Na internet unikli dátumy vydania ďalších MCU filmov! Je medzi nimi Avengers 5?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nie je tomu ešte tak dávno, čo Kevin Feige vystúpil na hlavné pódium počas Comic-Conu v San Diegu. Stihol nám – fanúšikom – poďakovať za dlhoročnú podobu, ktorá Marvel dostala na svetovú špičku. A vtedy to prišlo: odhalenie 4. fázy MCU. My sme však tušili, že to neznamená, že sa teraz budeme zopár rokov nudiť… Už totižto začali prichádzať prvé informácie o tom, aké filmy zahŕňa 5. fáza MCU a kedy ich uvidíme!

avengers: endgame recenzia
Zdroj: in.pcmag.com

5. fáza MCU odhalená… čiastočne

Momentálne poznáme konkrétne dátumy vydania už viacerých nadchádzajúcich filmov, ktoré prichádzajú do Marvel Cinematic Universe. Konkrétne to sú: Black Widow (máj 2020), The Eternals (november 2020), Shang-Chi and the Legends of the 10 Rings (február 2021), Doctor Strange in the Multiverse of Madness (máj 2021) a Thor: Love and Thunder (november 2021).

Okrem toho tu je pätica seriálov, ktoré začnú do konca roka 2021. Teraz však prichádzajú nové informácie, avšak, nie od Marvel Studios. Únik nových dátumov vydania má na svedomí Charles Murphy, ktorý na Twitter pridal čiastočný prepis toho, ako bude vyzerať 5. fáza MCU.

4. faza mcu marvel
Zdroj: inverse.com

Máme mu veriť? Nuž, ako podotkol portál Movieweb, Murphy je vcelku dôveryhodným zdrojom, ktorý toho už v minulosti veľa predpovedal. Naposledy zverejnil kompletný prepis 4. fázy MCU, a to ešte pred oficiálnym verejným predstavením na Comic-Cone. Máme teda dosť dobrý dôvod veriť, že ani tentokrát sa nemýli.

Ako vidíte v samotnom Tweete, 5. fáza MCU začne filmom Black Panther 2, ktorý by sme mali vidieť vo februári roku 2022. Necelé tri mesiace nato uvidíme očakávaných Strážcov Galaxie 3, na ktorých pracuje James Gunn. V lete toho istého roku si pozrieme ďalšiu marvelovku. Zatiaľ ale nevieme akú.

A teraz prichádza tá zaujímavá časť. Po júlovej premiére v roku 2022 je takmer 2-ročná medzera. Samozrejme, to neznamená, že vtedy nevyjdu žiadne filmy – ide totižto len o to, že Murphy o projektoch, ktoré vyjdú počas toho obdobia, zatiaľ nemá informácie. Je možné, že tam bude napríklad Blade, Captain Marvel 2, Fantastická štvorka, X-Men,

Fantastická štvorka v Marvel Cinematic Universe
Zdroj: reddit.com/user/jasonandwho/

Otvorené ústa?

Fanúšikov však zarazila posledná položka na zozname. Film, ktorého by sme sa mali dočkať v máji 2024, Murphy neodhalil. Miesto toho k dátumu pridal šokovaného smajlíka s otvorenými ústami.

Čo to môže znamenať? Je veľmi skoro na to, aby sme tipovali. Je však pravdepodobné, že pôjde o ďalšiu veľkolepú tímovku. New, Young či Dark Avengers? Avengers 5? Príchod Kanga? Možné je zatiaľ takmer všetko, preto si budeme musieť počkať… A že sa načakáme.

Zdroj: stmed.net

Nech už pôjde o akýkoľvek komiksový príbeh, môžeme si byť takmer istí, že pôjde o veľkolepú tímovku. Všetko tomu nasvedčuje. Prvý Iron Man vyšiel v máji 2008, prví The Avengers vyšli v máji 2012. 4. fáza MCU sa začne filmom Black Widow, ktorý vyjde v máji 2020. Mysteriózny projekt vyjde v máji 2024. Opakovaný odstup štyri roky napovedá, že pôjde o prvú veľkolepú tímovku novej éry Marvel Cinematic Universe.

Čo si o tom myslíte? Je podľa vás pravdepodobné, že v máji 2024 uvidíme Avengers 5? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: movieweb.com, twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -