5 slávnych herečiek, ktoré Netflix zachránil pred krachom ich kariéry!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herečky, ktoré Netflix zachránil pred krachom ich kariéry

Doba sa zmenila a dnes si herci môžu vybrať, či si zahrajú vo filme streamovacej spoločnosti alebo skôr smerujú svoju pozornosť na veľké plátno. Pravdou je, že mnoho hviezd kedysi len táto „jediná“ možnosť dosť obmedzovala. Pretože nie každý film je stvorený pre kinosály, niektoré prevažne pohodové komédie si diváci radšej pozrú z pohodlia domova. A presne to Netflix využíva.

Aby boli tieto filmy ešte zaujímavejšie, väčšinou do nich tvorcovia obsadzujú známe herecké talenty, ktoré však v súčasnosti nemajú práve veľa práce. Niektoré si prešli škandálmi a pri niektorých sa zase zdá, akoby posledných 5 rokov len prespali. Dnes sa totiž pozrieme na slávne herečky, ktoré Netflix doslova zachránil pred totálnym krachom ich kariéry. Ktorým kráskam streamovacia spoločnosť poskytla brutálny comeback?!

5. Natasha Lyonne

Orange is The New Black Netflix
Zdroj: hollywoodreporter.com

Natashu svet dlho poznal ako tú múdru a sarkastickú kamošku Vicky zo série Prci, prci, prcičky. A to až kým tvorcovia od Netflixu neprišli s nápadom na seriál Orange Is the New Black. Dej tohto seriálu sa odohráva v ženskom väzení a aj keď hlavnou postavou bola Piper Chapmanová, tvorcovia neskôr upriamili svoju pozornosť hlavne na vedľajšie postavy. Jednu z nich stvárnila aj Natasha a to konkrétne lesbičku menom Nicky Nichols.

Odvtedy sa jej v kariére začalo dariť, zahrala si vo filme s Adamom Sandlerom Drahokam a takisto s Bradom Pittom v sci-fi príbehu Ad Astra. Okrem tejto herečky si v seriáli Orange Is the New Black našiel svoje miesto aj Jason Biggs, známy ako Jim Levenstein, takže zo série Prci, prci, prcičky.

4. Vanessa Hudgens

The Knight Before Christmas Netflix
Zdroj: popsugar.com

Vanessu si zase všetci pamätáme ako Gabriellu Montezovú z populárnej hudobnej série High School Musical. V nej sa dokonca zamilovala do svojho seriálového kolegu Zaca Efrona. Netvrdíme, že by potom jej kariéra doslova stagnovala, no tiež nemôžeme povedať, že sa jej nesmierne darilo. Potom prišiel Netflix so sériou Princezná z Cukrárne a takisto s vianočným filmom The Knight Before Christmas. Zrejme aj vďaka týmto filmom ju obsadili tvorcovia série Bad Boys do tretieho dielu, v ktorom si zahrala s Willom Smithom a Martinom Lawrenceom.

3. Victoria Justice

Victoria Justice
Zdroj: vaguevisages.com

Victoria sa do povedomia amerických divákov dostala vďaka seriálu V like Victorious, v ktorom si zahrala po boku slávnej popovej hviezdy Ariany Grande. Kým kariéra tejto popovej divy stále stúpala, kariéra Victorie skôr klesala. Lenže tŕň z päty jej vytiahli práve tvorcovia od Netflixu a to vďaka projektom ako Život po večierku či Dokonalá súhra. V budúcnosti sa ešte určite dočkáme ďalších romantických komédií s touto hrdinkou.

2. Winona Ryder

Winona Ryder
Zdroj: eu.usatoday.com

Winona Ryder je známa hlavne vďaka filmu Nožnicovoruký Edward, v ktorom si zahrala po boku Johnnyho Deppa, do ktorého sa zamilovala. Za zmienku určite stoja aj ďalšie filmy z jej filmografie, ako napríklad Dracula, Narušenie, Star Trek či Čierna labuť. Lenže jej kariéra nabrala mierny spád, vďaka niekoľkým škandálom. Prevažne šlo o to, že je Winona tak trochu kleptomanka. Lenže potom prišli na scénu bratia Dufferovci, tvorcovia dnes už kultového seriálu Stranger Things.

Práve v tejto hitovej šou získala Winona rolu Joyce Byersovej, ktorá mala už v prvej sérii popri Eleven najviac priestoru. Určite sa už rovnako ako ja neviete dočkať posledných dvoch častí 4. série!

1. Lindsay Lohan

Falling For Love Netflix
Netflix herečky; Zdroj: mindlifetv.com

Lindsay Lohan sa preslávila už od detstva a to filmom Pasca na rodičov. Keď dospievala, tak sa ešte viac dostala do povedomia divákov a to komédiami Protivné baby, Freaky Friday či Len trošku šťastia. Nanešťastie sa Lindsay dostala do mnohých problémov a škandálov a to kvôli jej závislosti na drogách.

V súčasnosti však chce vzkriesiť svoju kariéru a opäť sa dostať do povedomia tvorcov takzvaných romcoms a začne tým, že si zahrá vo vianočnej komédii Falling For Christmas, v ktorej stvárni bohatú dedičku, ktorá po nehode na lyžiach stratí pamäť a ocitne sa v chate istého sympatického robotníka a jeho dospievajúcej dcéry. To ale nie je všetko. Netflix si pre Lindsay pripravil ešte dva pomerne neznáme projekty a my aj vieme prečo.

Každá z týchto herečiek priniesla Netflixu ešte väčšiu sledovanosť. Diváci ich poznajú a chcú ich vidieť v podobných filmoch a presne to Netflix využíva. Rovnako ako v prípade takej Niny Dobrev (Upírske denníky), ktorá zahviezdila vo vianočnej komédii Love Hard.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -