5 filmov, ktorých natáčanie bolo veľmi náročne a hlavne nebezpečné!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Niektorí režiséri a hlavne herci riskujú aj svoj život, len kvôli tomu, aby bol film naozaj skvelý a autentický. Dnes sa práve na takéto filmy pozrieme!

5. Apocalypse Now (1979)

Zdroj: beautifulfilmframes.blogspot.com

Za týmto filmom stoji Francis Ford Coppolla. Režisér ktorý sa preslávil vďaka mafiánskej ságe Krstný Otec. Jeho snom bolo natočiť autentickú drámu o vojne vo Vietname a to sa mu teda podarilo. Do filmu zapojil skvelých hercov ako Marlon Brando či Martin Sheen (otec Charlieho Sheena). Tí sa mu však po istom čase natáčania určite nepoďakovali. Podmienky, v ktorých sa natáčalo, boli hrozné – samotné nakrúcanie bolo veľmi náročne a myšlienka dodržania termínu bola považovaná za absolútne scifi. Film však naozaj pôsobí autenticky a veľmi dobre. Všetci odviedli kus dobrej práce. 

4. Krstný otec (1972)

Zdroj: tarobanews.com

F. F. Coppolla si aj pri tomto filme prešiel hotovým peklom. Bolo to v čase, keď Hollywoodska produkcia upadala a keď sa zrodil tzv. Nový Hollywood. Megalomanské štúdio Paramount odkúpilo práva na natočenie filmu podľa knižného bestselleru Krstný Otec, od autora Maria Puzza. Napriek mafiánskej téme v sebe film skrýval rodinné hodnoty a česť, ktoré v USA pomaly upadali. Na nakrúcaní to však vôbec nevyzeralo dobre. Marlon Brando nenávidel postavy Krstného otca a štúdio zase nenávidelo jeho. Režisérovi nikto neveril a Al Pacino bol na rolu Michalea príliš malý. K tomu sa na natáčanie prišli pozrieť skutoční gangstri, ktorí sa ho chceli priamo zúčastniť. No dalo sa im povedať nie? Skrátka peklo na pľaci. Finálny produkt však vyzeral úžasne a dodnes považujeme tento film za samotný vrchol kinematografie.

3. Šialený Max 2: Bojovník na cestách (1981)

Zdroj: imdb.com

Epický Mad Max 2 si na nakrúcaní taktiež vyžiadal svoju daň. Najviac si to odniesli kaskadéri, ktorí museli robiť veľmi náročné a nebezpečné kúsky. Jeden z nich si zlomil stavce, keď v rýchlosti 50 km/h narazil do steny zo zničených áut. Nehodu mal aj ďalší kaskadér, ktorého rovno odviezli do nemocnice. Film bol aspoň ocenený Oscarom za špeciálne efekty. Minimálne kaskadéri, ktorí riskovali svoj život, si to zaslúžili!

2. Umučenie Krista (2004)

Zdroj: cdn.vox-cdn.com

V roku 2004 nám Mel Gibson priniesol epický film, ktorý sleduje umučenie a posledných 12 hodín Ježiša Krista. Film videli takmer všetci, a všetci, čo tento film videli, vám potvrdia jeho autenticitu. Herec, ktorý Ježiša stvárnil, si naozaj prešiel umučením. Napriek tuhej zime musel byť Jim Caviezel len v plátne. Na pery mu prikladali handru namočenú v teplej vode, aby mu neprimrzli pery. Kríž, ktorý Ježiš niesol, vážil až 70 kíl. Jim si ho musel niesť sám, inak to kvôli natáčaniu nešlo. K tomu do neho udrel blesk. Áno, čítate správne, naozaj ho zasiahol blesk. Sám Caviezel však potvrdil, že ak by si neprešiel týmto peklom, určite by nepodal taký heroický výkon. 

1. The Revenant (2015)

Zdroj: ichef.bbci.co.uk

Neľudské podmienky, neskutočne náročné scény a štáb na pokraji svojich síl. Také bolo nakrúcanie Oscarového filmu The Revenant. V roku 2015 si Leonardo DiCaprio zahral Hugha Glassa. Stopára, ktorého v minulosti brutálne napadol medveď. Ten sa potom plazil, až kým sa nedostal k rezervácii. Hlavnou dejovou linkou filmu však nebol tento príbeh, ale prostredie, v ktorom sa odohrával. Režisér tentokrát netočil v štúdiu, ale priamo v lese v prírodných podmienkach, ktoré zahŕňali nesmierny chlad a mráz. Scéna s napadnutím predstavovala to najťažšie v kariére Leonarda DiCapria a polovica štábu to počas nakrúcania zabalila. Avšak hlavne vďaka tomu mal film komerčný úspech.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -