5 krát, kedy Simpsonovci priam strašidelne predpovedali budúcnosť – časť. 1

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Jeden z najslávnejších animákov na svete, The Simpsons, snáď ani nemusím predstavovať. Show beží už od roku 1989, a skončiť plánovala už veľa krát. To sa však nikdy nepodarilo, a preto sa stále vysiela až do dnes. Je naozaj záhadou, kde showrunner seriálu, Matt Groening, stále chodí na nové a nové nápady. Aktuálne sa vysiela už 28. séria, a celý seriál má za sebou 621 častí. Šialené, však? Dnes som vám sem však neprišiel rozprávať o faktoch, pár sme ich vám spomenuli už minulý rok v tomto článku. Dnes sa ale pozrieme na niečo, čo je podľa mňa oveľa zaujímavejšie. Občas mysteriózne, a do veľkej miery strašidelné. Poďme sa pozrieť na to, ako Simpsonovci jasne predpovedali budúcnosť. Dnes sa pozrieme na 5 takýchto udalostí, no pokiaľ sa vám bude článok páčiť, rád urobím aj ďalšiu časť. Poďme na to!

5 krát, kedy Simpsonovci predpovedali budúcnosť

Rolling Stones hrajúci snáď až do smrti

V roku 1995 bola odvysielaná epizóda „Lízina Svadba“. Tá sa odohrávala v budúcnosti a Lízin snúbenec mal v izbe nad posteľou nalepený zaujímavý plagát. Stálo na ňom „The Rolling Stones – Steel Wheelchair Tour 2016„. To znamenalo, že v roku 1995 bolo tvorcom série jasné, že Rolling Stones budú stále dlho koncertovať, a to aj v roku 2016. Je to pravda, Rolling Stones sú aktuálne jednou z najstarších kapiel, ktoré majú stále Tours a hrajú po celom svete. Naozaj budú hrať aj na vozíčkoch?

Troj-oká ryba

V jednej epizóde z roku 1990 chytil Bart v miestnej rieke troj-okú rybu. Samozrejme, táto ryba zmutovala kvôli efektom z neďalekej jadrovej elektrárne. O viac ako 20 rokov neskôr, v roku 2011, našli rybári naozajstnú troj-okú rybu. Táto ryba sa našla v argentínskej rezervácii neďaleko jadrového zariadenia. Neviem či je strašidelnejšie to predpovedanie budúcnosti, alebo samotná troj-oká ryba…

Krádež tuku a oleja

V jednej epizóde z roku 1998, ktorá bola zameraná na Barta a Homera, si títo dvaja našli seriózny biznis. Kradnutie tuku a predávanie vysatého oleja na varenie. Smutné však je, že 10 rokov na to sa podobné krádeže stali reálnym problémom. Zlodeji sali tuk a olej z miestnych reštaurácií, pričom si gangy na predávaní zarobili aj milióny dolárov. Takže ľudia, dávajte pozor na svoj olej, ktorý nechávate v panviciach po dovarení dobrého kuracieho mäsa :). 

Škandál s konským mäsom

Možno si dobre pamätáte na epizódu z roku 1994, kedy Springfieldska základná škola skrývala veľké tajomstvo. Aby škola zarobila, tak kuchárka v školskej jedálni dávala do jedál konské mäso. Počuli ste to už niekedy? Pravdepodobne áno! Skoro 20 rokov neskôr ohľadom toho totižto vypukol obrovský škandál. V obchodoch v Amerike, napríklad v Tescu, predávali miesto hovädzieho mäsa do burgerov to spomínané konské… Samozrejme, táto činnosť bola zakázaná a my sa už nemusíme báť, že by sme spapali koníka. Alebo? 

Donald Trump ako prezident

Neexistuje väčšia záhada, ako toto. Buď Matt Groening vidí do budúcnosti, alebo si proste zaplatil veštkyňu Vangu. Scenáristi totižto v roku 2000 predpovedali, že sa Donald Trump stane prezidentom. Stalo sa tak v epizóde „Bart do budúcnosti“, kde bola vyveštená Bartova a Lízina budúcnosť. Matt Groening neskôr prehlásil, že išlo o varovanie pre celú Ameriku. Nevidím to inak, Matt Groening je iluminát… Našťastie, hneď na to sa prezidentkou stala Líza. Trump však stihol narobiť veľké problémy…

Simpsonovci
Zdroj: rollingstone.com

Tak čo, ktorá z predpovedí sa vám zdá najbizarnejšia? Chceli by ste si prečítať ďalších 5? Pokiaľ áno, určite nám to napíšte do komentárov! 

ZDROJnme

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -