8. hrací týždeň UniCup: V semifinále Classic CS:GO sa nám vytvorili bratovražedné dvojice

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

UniCup Prestige League

LoL

8. hrací týždeň UniCup UniCup Prestige League LoL
8. hrací týždeň UniCup Prestige League LoL; Zdroj: lancraft.cz

Prvý zápas v minulom týždni priniesol derby východ proti západu medzi Technickou univerzitou v Košiciach a Univerzitou Komenského v Bratislave, ktoré išlo v prospech favorita z Košíc. Hráči z TUKE takticky prehrali svojho súpera a po výhre 2:0 postúpili do finále hornej časti pavúka. Tam sa stretnú proti hráčom z Esport STUBA.

CS:GO

8. hrací týždeň UniCup UniCup Prestige League CS:GO
8. hrací týždeň UniCup Prestige League CS:GO; Zdroj: lancraft.cz

Play-off začalo aj v CS:GO časti UniCup Prestige League. V prvom zápase sa stretli tímy EUBA Esport a Esport UPJŠ. Aj keď sa hráčom z EUBA podarilo vyhrať prvú mapu, celá séria išla nakoniec v prospech UJPŠ, ktorí otočili priebeh stretnutia a vyhrali sériu 1:2 na mapy.

V druhom play-off zápase sa stretli univerzity TUKE a UKF. Z ich súboja vzišli úspešnejšie študenti z TUKE, ktorí porazili svojho súper jednoznačne 2:0.

UniCup Classic League

LoL

UniCup Classic League LoL
8. hrací týždeň UniCup Classic League LoL; Zdroj: lancraft.cz

Týždeň v Classic League nám odštartoval duelom medzi EUBA Esport C a ESTUBA Fractal, v ktorom boli podľa očakávania, úspešnejší hráči z STU. Podobne jednoznační bol aj zápas medzi EUBA Esport Blue a UNIZA Herolds, v ktorom hráči UNIZA Herlods dominovali a rovnako ako ESTUBA, aj oni vyhrali 2:0.

CS:GO

UniCup Classic League CS:GO
8. hrací týždeň UniCup Classic League CS:GO; Zdroj: lancraft.cz

Zápas medzi Comenius esport B a ESTUBA Wolfs začal tesnou výhrou prvej mapy od Comeniusu. Zvyšok série však patril študentom z STU, ktorí otočili sériu a vyhrali 1:2.

Druhý stret patril tímom UCM TEDI Bears Bravo a Esport TUKE Prodigy. Menej úspešný začiatok, no napokon skvelý finiš lepšie zvládli hráči UCM.

V semifinále sa nám tak vytvorili bratovražedné dvojice. V prvom zápase totiž proti sebe nastúpia dva tímy z UCM a v druhom zápase dva tímy z STU.

Živú dávku univerzitného e-športu si budeme môcť vychutnať v štvrtok 16.12. o 20:00, kedy v Prestige League LoL proti seba nastúpia UNIZA esports a Comenius esport.

Univerzita Komenského sa predstaví aj v prvom zápase Prestige CS:GO, ktorý sa bude vysielať v nedeľu 19.12. od 15:00, a to proti Esport UPJŠ. Druhým vysielaným stretnutím bude zápas Esport TUKE proti UCM TEDI Bears.

Oba vysielacie dni budete môcť sledovať na Twitchi UniCup.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -