Jeden z najslávnejších animákov na svete, The Simpsons, snáď ani nemusím predstavovať. Show beží už od roku 1989, a skončiť plánovala už veľa krát. To sa však nikdy nepodarilo, a preto sa stále vysiela až do dnes. Je naozaj záhadou, kde showrunner seriálu, Matt Groening, stále chodí na nové a nové nápady. Aktuálne sa vysiela už 28. séria, a celý seriál má za sebou 621 častí. Šialené, však? Dnes som vám sem však neprišiel rozprávať o faktoch, pár sme ich vám spomenuli už minulý rok v tomto článku. Dnes sa ale pozrieme na niečo, čo je podľa mňa oveľa zaujímavejšie. Občas mysteriózne, a do veľkej miery strašidelné. Poďme sa pozrieť na to, ako Simpsonovci jasne predpovedali budúcnosť. Dnes sa pozrieme na 5 takýchto udalostí, no pokiaľ sa vám bude článok páčiť, rád urobím aj ďalšiu časť. Poďme na to!

5 krát, kedy Simpsonovci predpovedali budúcnosť

5Rolling Stones hrajúci snáď až do smrti

V roku 1995 bola odvysielaná epizóda “Lízina Svadba”. Tá sa odohrávala v budúcnosti a Lízin snúbenec mal v izbe nad posteľou nalepený zaujímavý plagát. Stálo na ňom “The Rolling Stones – Steel Wheelchair Tour 2016“. To znamenalo, že v roku 1995 bolo tvorcom série jasné, že Rolling Stones budú stále dlho koncertovať, a to aj v roku 2016. Je to pravda, Rolling Stones sú aktuálne jednou z najstarších kapiel, ktoré majú stále Tours a hrajú po celom svete. Naozaj budú hrať aj na vozíčkoch?

4Troj-oká ryba

V jednej epizóde z roku 1990 chytil Bart v miestnej rieke troj-okú rybu. Samozrejme, táto ryba zmutovala kvôli efektom z neďalekej jadrovej elektrárne. O viac ako 20 rokov neskôr, v roku 2011, našli rybári naozajstnú troj-okú rybu. Táto ryba sa našla v argentínskej rezervácii neďaleko jadrového zariadenia. Neviem či je strašidelnejšie to predpovedanie budúcnosti, alebo samotná troj-oká ryba…

3Krádež tuku a oleja

V jednej epizóde z roku 1998, ktorá bola zameraná na Barta a Homera, si títo dvaja našli seriózny biznis. Kradnutie tuku a predávanie vysatého oleja na varenie. Smutné však je, že 10 rokov na to sa podobné krádeže stali reálnym problémom. Zlodeji sali tuk a olej z miestnych reštaurácií, pričom si gangy na predávaní zarobili aj milióny dolárov. Takže ľudia, dávajte pozor na svoj olej, ktorý nechávate v panviciach po dovarení dobrého kuracieho mäsa :). 

2Škandál s konským mäsom

Možno si dobre pamätáte na epizódu z roku 1994, kedy Springfieldska základná škola skrývala veľké tajomstvo. Aby škola zarobila, tak kuchárka v školskej jedálni dávala do jedál konské mäso. Počuli ste to už niekedy? Pravdepodobne áno! Skoro 20 rokov neskôr ohľadom toho totižto vypukol obrovský škandál. V obchodoch v Amerike, napríklad v Tescu, predávali miesto hovädzieho mäsa do burgerov to spomínané konské… Samozrejme, táto činnosť bola zakázaná a my sa už nemusíme báť, že by sme spapali koníka. Alebo? 

1Donald Trump ako prezident

Zdroj: rollingstone.com

Neexistuje väčšia záhada, ako toto. Buď Matt Groening vidí do budúcnosti, alebo si proste zaplatil veštkyňu Vangu. Scenáristi totižto v roku 2000 predpovedali, že sa Donald Trump stane prezidentom. Stalo sa tak v epizóde “Bart do budúcnosti”, kde bola vyveštená Bartova a Lízina budúcnosť. Matt Groening neskôr prehlásil, že išlo o varovanie pre celú Ameriku. Nevidím to inak, Matt Groening je iluminát… Našťastie, hneď na to sa prezidentkou stala Líza. Trump však stihol narobiť veľké problémy…

Tak čo, ktorá z predpovedí sa vám zdá najbizarnejšia? Chceli by ste si prečítať ďalších 5? Pokiaľ áno, určite nám to napíšte do komentárov! 

Pridaj komentár