5 filmov, ktoré by ste rozhodne nemali pozerať sami

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Určite poznáte tie filmy, ktoré si pozriete, no potom to ľutujete? Tak toto je rebríček tých, ktoré by ste nikdy nemali pozerať sami. Samozrejme nejde o to, žeby boli zlé, práve naopak. Tieto horory sú také kvalitné, že by ste ich mali pozerať len s rodinou v dennom svetle!

5. Texasky masaker motorovou pílou (1974)

Zdroj: clickpb.com.br

V roku 1974 nám režisér Tobe Hooper priniesol desivý príbeh a rodine kanibalov, ktorý si podá skupinku mladých ľudí. Vo filme nájdete pár neskutočne brutálnych scén, avšak celkovo film nie je len o tom. Skôr o neskutočne mrazivej atmosfére, ktorá dostane aj toho najväčšieho drsňáka!

4. V moci diabla (2005)

Zdroj: bh-s2.azureedge.net

Máme tu ďalší film podľa skutočnej udalosti. Áno udalosti z filmu Texasky masaker motorovou pílou sa vraj skutočne stali. To filmu dodáva ešte väčší šmrnc. To isté platí aj pre tento prvotriedny horor. Mladá Emily zažije doslova peklo na Zemi, keď ju posadne zlý duch. Diabol, ktorý sa zmocnil jej tela. V tejto ťažkej situácii jej pomáha farár, ktorého však po jej smrti vyšetrujú kvôli podozreniu z toho, že jeho verdikt (posadnutie Diablom) bol nesprávny a že išlo len o fyzickú chorobu, ktorá sa dala liečiť. Tento film naozaj neodporúčame ľudom so slabšou psychikou.

3. V zajatí démonov (2013)

Zdroj: media-assets-03.thedrum.com

Tento horor určite poznáte. Megahit Jamesa Wana zarobil viac ako 300 miliónov a musím povedať, že tento film si zaslúži každý zarobený cent. Počin sa natočil podľa skutočných udalostí, ktoré zažili manželia Warrenovci v dome Perronových. Tento dom patrí zlej bosorke Batseebe, ktorá už dávno zomrela. Avšak každá rodina, ktorá sa do domu nasťahovala, zomrela príšernou a krutou smrťou. Výnimkou nemali byť ani Perronovci, avšak tých ochránili slávni duchárski manželia.

2. Sinister (2012)

Zdroj: cine-max.sk

Sinister je presne ten film, ktorý by ste rozhodne nemali pozerať sami a určite nie večer. A už vôbec nie v noci. Hlavný hrdina tohto filmu totiž práve v noci behá po dome s pálkou a hľadá démonov, ktorých počuje. Ide o deti, ktoré v dome hlavného hrdinu pozabíjali svoje rodiny. Áno, počujete dobre. Všetko má na svedomí zlý démon, ktorý zaúraduje ešte raz! Hlavnému hrdinovi nepomôže ani pálka.

1. Exorcista

Zdroj: amazon.com

Najlepší z najlepších! Ak sa bavíme o démonických hororoch, niet desivejšieho filmu, než je tento. Skvelý režisér William Friedkin skombinoval klasické hororové prvky s inovatívnou réžiou a privodil nám tak nevídaný strach. V podstate sa bojíte, aj keď sa vo filme nič nedeje, a to dokáže len režisérsky majster. Pokojne si tento film pozrite, avšak určite nie večer a určite nie sami. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -