Absolútny unikát Netflixu, ktorý vás priková k TV. Cumberbatch je v ňom bábka a prichádza o rozum

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na seriál Eric

Netflix prináša trailer na limitovanú sériu s názvom Eric. Pôjde o kriminálny triler, ktorý sa však značne od zvyšku žánru odlišuje. Predstaví v hlavnej roli Benedicta Cumberbatcha, ktorý je bábkarom pre televíziu. Jedného dňa však zmizne jeho syn a v zúfalom hľadaní sa uchyľuje ku krajným riešeniam. Rozhodne sa priniesť do sveta príšeru, ktorú jeho syn stvoril.

Hlavnou postavou je Vincent, ktorý má na starosti postavičky pre detský program Good Day Sunshine vo veľkom meste v 70. rokoch. Jeho obľuba začína klesať, a tak ho producenti tlačia, aby prišiel s čerstvými nápadmi a novou postavou, ktorú budú milovať deti aj staršie publikum.

Jeho syn stvorí monštrum, musí ho priniesť do sveta

Riešenie poskytuje iba 9 ročný chlapec Edgar (Ivan Morris Howe), ktorý pre svojho otca nakreslí novú príšerku. Srsnatému stvoreniu s rohmi dáva meno Eric. Lenže krátko na to zastihne rodinu tragédia a Edgar sa nevráti domov zo školy.

Policajné zložky sú v plnom nasadení a detektív Michael Ledroit (McKinley Belcher III) je odhodlaný chlapca nájsť. S pokračujúcim neúspechom však začína byť Vincent čoraz viac presvedčený o inom riešení. Vezme si do hlavy, že keď do televízneho programu zaradí Erica, jeho syn sa vráti domov.

Stráca kontakt s realitou a začína sa odcudzovať od svojej manželky, svojich kolegov aj detektívov, ktorí sa mu snažia pomôcť. Jeho jediným spojencom sa stáva samotný Eric, ktorého vidí čoraz viac a viac reálneho.

seriál eric plagát netflix
Zdroj: Netflix

Cumberbatch strácajúci priateľov a rozum

Autorkou limitovanej série je Abi Morgan, ktorú môžeme poznať vďaka filmom Hanba alebo Železná Lady. Okrem spomenutých hercov sa tu objavia Dan Fogler známy z The Walking Dead alebo Gabby Hoffman zo seriálu Transparent.

Projekt nám chce v šiestich epizódach ukázať, že nie všetky monštrá musia žiť pod posteľou, niektoré môžu byť v našich hlavách. Na streamovaciu službu príde 30. mája.

Ako sa vám pozdáva trailer na seriál Eric? Prekvapil vás Benedict Cumberbatch aj v takejto úlohe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -