Pripútajte sa. Ukážka na štvrtú sériu Formula 1: Drive to Survive nám pripomína blízky dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Prvé predsezónne testovanie máme za sebou a do Veľkej ceny Bahrajnu ostáva 20 dní. Čakanie nám posledné roky skracuje streamingový gigant Netflix, ktorý pred začiatkom sezóny pravidelne vydáva dokumentárny seriál Formula 1: Drive to Survive (F1: Túžba po víťazstve). V poradí štvrtá séria sa spätne ohliadne za jednou z najlepších sezón kráľovnej motoršportu. Scenár jej napísal sám život a teraz ostáva na tvorcoch vybrať to najlepšie, pretože materiálu majú neúrekom. Prvý teaser trailer je plný akcie a napätia na trati i mimo nej, zatiaľ čo nám pripomína blízky dátum vydania.

Nie je tajomstvom, že Drive to Survive priniesol športu novú základňu fanúšikov. Dokument je obrovským hitom predovšetkým v Amerike, kde ešte pred pár rokmi vnímali Formulu 1 ako „európsky Nascar“. Minuloročné dáta od Nielsen Sports uvádzajú, že šport získal v roku 2020 približne 73 miliónov nových fanúšikov. Štúdia prikladá veľkú váhu úspechu Netflix seriálu, pretože v marci 2020 sa o Formulu 1 začalo zaujímať množstvo mladých divákov vo vekovej skupine 16 až 35 rokov. Aj keď si Drive to Survive často prikrášľuje a dramatizuje dianie na trati, jeho úspech mu nemožno odoprieť.

Teaser na 4. sériu Formula 1: Drive to Survive

4. séria Formula 1: Drive to Survive nám prinesie desať epizód, ktoré nám, dúfajme, odhalia zákulisný pohľad do titulného súboju Verstappen – Hamilton. Nie každý rok sa totiž rozhoduje o svetovom šampiónovi Formuly 1 v poslednom kole posledných pretekov sezóny. Medzi pretekármi stajní Red Bull Racing a Mercedes to vrelo počas trvania celej sezóny, v ukážke tak nechýba ani ikonická zrážka v talianskej Monze. Kedy si teda štvrtú sériu užijeme? Pripútajte sa, pretože dorazí iba deväť dní pred začiatkom sezóny v Bahrajne. Všetkých desať epizód uvidíme 11. marca.

Ktorý moment z minuloročnej sezóny F1 nemôže chýbať v dokumente Drive to Surive? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -