5 filmov, ktoré nás totálne sklamali!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Určite poznáte ten pocit, keď sa veľmi tešíte na film, avšak po jeho zhliadnutí máte v sebe ten zlý pocit, že ste sa celý ten čas tešili na niečo tak trápne a hlúpe. Dnes sa práve pozrieme na filmy, ktoré nenaplnili naše očakávania a odzrkadlilo sa to aj na ich ziskoch. Ktorý z týchto filmov vás sklamal najviac?

5. Matrix Revolutions (2003)

Tretia časť Matrixu sklamala všetkých. Fanúšikov kvalitného sci-fi, kvalitných hereckých výkonov a určite aj kvalitného príbehu pokračovanie nenaplnilo. Bohužiaľ sa na túto časť legendárna dvojica z Hollywoodu (Wachovski) vykašlala a naservírovala nám povrchnú zábavu pre oči, nie pre srdce.

Zdroj: motionpictureblog.com

4. Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti (2015)

V roku 2015 sa spoločnosti Marvel a DC Comics predbiehali v tom, ktorá z nich nám poskytne epickejšie vizuálne divadlo a skvelý príbeh. Marvel nám pripravil film Captain America: Občianska vojna a DC zasa Batman vs. Superman. Zrejme už viete, ktorý z týchto filmov nás potešil a ktorý sklamal. Režisér filmu BvS chcel akosi skĺbiť dva komiksové mega príbehy do jedného filmu a tak na to použil kombináciu flashbackov. Bohužiaľ na to diváci reagovali veľmi rozpačite a práve to sa odzrkadlilo na zisku filmu, ktorý mal zarobiť aspoň miliardu. Jediným svetlým bodom bola postava Wonder Woman, ktorá nás potešila.

Zdroj: ipravda.sk

3. Špinavý trik (2013)

Amy Adams, Bradley Cooper, Christian Bale, Jennifer Lawrence a aj tak film nestál za veľa. Ako je to možné? No chybou zrejme bolo rozloženie príbehu, ktorý nám toho veľa nepovedal. Naopak sa režisér zameral na naivné finty, ktoré mali v divákovi vzbudiť nejaké pocity, ako napríklad výstrihy Amy Adams, či hysterické scény s Jennifer Lawrence. Lacné, lacné, lacné.

Zdroj: youtube.com

2. Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky (2008)

Ani štvrtá časť série Indiana Jones nás rozhodne nepotešila. Napriek tomu, že film režíroval Spielberg, sme v ňom nevideli to čaro, vďaka ktorému dnes považujeme túto sériu za kultovú. Akoby sa ani samotným hercom nechcelo hrať a projekt zrejme vznikol len a len kvôli peniazom. Snáď nám pripravovaná piata časť napraví chuť.

Zdroj: denofgeek.com

1. Star Wars: Epizóda I – Skrytá hrozba (1999)

V roku 1999 sme sa dočkali filmov ako Matrix, Šiesty zmysel a prequelu Star Wars série. Najviac sme sa zrejme všetci tešili na tretí spomínaný film, keďže séria Star Wars má veľmi silnú fanúšikovskú základňu. K tomu réžie a taktiež predlohy sa chopil otec celej série, George Lucas. Čakali sme epické postavy, skvelý príbeh, no dočkali sme sa Jar Jar Binksa a priemerného príbehu, ktorý sa skôr hodí do nízko-rozpočtového seriálu. Napriek skvelému zisku považujeme túto Epizódu za fatálne sklamanie. 

Zdroj: digitalspyuk.cdnds.net

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -