5 užitočných Netflix hackov, ktoré si pravdepodobne (ne)vedel

Nenechajte si ujsť

POTVRDENÉ: Mads Mikkelsen je novou náhradou za Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3

Ešte len pred pár týždňami sa začali na internete objavovať zvesti, že Mads Mikkelsen rokuje o nahradení Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3. Krátko...

Poznáme medzinárodné dátumy uvedenia filmu Wonder Woman 1984. Kedy ho uvidíme u nás na Slovensku?

Štúdio Warner Bros. predstavilo všetky medzinárodné dátumy uvedenia DC filmu Wonder Woman 1984. Vysoko očakávaná novinka budem okrem kín vychádzať aj digitálne a pozrieť...

Film Black Panther 2 mieri do produkcie. Vieme, ktorý herec stvárni jedného zo záporákov

Od smrti herca Chadwicka Bosemana ubehli takmer tri mesiace. 28. augusta nás navždy opustil vo veku 43 rokov po niekoľkoročnom boji s rakovinou hrubého...

AKTUÁLNE: PlayStation 5 už dnes štartuje na Slovensku a v Českej republike

Od dnešného dňa si môžu novú hernú konzolu PlayStation 5 vyskúšať aj herní fanúšikovia zo strednej Európy - čiže aj my, na Slovensku. Po...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

5 užitočných Netflix hackov

Streamovacia služba Netflix sa ešte pred začiatkom celosvetovej pandémie mohla tešiť viac ako stotisícke aktívnych predplatiteľov. Počas prvých troch mesiacov tohto roku sa však pridalo viac ako 15 miliónov odberateľov služby, čím sa nebezpečne rýchlo blížia k hranici 200 miliónov predplatiteľov. Kvôli koronavírusu sa tak milióny divákov presunuli z kinosál na gauč, čo nepochybne ovplyvní filmový priemysel.

Pokiaľ si aj vy mesačne platíte bohatú knižnicu Netflixu, tak by ste mali vedieť o týchto piatich užitočných hackoch, ktoré vám zjednodušia a spríjemnia vyhľadávanie a sledovanie filmov a seriálov, či dokonca zabezpečia váš účet. Vďaka týmto tipom vyťažíte z Netflixu úplné maximum.

Vyhľadávanie pomocou skrytých kategórií

Ani vás už nebaví každý večer listovať obmedzeným zoznamom filmov a seriálov, ktorý sa zázračne mení iba po vydaní nových titulov? Mnoho predplatiteľov Netflixu ani netuší, že platforma ponúka zoznam veľmi špecifických kategórií pre vyhľadávanie. Možno sa tak dostanete aj k titulom, o ktorých existencii ste ani nevedeli.

Máme na mysli naozaj neuveriteľné množstvo žánrov, ktorých špecifickosť vás koľkokrát zarazí. Špecificky si dokážete vyhľadať napríklad drámy o homosexuáloch, satanické príbehy alebo vojnové drámy založené na skutočných udalostiach z 80. rokov. Ešte raz pripomínam, že sa tu bavíme o zozname tisícok možných kategórií a žánrov.

Netflix
Zdroj: Adam Martiš

Pre vyhľadanie daných žánrov stačí do vyhľadávača zadať https://netflix.com/browse/genre/xx. Namiesto “xx” však zadáte jeden z kódov, ktorý nájdete na tejto stránke. Napríklad odkaz https://netflix.com/browse/genre/10118 vám vyhľadá všetky komiksové filmy so superhrdinami.

V mobilnej či konzolovej aplikácii Netflixu však týmto spôsobom obsah nevyhľadáte, keďže to funguje len pre webové zariadenia. Na svojom notebooku alebo mobilnom webe si však môžete vyhľadať daný titul a potom si ho pokojne pozrieť na akomkoľvek zariadení. Týmto spôsobom nebudete limitovaní len na vyhľadávanie na hlavnej stránke alebo podľa základných žánrov.

Uzamknite si svoj Netflix účet

Netflix
Zdroj: Adam Martiš

Pokiaľ nechcete, aby váš profil využívali paraziti, bývalí partneri alebo chudobní súrodenci, tak Netflix priniesol naozaj užitočnú funkciu. Na každý individuálny profil (nie celý účet) si teraz dokážete nastaviť vlastný pin kód. Do vášho účtu sa síce s emailom a heslom dostať dokážu, no vďaka unikátnemu pin kódu sa už nedostanú za stenu uvítacej obrazovky.

Nová funkcia zároveň funguje ako rodičovská kontrola, teda zámok, ktorý vašim ratolestiam nedovolí pozerať Sex Education a ostatné nemravné seriály cez váš profil. Pin kód na profil si dokáže každý užívateľ nastaviť cez nastavenia účtu na mobile alebo počítači. Celému návodu sme venovali samostatný článok, ktorý si môžete prečítať na tomto odkaze.

Upravte si titulky podľa svojho gusta

Netflix
Zdroj: Adam Martiš

České a v niektorých prípadoch aj slovenské titulky sa na Netflixe za posledné roky stali samozrejmosťou. Každý originálny Netflix seriál alebo film už prichádza priamo s českou lokalizáciou, čo nepochybne prilákalo množstvo domácich, ktorým anglické titulky nevyhovovali.

Vedeli ste však o tom, že si dokážete zmeniť ich font alebo viditeľnosť tým, že za ne pridáte farebné pozadie? V tomto prípade stačí kliknúť na “Account” v pravom hornom rohu vo vašej ikonke a nižšie prejsť do “Profile & Parental Controls“. Tam si zvolíte váš špecifický profil, kde nájdete políčko “Subtitle Appearance“. Po následnom kliknutí sa vám zobrazia rôzne možnosti toho, ako si môžete titulky upraviť podľa svojho gusta.

Zoraďte si tituly podľa špecifického poradia

Netflix
Zdroj: Adam Martiš

Hlavná nástenka Netflixu vám automaticky ponúka tituly filmov a seriálov, ktoré sú navrhnuté špecificky pre vás. Tie sú navrhnuté na základe toho, aký obsah ste v minulosti pozerali a čo sa vám páčilo.

Netflix však ponúka možnosť listovania obsahu na základe abecedného alebo chronologického poradia. Pod vašou profilovou ikonkou v pravom hornom rohu nájdete štyri bodky, ktoré vám ponúknu iné možnosti vyhľadávania. Tituly si teda môžete zoradiť podľa “roku vydania“, “A-Z” alebo “Z-A“.

Zapnite si audio popis

Netflix
Zdroj: Adam Martiš

Posledná funkcia je pre vás užitočná v tom prípade, že Netflix pozeráte s niekym, kto má sluchové postihnutie. Audio popis totiž aktivuje hlasového rozprávača, ktorý popisuje jednotlivé scény vrátane grimás postáv, pohybu alebo prechodu scén.

Táto funkcia je dostupná pre originálne tituly z dielne Netflixu. Zapnúť si ju môžete priamo v špecifickom filme alebo seriáli, keď prejdete do nastavení “Audio & Subtitles“. Jednou z možností v sekcii “Audio” bude “Audio Description“, ktorý zapne rozprávača.

Vedeli ste o niektorom z týchto hackov a využívate ich? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: preview.ph

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

POTVRDENÉ: Mads Mikkelsen je novou náhradou za Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3

Ešte len pred pár týždňami sa začali na internete objavovať zvesti, že Mads Mikkelsen rokuje o nahradení Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3. Krátko...

Akčný hit Extraction od Netflixu sa dočká pokračovania, tvorcovia začnú natáčať budúci rok

Akčný hit Extraction dostane pokračovanie Keď prišiel tento film v apríli 2020 na Netflix, nikto nečakal, že bude takým hitom. To je jedným z dôvodov,...

Nahliadnite do hry Cyberpunk 2077 bežiacej na konzolách PS4 Pro a PS5

Vývojárske štúdio CD Projekt Red zverejnilo video, ktoré nám podrobne ukázalo hru Cyberpunk 2077 bežiacu na novo-generačných konzolách PS5, ako aj súčasných konzolách PS4...

Sci-fi film Ryana Reynoldsa pre Netflix The Adam Project naberá ďalšie herecké posily

Film The Adam Project predstavuje ďalších hercov Pred nejakým časom sme vám priniesli informáciu o tom, že Ryan Reynolds chystá sci-fi pre Netflix. V komédii...

Poznáme medzinárodné dátumy uvedenia filmu Wonder Woman 1984. Kedy ho uvidíme u nás na Slovensku?

Štúdio Warner Bros. predstavilo všetky medzinárodné dátumy uvedenia DC filmu Wonder Woman 1984. Vysoko očakávaná novinka budem okrem kín vychádzať aj digitálne a pozrieť...