REKLAMA

Warner Bros. Pictures včera oznámili, že film Bradleyho Coopera s názvom “A Star is Born” sa presúva na jeseň roku 2018. Snímka mala byť pôvodne do kín vypustená 28. septembra 2018, ale neskôr sa zmenil dátum premiéry na 18. mája 2018. Avšak štúdio sa rozhodlo, že film presunú opäť na jeseň, presnejšie na 5. októbra 2018. Dátum teda stotožnili s vydaním filmov “Venom” od Sony a “Bad Times at the El Royale” od 20th Century Fox.

Koho uvidíme v “A Star Is Born”?

V obsadení “A Star is Born” môžeme vidieť štvornásobného kandidáta na Oscara, Bradleyho Coopera (American Sniper, American Hustle, Silver Linings Playbook) a superstar Lady Gaga, ktorá je tiež kandidátkou na Oscara. Rola vo filme bude jej prvou hlavnou úlohou. Pre Coopera bude dramatická snímka režisérskym debutom.

REKLAMA

A Star Is Born
Zdroj: imdb.com

Film sa zameriava na tragický zamilovaný príbeh. Cooper hrá muzikanta Jacksona Mainea, ten spozná a zamiluje sa do Ally (Lady Gaga), ktorá bojuje so svojou kariérou umelkyne. Nechýba veľa, aby sa vzdala svojho sna stať sa veľkou speváckou hviezdou. Avšak až do momentu, keď ju Jack prehovorí, aby šla pod reflektory. Ale ako sa kariéra Ally rozbehne, tak osobná stránka ich vzťahu začne upadať. Jack totižto bojuje voči jeho vnútorným démonom. V obsadení taktiež uvidíme Andrewa Silversteina (Andrew Dice Clay), Davea Chappellea a Sama Elliotta.

Za spomienku určite stojí úspech Gagy, ktorá získala nomináciu na Oscara za pesničku “Til It Happens to You“. Tá bola použitá vo filme “The Hunting Ground“. Cooper sa totiž rozhodol, že jej schopnosti využijú a práve preto vo filme uvidíme jej originálne pesničky. Skladala ich s pomocou Coopera a ďalších umelcov, vrátane Lukasa Nelsona, Jasona Isbella a Marka Ronsona. Vo filme je všetká hudba originálna a natočená naživo.

A Star Is Born
Zdroj: imdb.com

Produkciu filmu má pod palcom Bill Gerber, Jon Peters, Bradley Cooper, Todd Philips a Lynette Howell. O výkonnú produkciu sa postarajú Basil Iwanyk, Michael Rapino, Heather Parry a Ravi Methta. Scenár si podelia Will Fetters a Bradley Cooper. Ten je založený na scenári od Mossa Harta a scenári Johna Gregoryho Dunnea, Joana Didiona a Franka Piersona. Taktiež je zároveň založený na príbehu Wiliama Wellmana a Roberta Carsona.

Uvidíme film medzi oscarovými nomináciami? Vydarí sa Cooperovi jeho prvý režisérsky debut a Gage zas jej prvá hlavná rola?