4. séria Stranger Things: Čaká nás smrť jednej z kľúčových postáv?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Seriál Stranger Things vám určite nemusím predstavovať a posledné tri série jednoznačne stoja za pozretie. Na prostredie sme si už dávno zvykli a spojitosť medzi postavami sa objavila na rôznych miestach. Lenže žiadna radosť netrvá večne a tvorcovia začali zabíjať niektoré z hlavných postáv. Aj preto by nebolo vôbec prekvapujúce, ak by nás opustil fanúšikmi obľúbený Steve Harrington. Štvrtá séria sa už bezpochyby blíži a zodpovedať by nám mala na niekoľko otázok z konca poslednej série. Koho si smrť odnesie tentokrát?

Stranger Things
Zdroj: uhdpaper.com

Koho zabije 4. séria Stranger Things?

Ak sa zahladíme do minulosti, 1. séria nám zobrala len vedľajšie postavy – Barb a Dr. Brennera. O rok neskôr v 2. sérii sme sa rozlúčili s vtipným týpkom Bobom Newbym a v 3. sérii nás prekvapivo opustil Billy. Ak niekto vie, ako pohltiť fanúšikov, tak je to práve seriál Stranger Things. A preto si dovoľujem povedať, že nadchádzajúca séria opäť zvýši úroveň.

Dej nám bohužiaľ stále nebol prezradený a detaily scenáristi stále skrývajú pod rúškom tajomstva. Tvorcovia majú pravdepodobne neobmedzené možnosti a s príbehom sa môžu kreatívne vyhrať. Určite im bude pomáhať veľká fanúšikovská základňa, ktorú si tento seriál dokázal vytvoriť za krátke obdobie troch rokov. Úspechu bude predchádzať aj veľa rizík, ale určite sa dostaví, ak Netflix urobí niekoľko odvážnych krokov. Bude jedným z nich smrť jednej z kľúčových postáv seriálu?

Seriál nám do dnešného dňa priniesol veľa záhad, emócií a strašidelných momentov. Vzorec nadchádzajúcej série bude pravdepodobne rovnaký, ako sme mohli vidieť v minulosti. Hrozba zo sveta na druhej strane sa opäť dostane medzi ľudí a mladá Eleven sa pokúsi všetko zachrániť. Zatiaľ sa jej to vždy podarilo a diváci si tak môžu užiť hodiny kvalitného pozerania.

Stranger Things zatiaľ nezabil žiadnu z hlavných postáv

Ako som už spomínal vyššie, tvorcovia sa budú musieť s pribúdajúcim počtom sérií vysporiadať s dávkou kreativity. Rovnaká chémia by už na veľkých obrazovkách nemusela fungovať a nastal čas mierne zariskovať. Je málo pravdepodobné, že sa budú opäť vyhýbať zabíjaniu postáv a taký krok by mohol seriál určite oživiť. Aj keď „oživovanie“ smrťou znie doslova ako nonsens, osud niektorých známych tvárí bude pravdepodobne spečatený.

Do pozornosti sa nám zatiaľ dostala len Barb, ktorá si dokázala získať stdcia fanúšikov na sociálnych sieťach. V druhej sérii sa jej smrťou zaoberali aj bratia Dufferovci, ale postupom času táto postava úplne zanikla. Okrem ženskej postavy nás opustil aj Bob „Superhrdina“ Newby, ktorého odchod môžeme zaradiť medzi kľúčové. Táto vtipná postava sa totižto stala oporou smútiacej Joyce a tá opäť našla svoj chýbajúci článok. Okrem nej dokázal pomôcť aj Willovi, Hopperovi a Mikeovi. Táto smrť je však taktiež radená medzi vedľajšie a zoznam mŕtvych doplnil v tretej sérii Billy.

Stranger Things
Zdroj: screenrant.com

Podľa najnovších informácií bol Dr. Brenner prehlásený za živého a Hopper taktiež nemusí byť na zozname mŕtvych. Zatiaľ však nevieme, kde sa tieto postavy vyskytujú. Ich zmiznutia mali na divákov veľký vplyv a ich návrat môže zamiešať všetky vhodené karty.

Čo si pre nás tvorcovia pripravia? Budeme žialiť za Steveom Harringtonom alebo to bude niekto úplne iný? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -