5 spôsobov, ako počúvať hudbu v aute

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Chystáte sa na dlhý výlet, ktorý si neviete predstaviť bez svojej obľúbenej muziky? Alebo sa ráno po ceste do práce potrebujete naladiť so svojím obľúbeným podcastom? Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete prehrávať hudbu či podcasty cez svoj mobil priamo v aute.

FM transmitter

Takmer všetky autá, aj staršie modely sú vybavené FM rádiom a zapaľovačom cigariet alebo zástrčkou. Využiť ich môžete aj na prehrávanie hudby. Stačí, keď si zadovážite FM transmitter. Umožní vám prehrávať hudbu z pamäťových kariet, mobilných telefónov či flash diskov aj na starších typoch autorádií.

Jednoducho ho zasuniete do zásuvky alebo zapaľovača a nastavíte rovnakú FM frekvenciu na rádiu a transmitteri. Ak majú vstavaný mikrofón, využiť ich môžete aj na pohodlné telefonovanie. Niektoré modely navyše umožňujú dobíjanie zariadení cez USB či diaľkové ovládanie odkiaľkoľvek z interiéru vozidla.

Android Auto a Apple CarPlay

Medzi najmodernejšie možnosti sú zabudované systémy od spoločností Apple a Google. Umožňujú vám synchronizovať telefón s infotainmentom vášho auta. Vďaka tomu si užijete bezpečnejší spôsob používania mobilu v aute. Nezabudne na chrániť aj svoj mobilný telefón, napríklad ak ho odkladáte do stojanu, používajte vždy kryt na iPhone či iné zariadenie.

ako pocuvat v aute hudbu2
Zdroj: pexels.com

Zabránite tak neželaným škrabancom, ktoré môže držiak spôsobiť. Okrem prehrávania hudby však môžete využívať celý rad ďalších funkcií. Napríklad prijímať a uskutočňovať hovory, posielať správy či používať hlasového asistenta. Väčšina novších modelov áut už má kryt na iphone

Bluetooth

Ďalším pohodlným spôsobom je aj využitie Bluetooth. Na pripojenie nepotrebujete žiadne iné zariadenie či kábel, len váš mobilný telefón. Jediné, čo musíte urobiť, je spárovať svoje zariadenie s Bluetooth vo vozidle. Okrem prehrávania skladieb ho viete využívať aj handsfree telefonovanie. Niektoré autá vám dokonca umožnia meniť pesničky priamo cez volant, takisto aj prijímať či ukončiť hovor. Jedinou nevýhodou je, že kvalita zvuku nie je taká dobrá, ako keby ste použili kábel.

AUX konektor

Jednoduchou a lacnou alternatívou je využívanie AUX konektora. AUX je skratka pre „auxilarity cable“, ktorá znamená pomocný alebo doplňujúci kábel. Toto rozhranie je navrhnuté tak, aby vedelo reprodukovať zvuk do ďalšieho zariadenia. Vstup AUX má najčastejšie podobu 3,5 mm jacka. Stretli ste sa s ním určite pri slúchadlách k mobilným telefónom či počítačom.

Stačí, keď káblom prepojíte mobilné zariadenie a auto, zvolíte správny výstup a stlačíte prehrať. Pred kúpou kábla si však zistite, aký konektor potrebujete. Existuje totiž viacero druhov. Napríklad na novšie modely mobilov od Apple potrebujete redukciu so zakončením lightning.

Kazetový adaptér

Ak vlastníte staršie auto alebo veterána, použite kazetový adaptér. Je to šikovný spôsob, ako obísť technické obmedzenia auta. Kazetový adaptér vložíte do rádia a v závislosti od toho, aký adaptér si kúpite, môžete hudbu prehrávať buď cez 3,5 mm jack, alebo Bluetooth.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -