7 kontroverzných filmov, ktoré sú dostupné na streamovacích službách

Nenechajte si ujsť

Máme výborné nové zábery z natáčania Uncharted. Dokonca sa nám ukazuje Tom Holland ako Nathan Drake

Nové zábery z Uncharted, Tom Holland ako Nathan Drake Ak ste ešte stále neverili, že film Uncharted je realitou, tak vás teraz absolútne presvedčia nové...

Dá sa aj citlivá téma zobraziť vhodne prostredníctvom komiksu? | Denník Anny Frankovej RECENZIA

Denník Anny Frankovej RECENZIA Denník Anny Frankovej RECENZIA - Zrejme najznámejší denník, ktorý vyšiel v knižnej podobe, sa k nám teraz dostáva v podobe komiksu....

Zombie hit Vlak do Pusanu dostal veľkolepé pokračovanie | Peninsula RECENZIA

Peninsula RECENZIA Peninsula RECENZIA - Keď už máme pocit, že sme v zombie hororoch videli všetko, zrazu príde niečo ako Vlak do Pusanu. Tento nadupaný...

KVÍZ – Ktorá postava zo seriálu The Boys si ty? Otestuj sa v našom kvíze a zisti to

The Boys KVÍZ Druhá séria seriálu The Boys od spoločnosti Amazon je od minulej stredy celá vonku. Mali sme možnosť pozrieť si ďalších 8 častí,...
Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

7 kontroverzných filmov

Kedysi ich odmietali premietať v kinách, no dnes si žijú tichý život a ľahko si ich pozriete na internete. Prinášame vám 7 kontroverzných filmov, ktoré sú dostupné na streamovacích službách.

História si pamätá množstvo projektov, ktoré boli veľmi kontroverzné. Či už to bolo kvôli extrémnemu násiliu a brutalite, náboženstvu, alebo niečomu inému. V súčasnosti sú však dostupné na Netflixe či podobných službách a nikto už proti ním neprotestuje. Nikto vám totiž nemôže rozkazovať, čo môžete či nemôžete pozerať doma. Nasledujúce snímky sú dôkazom, že vízia tvorcov je niekedy naozaj zvláštna.

Jack stavia dom
Zdroj: screeningroompodcast.comjack sta

Posledné pokušenie Krista (1988)

Keď sa v 80. rokoch rozhodol populárny režisér gangsteriek Martin Scorsese natočiť film s božou tematikou, ešte zrejme nevedel, čo ho čaká. Jeho odmenou za dielo boli rôzne smrteľné vyhrážky od divákov, obvinenia z rúhania a fyzické útoky. Situácia sa najviac vyhrotila v parížskom kine, kde došlo k teroristickému útoku. Zapálili ho katolíci, zatiaľ čo ľudia vnútri sledovali premietanie.

Posledné pokušenie Krista je len jedným z mnohých projektov, ktoré naštvali kresťanov. Ďalšie sú napríklad Život Briana (1979) alebo Umučenie Krista (2004) v ktorom hviezdi slávny Mel Gibson. Zaujímavosťou je, že všetky majú vysoko nadpriemerné hodnotenia. Faktom ale zostáva, že Posledné pokušenie Krista je jedným z najlepších filmov s touto tematikou.

Posledné pokušenie Krista
Zdroj: cinephiliabeyond.org

Posledné pokušenie Krista nájdete na Netflixe, Umučenie Krista na Amazon PrimeŽivot Briana na obidvoch týchto službách.

The Woman (2011)

Známy hororový provokatér Lucky McKee zašiel podľa mnohých vo svojom filme The Woman (2011) až príliš ďaleko. Snímka rozpráva príbeh rodiny, ktorá zajala, mučila a znásilňovala jednu troška svojskú ženu. Brutalita tu bola podaná tak uveriteľne, že spôsobila na premiére veľký rozruch.

The Woman
Zdroj: moriareviews.com

Toto nie je umenie,“ tvrdil jeden z divákov, ktorého musela neskôr zo sály vyviesť ochranka. McKee sa tak postaral o to, že jeho dielo nebude kvôli barbarizmu nikdy zabudnuté. Herečka Pollyana McIntosh, ktorá hrala hlavnú postavu, neskôr natočila pokračovanie s názvom Zlatíčko (2019). The Woman nájdete na službe PopcornFlix. Tá ale u nás nie je dostupná, preto musíte vo svojom prehliadači zmeniť lokalitu.

Mechanický pomaranč (1971)

Tento extrémne násilný počin Stanleyho Kubricka, sledujúci vymývanie mozgov a pokusy na ľuďoch, bol najhoršie prijatý v Británii. Tamojšia vláda sa dokonca vyjadrila, že môže ľudí podnecovať k násiliu a vytvárať skutočných kriminálnikov. Snímka sa ale zároveň nachádza v Top 100 podľa Amerického filmového inštitútu. Mechanický pomaranč si môžete vypožičať na Amazone.

Clockwork Orange
Zdroj: dazeddigital.com

Na love (1980)

Proti tomuto dielu od Williama Fredkina, v ktorom je hlavnou postavou známy Al Pacino, sa búrila najmä komunita homosexuálov v New Yorku. Už jeho predošlá snímka The Boys in the Band (1970) zožala vlnu kritiky vďaka vyobrazeniu homosexuálov. Tentokrát ale zašiel ešte ďalej. Na love je o sériovom vrahovi, ktorý zabíja homosexuálov.

Začali tak masové protesty proti filmu, no ani tie nezabránili jeho dokončeniu. Prijatie ale nebolo ako zo strany kritiky, tak ani zo strany divákov vôbec dobré. Na love (Cruising) si viete pozrieť na Vudu, no tiež to chce zmenu lokality.

Cruising
Zdroj: framerated.co.uk

Swiss Army Man (2016)

Swiss Army Man od kreatívneho tímu Daniels je ďalšie dielo, ktoré na svojej premiére na festivale Sundance vyhnalo ľudí z kinosály. Možno len neboli pripravení na podobne ladený film. Ide o melancholickú komédiu sledujúci príbeh dvoch kamarátov. Jedného z nich stvárňuje známy Daniel Radcliffe. Nechýbajú tu rôzne mimoriadne bizarné situácie a dôležitú úlohu zohrávajú aj prdy.

Swiss Army Man
Zdroj: wallpapercave.com

Ak predo mnou skrýva môj najlepší kamarát svoje prdy, čo iné ešte predo mnou skrýva a prečo sa kvôli tomu cítim taký osamotený?“ znie jeden z citátov. Ide o akúsi ódu na skutočné a nefalšované priateľstvo, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe a Amazone.

matka! (2017)

Darren Aronofsky nám priniesol veľmi svojský film s názvom matka!, ktorého pochopenie je veľmi ťažkou úlohou. Príbeh básnika bez mena a jeho manželky, ktorá je taktiež bez mena, obsahuje napríklad kanibalizmus a rôzne biblické odkazy. Štúdio Paramount muselo neskôr vysvetľovať, prečo vlastne tento projekt podporilo a vydalo. Matku! nájdete na Vudu.

mother!
Zdroj: imdb.com

Jack stavia dom (2018)

Posledný film z nášho rebríčka je zároveň aj najnovším. Jack stavia dom od Larsa von Triera vyšiel v roku 2018. Tento režisér je známy tým, že nerobí príliš „bezpečné“ snímky, jeho cieľom je šokovať publikum. To sa mu očividne aj podarilo, keď diváci na festivale v Cannes opúšťali svoje miesta.

Jack stavia dom je portrétom nebezpečného sériového vraha. Kritiku zožalo najmä prílišné zobrazenie sexuálneho násilia, no celosvetovo to nespôsobilo až taký rozruch, ako sa pôvodne čakalo. Nájdete ho na Amazone.

Jack stavia dom
Zdroj: curzonartificialeye.com

Máte radi kontroverzné filmy, alebo sa im radšej vyhýbate? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Séria Rýchlo a zbesilo končí a Jared Leto opäť ako Joker?! – RESTART #9

Herec Jared Leto si zopakuje úlohu Jokera, filmová séria Rýchlo a zbesilo sa blíži ku koncu a seriál Euphoria sa vráti na obrazovky. Rýchly súhrn...

Tim Burton urobí reboot televízneho seriálu Rodina Addamsovcov. Aké má režisér s projektom plány?

Tim Burton a seriál Rodina Addamsovcov Rodina Addamsovcov patrí k najznámejším a k najstrašidelnejším rodinám vo filmovom priemysle. Prvýkrát sme ich mali možnosť stretnúť ešte...

Máme výborné nové zábery z natáčania Uncharted. Dokonca sa nám ukazuje Tom Holland ako Nathan Drake

Nové zábery z Uncharted, Tom Holland ako Nathan Drake Ak ste ešte stále neverili, že film Uncharted je realitou, tak vás teraz absolútne presvedčia nové...

Temný horor Scorn dostáva nové gameplay video, ktoré poodhaľuje desivý závoj tajomstva

Gameplay video odhaľuje Scorn a jeho temný svet Vývojári z Ebb Software sú na videohernej scéne od roku 2013, avšak ich prvotiny sme sa stále...

Herec Jake Gyllenhaal sa opäť spája s režisérom Denisom Villeneuve. Čo nám prinesú tentokrát?

Stanica HBO nám už roky prináša neuveriteľné originálne seriály, ktorých úspechy sú len podtrhnuté desiatkami prestížnych televíznych ocenení. Z ich dielne pochádzajú tituly ako...