséra Denisa Villeneuvea

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dve hodiny a 44 minút. Presne takéto ohromné bolo trvanie filmu Blade Runner 2049 od režiséra Denis Villeneuvea. Veľa ľudí túto snímku odsudzuje práve kvôli jej trvaniu a tomu, že sa za ten čas môže zdať nudná a málo akčná. Avšak práve v tom tkvie krása série Blade Runner. Verte či nie, pôvodná verzia tohoto filmu mala neuveriteľné 4 hodiny, čo je skoro o hodinu a pol viac ako kinoverzia. Je jasné, že diváci by asi 4 hodiny v kine neobsedeli, a tak musel byť film postrihaný do finálnej verzie. Pôvodný Blade Runner film sa celkovo dočkal až siedmych verzií, prečo teda neuvidíme predĺženú verziu filmu Blade Runner 2049?

„Neukážem ju nikomu, štyri hodiny, to jednoducho nefunguje. Film, ktorý teraz môžete vidieť, je ten správny.“

blade runner 2049
Zdroj: wall.alphacoders.com

4 hodinová verzia Blade Runner 2049

Dokonca aj samotný režisér Ridley Scott pár dní dozadu uznal, že Blade Runner 2049 je moc dlhý. Každý správny fanúšik by však určite rád videl aj tú 4-hodinovú verziu. Denis Villeneuve však pokračoval a dodal, že všetko dôležité sa nachádza v kinoverzii a nič podstatné nebolo vystrihnuté.

„Poviem to tak, že sa žiadne výnimočné veci nestratili. Pokiaľ niečo vystrihnem, je to mŕtve. Znamená to, že to nebolo dostatočne dobré. Pokiaľ aj niekedy strihám moje obľúbené zábery, stále si myslím, že pokiaľ sa v strižni niečo vystrihne, nikdy by to už nemalo spatriť denné svetlo. Nemám rád predĺžené verzie.“

Ako teda môžeme vidieť, režisér naozaj neplánuje pôvodnú verziu filmu vydať alebo ju niekomu ukázať. Avšak aj bez toho bol Blade Runner 2049 výnimočným filmom a verte či nie, u nás v redakcii ide o vôbec najlepší film tohto roka. Bola pre vás kinoverzia moc dlhá, alebo by ste si tiež radi užili neuveriteľnú, až 4-hodinovú verziu filmu?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -