Absolútne sklamanie. Mimoriadne očakávaný Batman seriál je zrušený

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál z Batman sveta bol zrušený

Ešte predtým ako Matt Reeves priniesol film s mladým Brucom Waynom, ktorému podobu poskytol Robert Pattinson, sľuboval niekoľko samostatných projektov. Situácia sa však zásadne zmenila a vyzerá to tak, že jediný existujúci seriál z Batman sveta, ktorý dostaneme, bude Penguin. Portál Variety totiž ohlásil, že bol zrušený ďalší z chystaných spin-offov.

Projekt nemal od začiatku ľahkú cestu. Po prvý raz bol oznámený ešte v júli 2020 a hovorilo sa, že sa v ňom zameriame na policajné zložky Gothamu. Scenáristom bol v tom čase Terrence Winter, ten však projekt opustil ešte v novembri 2020 s odôvodnením, že sa nikam nehýbe.

batman arkham
Zdroj: Warner Bros.

Projekt mal za sebou náročné 4 roky

Následne bol najatý Joe Barton, ktorý mal v tom čase pomerne čerstvý úspech s dramatickou minisériou Giri/Haji. Aj on po niekoľkých mesiacoch rozviazal spoluprácu s Warner Bros., ako dôvod uvádzal nezhody v tvorcovskom procese.

Okolo seriálu potom bolo ticho, až kým Reeves neviedol tlačové konferencie k filmu. Povedal, že upustili od pôvodnej myšlienky a projekt sa má teraz venovať ústavu Arkham. Popisoval ho ako hororový kúsok, niečo ako strašidelný dom, ktorý sa bude odohrávať na chodbách Arhkamu, inštitúcií, v ktorej sú väznení známi záporáci z Gothamu.

Do hororových chodieb Arkhamu sa nepozrieme

Ako vedúca osobnosť seriálu a hlavný scenárista bol zvolený Antonio Campos (The Devil All The Time). Tvorcu potvrdili aj nové hlavy DC štúdia, ktorými sa stali James Gunn a Peter Safran. V decembri 2023 však priniesli prekvapivú informáciu, že seriál sa má odohrávať niekde medzi univerzom Matta Reevesa a hlavným filmovým svetom DC.

Akým spôsobom by sa im to podarilo, sa však zrejme už nedozvieme. Najnovšia infomácia hovorí o tom, že služba Max sa rozhodla s projektom nepokračovať. Jediný seriál, ktorý teda uvidíme, bude Penguin, v ktorom si rolu zopakuje Colin Farrell. Vychádzať začne od 8. septembra.

Čo hovoríte na to, že seriál z Batman sveta, ktorý sa mal zameriavať na Arkham bol zrušený? Boli ste zvedaví práve na tento projekt alebo ste v neho skôr neverili? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -