Alita: Bojový Anjel 2 a 7 vecí, ktoré by sme mali pred pokračovaním zvážiť

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Už je to rok, čo kiná po celom svete ovládla adaptácia slávnej mangy – Alita: Bojový Anjel. Film vznikol v réžii Roberta Rodrigueza a produkcii Jamesa Camerona. Aj napriek pár výhradám ide o jednu z najlepších adaptácií mangy. Prepracovaný cyberpunkový svet, ikonická hrdinka a ako sme u projektov s ktorými má James Cameron niečo spoločné zvyknutí – prevratné vizuálne efekty.

Recenzie boli zmiešané a zárobky z kín očakávania producentov nenaplnili. Avšak Alite sa na domácich nosičoch a streamovacích službách veľmi darí, čo môže viesť k vytúženému pokračovaniu. Situácia sa rok od premiéry skomplikovala aj tým, že štúdio Fox, pod ktorým Alita: Bojový Anjel vznikla, kúpilo Disney.

Producent Jon Landau, ktorý na Alite pracoval, odkázal fanúšikom, aby dali Disney najavo, že o pokračovanie Ality stále stoja. V očakávaní, že sa pokračovania Ality jedného dňa dočkáme, sa spolu pozrieme na 7 vecí, ktoré by sme mali dovtedy zvážiť.

Alita: Bojový Anjel
Zdroj: imdb.com

1. Potrebuje Alita: Bojový Anjel pokračovanie?

To, či pokračovanie chceme, alebo či ho Alita potrebuje, sú dve rozdielne veci. Vo finále sa naša hrdinka, ktorú hrala výborná Rosa Salazar vydala na cestu pomsty a zahrala si šialený Motorball. Alita: Bojový Anjel funguje ako samostatný film. Avšak plány boli oveľa rozsiahlejšie.

Keď ju ešte pred takmer desiatimi rokmi plánoval režírovať sám Cameron, mala to byť trilógia. Podľa všetkého sa tento plán po výmene režisérov nemenil. To znamená, že sme videli zatiaľ iba prvý akt oveľa epickejšieho príbehu.

2. Alita: Bojový Anjel má lojálnych fanúšikov, ktorí chcú viac

Internet bol stále miestom, kde sa stretávali rôzne fanúšikovské skupiny, ktoré spoločne zdieľali svoje nadšenie. Či už sa jedná o priaznivcov Star Wars, alebo Star Trek. Stále vznikajú nové skupiny a jednou z nich sú aj fanúšikovia Ality, ktorí sa nazývajú „Alita Army„.

O pokračovanie bojujú cez rôzne sociálne siete ako Facebook, Twitter a Instagram. Dokonca vytvárajú rôzne petície, dúfajúc, že zachytia pozornosť štúdia. Internet zahlcujú článkami, podobnými tým, aký práve čítate. Filmu to jednoducho pridáva na popularite a čím bude väčšia, tým bude šanca na pokračovanie pravdepodobnejšia.

Alita: Bojový Anjel
Zdroj: imdb.com

3. Spojenie Fox a Disney mohlo urobiť z pokračovania Ality menšiu prioritu

Predtým, ako Disney kúpilo 20th Century Fox a jeho všetky majetky, šance na Alita: Bojový Anjel 2 sa výrazne zmenšili. Aj napriek tomu, že film celosvetovo zarobil vyše 400 miliónov amerických dolárov, Disney nepovažuje túto čiastku za uspokojivú a hodnú ďalšieho risku.

Po tom, ako sa tieto dve obrovské štúdia spojili, si má Disney z čoho vyberať. Musíme uznať, že Alita nie je medzi divákmi celosvetovo tak známa, ako iné značky, ktoré Disney vlastní. V hre sú obrovské peniaze a Disney sa pravdepodobne radšej pustí do istoty, akou je Star Wars, Marvel a remaky ich klasických rozprávok.

4. Alita: Bojový Anjel 2 bude musieť bojovať o limitované miesto

Aj keby priority, ktoré si Disney pri svojich produkciách stanoví, neboli najväčším problémom, je tu niečo ďalšie. Riaditeľ Disney pomerne nedávno vyhlásil, že produkcia filmov, ktoré vlastnilo 20th Century Fox, bude limitovaná.

Konkrétne na 5 až 6 filmov ročne, ktoré pôjdu pod nadpisom 20th Century Studios do kín. To znamená, že Disney si nemôže dovoliť riskovať. A to predovšetkým filmami, ktoré majú tak zložitú a finančne náročnú produkciu ako práve Alita.

Alita: Bojový Anjel
Zdroj: imdb.com

5. Disney sa zíde mať v rezerve sviežu značku, akou je Alita: Bojový Anjel

Aj napriek limitovanej produkcii a menšej priorite je faktom, že nie všetky projekty, ktoré plánuje Disney realizovať, sa stanú realitou. Ich rozvrhovanie sa môže kedykoľvek meniť. Značky, ktoré im teraz pribudli pod strechu ako Planéta opíc, Alita a Votrelec, môžu pokojne vyplniť medzery v rozvrhu.

To samozrejme platí iba v prípade, že by sa rozhodli niektoré z budúcich projektov nerealizovať. Disney bude stále hľadať nové ingrediencie do svojho ročného programu a pokiaľ sa nevyskytne nič iné, Alita môže byť pokojne jednou z nich.

6. Program filmov na nasledujúce roky, môže oddialiť pokračovanie Ality na neurčito

Jedna z najväčších výziev bude zhromaždiť kreatívny tím Ality dokopy. Produkcia sa oddialila na neurčito a ľudia, ktorí pracovali na pôvodnom filme, majú už na následujúce roky plány. Rosa Salazar bude pracovať na druhej sérii seriálu Undone. Christoph Waltz bude taktiež najbližšie roky zaneprázdnený, rovnako ako Edward Norton, ktorý má v pokračovaní stvárniť záporáka Novu.

Nájdenie spoločného času môže byť pri takto zaneprázdnených hercoch problém. Toto by mohlo viesť ku novému obsadeniu niektorých postáv. Avšak fanúšikovia chcú vidieť v pokračovaní pôvodný ansámbel, čo môže taktiež viesť ku niekoľkoročnému odloženiu.

Alita: Bojový Anjel
Zdroj: imdb.com

7. Úspešnosť Avatara 2 môže znamenať veľa pre pokračovanie Ality

Asi najväčšie obavy štúdia Disney po kúpe 20th Century Fox plynú z pokračovaní Avatara. Opus Jamesa Camerona je samozrejme pri svojom zárobku takmer troch miliárd amerických dolárov jedným z najúspešnejších filmov v histórii. Avšak od premiéry prvého dielu ubehlo viac ako 10 rokov.

Úspešnosť Avatara 2 môže byť pre pokračovanie Ality kľúčová. James Cameron a Robert Rodriguez oň majú stále záujem. Ak Cameron zopakuje s Avatarom 2 svoj obrovský úspech, bude mať pri vyjednávaní s Disney o pokračovanie Ality oveľa väčšie slovo.

Chceli by ste vidieť pokračovanie Ality? Čakanie si môžete skrátiť pripomenutím prvého dielu na HBO.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -