A Quiet Place hra je v príprave. Kto za ňou stojí a o aký žáner pôjde?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Ďalšie hororové univerzum v hre

Pred pár mesiacmi sme sa dočkali pokračovania unikátneho hororu, ktorý som osobne svojho času označil za najlepší žánrový projekt roku 2018. A teraz tu máme veľké oznámenia týkajúce sa práve tohto univerza. A Quiet Place hra je totiž v príprave a bude rozširovať univerzum o mimozemšťanoch citlivých na sluch.

Áno, je pravdou, že filmovú dvojku som rozhodne nešetril, avšak za svojím hodnotením si doposiaľ stojím. Mimochodom, na kompletnú recenziu sa dostanete po kliknutí na tento odkaz. Každopádne, zastávam názor, že Tiché miesto: Časť II nemá čo ponúknuť a zlyháva v dodaní zážitku, na ktorý lákal koniec stále výbornej prvotiny. Čo je ešte horšie, nedokáže strašiť v rámci mantinelov, ktoré si sám tvorca univerza (John Krasinski) vytýčil a tým pádom sa z pokračovania (aj kvôli hlúpemu scenáru) stáva naozaj úmorná záležitosť.

Filmy ale nechajme na filmovom plátne. Povenujme sa radšej prichádzajúcej hre. Ak je totiž nejaké kinematografické univerzum hodné prerábky do virtuálneho média, je to práve Tiché miesto. Prečo si niečo podobné myslím? To si povieme v najbližších riadkoch a odstavcoch, pričom sa budem primárne opierať o jeden nenápadný titul s názvom Alien: Isolation.

A Quiet Place hra?

Myslím, že som to už v nejakom článku spomínal, no pre osviežene opäť prehlásim, že Alien: Isolation patrí medzi tie najlepšie herné horory uplynulej dekády. Nielen preto, že tamojší „archnemesis“ je vlastný neporaziteľný, avšak aj pre výbornú žánrovú kombináciu zdanlivo nespojiteľných prvkov. Akčný survival sa kríži s exploračnou adventúrou a v konkrétnych pasážach prechádza do vyloženého boja o holý život.

Celý počin je pritom podaný tak kompaktne, umne a šikovne, až ma mrzí, že nikdy nevyšlo oficiálne pokračovanie (predaje boli relatívne biedne). Creative Assembly si zaslúžia náležitý štatút, keďže mechanikou neporaziteľného herného zla inšpirovali celý priemysel a dokonca aj značku Resident Evil (sedmička a dvojka vyložené vychádzajú z Alien: Isolation).

Za prichádzajúcou hrou stojí štúdio Saber Interactive, ktoré prinieslo napríklad výborný Nintendo Switch port Zaklínača 3. Majú na konte niekoľko dobrých hier (takmer všetky konverzie klasík, na ktorých robili), no aj množstvo vyložene strašných (skoro všetko, čo pochádza priamo od nich).

To na nadchádzajúci titul nevrhá príliš dobré svetlo, i keď ten koncept Alien: Isolation sa priam núka. Semi-open world, survival prvky skombinované s akčným elementom a originálny príbeh, ktorý ale môže byť tŕňom v päte. Ak už nič iné, dúfam, že sa dostaneme do bodu, kedy možno s mimozemšťanmi priamo bojovať a nebudeme sa nutne celý čas skrývať. Nič konkrétne ale prezradené nebolo, čo vyvoláva menšie obavy. Ostatne, vydanie je takpovediac za rohom.

A Quiet Place hra
Zdroj: du-hd.com

Kedy? Čoskoro

A Quiet Place hra je momentálne naplánovaná na rok 2022, pričom vývojári prisľúbili, že sa ešte počas tohto roka o nej dozvieme viac. Kedy to bude? Pravdepodobne na The Game Awards, nakoľko pôjde o poslednú tohtoročnú akciu, kde sa masívne ukážu nové hry.

A hoci by bolo fajn vidieť mnou odprezentovaný titul, finálny produkt môže vyzerať úplne inak. Aj keď samozrejme nutne nemusí. To ukáže až čas, kam viedli autorské myšlienkové i kreatívne pochody. Každopádne, dúfam, že sa dočkáme kvalitného projektu, ktorý prvej snímke urobí dobré meno.

Čo hovoríte na A Quiet Place hru? Myslíte, že pôjde o dobrý projekt alebo vám príde obdobné univerzum takpovediac nespracovateľné do hernej podoby? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: gameinformer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -