Riaditeľ HBO odkazuje: 8. séria Game of Thrones pripadá skôr ako 6 filmov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Mám 22 rokov, študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Od poslednej série seriálu Game of Thrones nás stále delí pár mesiacov, no hype okolo nej je už teraz neuveriteľne veľký. Stále sme síce nedostali plnohodnotný trailer, no ešte len včera nám HBO poskytlo aspoň pár sekundový pohľad. V krátkej scéne sme mohli vidieť vôbec prvé stretnutie Sansy a Daenerys, ktorá po boku Jona Snowa dorazila na Winterfell (Zimohrad). Táto ukážka bola odhalená počas odovzdávania cien Golden Globe Awards, na ktorých bol prítomný aj generálny riaditeľ stanice HBO, Richard Plepler. Toho po akcii vyspovedal portál Variety, ktorým prezradil, že už videl nedokončené verzie všetkých šiestich častí! Aký z nich mal pocit?

Je to zážitok. [David Benioff a D.B. Weiss] vytvorili šesť filmov. Moje reakcie, ktoré som mal počas pozerania boli, ‘Ja sa pozerám na film,’… Oni vedeli, že latka je nastavená vysoko. Oni túto latku prekonali. Pozrel som si ich dvakrát bez akýchkoľvek efektov a ostal som v pomykove. Každý je toho súčasťou pre ich neuveriteľný dar rozprávania príbehov a magickú, magickú produkciu.

8. séria Game of Thrones = 6 filmov?

Samotný generálny riaditeľ HBO tak potvrdil, že každá časť 8. série bude vyzerať skôr ako film. A to hneď vďaka dvom veciam. Jednou z nich je trvanie epizód, ktoré sa potencionálne môže priblížiť až ku dvom hodinám. No a tým druhým dôvodom je samozrejme peňažný rozpočet na každú epizódu.

Každá jedna časť seriálu má predsa obrovský rozpočet a produkčnú hodnotu. Epizódy ako „Battle of Bastards“ alebo „The Spoils of War“ v nás dokonca vyvolávali také pocity, že sa nepozeráme na televízny seriál ale na blockbuster. Nám teda aktuálne neostáva nič iné, ako čakať do apríla. Načakali sme sa predsa už dosť dlho, tých posledných pár mesiacov pre nás bude hračka…

Tak čo, tešíte sa na koniec seriálu? Boli by ste radšej, pokiaľ by Game of Thrones pokračoval aj naďalej?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -