5 užitočných Netflix hackov, ktoré si pravdepodobne (ne)vedel

Nenechajte si ujsť

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

5 užitočných Netflix hackov

Streamovacia služba Netflix sa ešte pred začiatkom celosvetovej pandémie mohla tešiť viac ako stotisícke aktívnych predplatiteľov. Počas prvých troch mesiacov tohto roku sa však pridalo viac ako 15 miliónov odberateľov služby, čím sa nebezpečne rýchlo blížia k hranici 200 miliónov predplatiteľov. Kvôli koronavírusu sa tak milióny divákov presunuli z kinosál na gauč, čo nepochybne ovplyvní filmový priemysel.

Pokiaľ si aj vy mesačne platíte bohatú knižnicu Netflixu, tak by ste mali vedieť o týchto piatich užitočných hackoch, ktoré vám zjednodušia a spríjemnia vyhľadávanie a sledovanie filmov a seriálov, či dokonca zabezpečia váš účet. Vďaka týmto tipom vyťažíte z Netflixu úplné maximum.

Vyhľadávanie pomocou skrytých kategórií

Ani vás už nebaví každý večer listovať obmedzeným zoznamom filmov a seriálov, ktorý sa zázračne mení iba po vydaní nových titulov? Mnoho predplatiteľov Netflixu ani netuší, že platforma ponúka zoznam veľmi špecifických kategórií pre vyhľadávanie. Možno sa tak dostanete aj k titulom, o ktorých existencii ste ani nevedeli.

Máme na mysli naozaj neuveriteľné množstvo žánrov, ktorých špecifickosť vás koľkokrát zarazí. Špecificky si dokážete vyhľadať napríklad drámy o homosexuáloch, satanické príbehy alebo vojnové drámy založené na skutočných udalostiach z 80. rokov. Ešte raz pripomínam, že sa tu bavíme o zozname tisícok možných kategórií a žánrov.

Netflix
Zdroj: Adam Martiš

Pre vyhľadanie daných žánrov stačí do vyhľadávača zadať https://netflix.com/browse/genre/xx. Namiesto “xx” však zadáte jeden z kódov, ktorý nájdete na tejto stránke. Napríklad odkaz https://netflix.com/browse/genre/10118 vám vyhľadá všetky komiksové filmy so superhrdinami.

V mobilnej či konzolovej aplikácii Netflixu však týmto spôsobom obsah nevyhľadáte, keďže to funguje len pre webové zariadenia. Na svojom notebooku alebo mobilnom webe si však môžete vyhľadať daný titul a potom si ho pokojne pozrieť na akomkoľvek zariadení. Týmto spôsobom nebudete limitovaní len na vyhľadávanie na hlavnej stránke alebo podľa základných žánrov.

Uzamknite si svoj Netflix účet

Netflix
Zdroj: Adam Martiš

Pokiaľ nechcete, aby váš profil využívali paraziti, bývalí partneri alebo chudobní súrodenci, tak Netflix priniesol naozaj užitočnú funkciu. Na každý individuálny profil (nie celý účet) si teraz dokážete nastaviť vlastný pin kód. Do vášho účtu sa síce s emailom a heslom dostať dokážu, no vďaka unikátnemu pin kódu sa už nedostanú za stenu uvítacej obrazovky.

Nová funkcia zároveň funguje ako rodičovská kontrola, teda zámok, ktorý vašim ratolestiam nedovolí pozerať Sex Education a ostatné nemravné seriály cez váš profil. Pin kód na profil si dokáže každý užívateľ nastaviť cez nastavenia účtu na mobile alebo počítači. Celému návodu sme venovali samostatný článok, ktorý si môžete prečítať na tomto odkaze.

Upravte si titulky podľa svojho gusta

Netflix
Zdroj: Adam Martiš

České a v niektorých prípadoch aj slovenské titulky sa na Netflixe za posledné roky stali samozrejmosťou. Každý originálny Netflix seriál alebo film už prichádza priamo s českou lokalizáciou, čo nepochybne prilákalo množstvo domácich, ktorým anglické titulky nevyhovovali.

Vedeli ste však o tom, že si dokážete zmeniť ich font alebo viditeľnosť tým, že za ne pridáte farebné pozadie? V tomto prípade stačí kliknúť na “Account” v pravom hornom rohu vo vašej ikonke a nižšie prejsť do “Profile & Parental Controls“. Tam si zvolíte váš špecifický profil, kde nájdete políčko “Subtitle Appearance“. Po následnom kliknutí sa vám zobrazia rôzne možnosti toho, ako si môžete titulky upraviť podľa svojho gusta.

Zoraďte si tituly podľa špecifického poradia

Netflix
Zdroj: Adam Martiš

Hlavná nástenka Netflixu vám automaticky ponúka tituly filmov a seriálov, ktoré sú navrhnuté špecificky pre vás. Tie sú navrhnuté na základe toho, aký obsah ste v minulosti pozerali a čo sa vám páčilo.

Netflix však ponúka možnosť listovania obsahu na základe abecedného alebo chronologického poradia. Pod vašou profilovou ikonkou v pravom hornom rohu nájdete štyri bodky, ktoré vám ponúknu iné možnosti vyhľadávania. Tituly si teda môžete zoradiť podľa “roku vydania“, “A-Z” alebo “Z-A“.

Zapnite si audio popis

Netflix
Zdroj: Adam Martiš

Posledná funkcia je pre vás užitočná v tom prípade, že Netflix pozeráte s niekym, kto má sluchové postihnutie. Audio popis totiž aktivuje hlasového rozprávača, ktorý popisuje jednotlivé scény vrátane grimás postáv, pohybu alebo prechodu scén.

Táto funkcia je dostupná pre originálne tituly z dielne Netflixu. Zapnúť si ju môžete priamo v špecifickom filme alebo seriáli, keď prejdete do nastavení “Audio & Subtitles“. Jednou z možností v sekcii “Audio” bude “Audio Description“, ktorý zapne rozprávača.

Vedeli ste o niektorom z týchto hackov a využívate ich? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: preview.ph

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Svetový šampionát v League of Legends začína už dnes. Bez Slovákov, no s dvomi Čechmi

Svetový šampionát v League of Legends Už dnes sa v Šanghaji začína najsledovanejšia e-športová udalosť tohto roka. Svetový šampionát v League of Legends sa ako jediný turnaj...

The Boys dostanú nový seriál o sexuchtivých superhrdinoch na vysokej škole

The Boys spin-off z vysokej Seriál The Boys dostane vlastný spin-off. Nie je sa čomu čudovať, keďže séria od Amazonu svojou popularitou preráža strop a...

Gunnov The Suicide Squad dostáva spin-off s Johnom Cenom. Seriál Peacemaker uvidíme na HBO Max

Očakávaná DC komiksovka The Suicide Squad dostáva vlastný spin-off seriál, ktorý sa pre HBO stáva vysokou prioritou. Novinka nesie názov Peacemaker a tešiť sa...

Pripravte sa. Čaká nás rozšírená edícia soundtrack albumu k filmu Interstellar od Hansa Zimmera

Nový Interstellar soundtrack Nahrávacia spoločnosť WaterTower Music vydá nový soundtrack album k filmu Interstellar (2014) od režiséra Christophera Nolana. Hudbu skomponoval oscarový skladateľ Hans Zimmer,...