TOP 5 dôvodov, prečo by ste si svoj obľúbený seriál mali pozrieť znova!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Prečo by ste si mali znova pozrieť obľúbený seriál?

Príde vám pozeranie seriálu, ktorý ste už videli, odznova, ako mrhanie času? Alebo to veľmi často robíte a nehanbíte sa za to? Ľudia sú naozaj všelijakí. Ja si ale myslím, že pozretie seriálu znova by vám mohlo priniesť hneď niekoľko benefitov. Takže pre tých, ktorí to ešte neskúšali a majú dosť času, prinášame 5 dôvodov, prečo by ste si svoj obľúbený seriál mali pozrieť znova!

Opakovanie je matkou múdrosti

Je to otrepaná fráza, no viac než pravdivá. Vždy, keď si seriál pozriete znova, sa vám do hlavy dostane viac a viac informácii. Môže sa z vás stať neprofesionálny expert na daný seriál a kvízy v baroch, kinách, či kaviarňach máte v malíčku. Taktiež je to skvelé pri vedení konverzácii o danom seriáli. Ak viete veľa, nenastane trápne ticho. A možno sa vám dokonca podarí niekoho na tieto znalosti zbaliť.

pokračovanie simpsonovcov vo filme
Zdroj: pinterest.com

Pochopenie predtým nepochopeného

Pri sledovaní seriálu sa asi každému stane, že sa na moment stratí a nepochopí, čo sa v istý moment deje. Alebo je seriál náročnejší, napríklad s politickou tematikou, a nie všetkému sa dá porozumieť hneď na prvýkrát. Na to je práve dobré toto pozeranie znova, keď sa veľa vecí objasní aj vďaka tomu, že už viete, ako sa situácia v nasledujúcich dieloch rozuzlí, či ako skončí celý príbeh.

Rick and Morty
zdroj: medium.com

Všímanie si nových vecí

Okrem porozumeniu máte možnosť všimnúť si nevšimnuté. Od drobných detailov, cez referencie na iné diela, až po väčšie zápletky v pozadí hlavného deja. Pri sledovaní seriálu sme zameraní na najhlavnejší prúd a často nám ostatné veci unikajú. S tým môže byť spojené aj porozumenie v bode 4.

Orange is the new black
zdroj: hollywoodreporter.com

Vedľajšie postavy

Vedľajšie postavy sú veľmi rozmanité. Niektoré nás môžu zaujať, iné máme úplne na háku. Pozretie seriálu odznova nám umožňuje spoznať aj tie, ktoré sme najprv odsúdili a ignorovali. Mne sa napríklad často stane, že sa mi pri prvom pozeraní nejaká postava sprotiví, no keď seriál pozerám druhýkrát, zistím, že vo veľa veciach s ňou vlastne súhlasím a stane sa mojou obľúbenou.

Riverdale
zdroj: elitedaily.com

Opakovanie zážitku

A nakoniec, keď je nejaký seriál vašim obľúbeným, môžte si jeho atmosféru vychutnať znova a znova. A tým, že objavujete nové veci, si ho zamilujete každým razom ešte viac.

Breaking Bad
zdroj: thoughtcatalog.com

Ja osobne veľmi nesúhlasím s tým, že pozeranie seriálu alebo aj filmu odznova je strata času. Prečo sú potom pesničky iné? Vypočuli by ste si niekedy pesničku len raz a aj keby sa vám veľmi páčila, už nikdy by ste ju znova nevyhľadali? Ja veľmi rada pozerám seriály druhý, niekedy aj tretí či štvrtý raz. Vôbec mi nevadí, že presne viem, ako skončí, pretože koniec nie je to jediné, čo ten seriál ponúka. A taktiež je to skvelá príležitosť na prečkanie obdobia, keď už naozaj nemáte čo pozerať.

Snáď som vás aspoň trochu navnadila, aby ste pozeraniu znova dali šancu. A pre tých, ktorí sú mi podobní a vedia si seriál pozrieť hneď niekoľkokrát, dúfam, že použijete pár z týchto dôvodov ako argumenty, keď vám niekto bude nadávať, že zabíjate čas.

Považujete opakované pozeranie seriálov za stratu času? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -