Slováci si už môžu na smartfón stiahnuť ikonickú hru z PC a konzol. Má brutálne dobrú grafiku

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už je k dispozícii na stiahnutie

Aktualizácia 6.6.2024: Assassin’s Creed Mirage je už k dispozícii na stiahnutie pre majiteľov najnovších iPhonov 15 Pro a 15 Pro Max. Oddnes si tak môžu Slováci tento nadupaný herný titul stiahnuť úplne zadarmo.

Pôvodný článok

Prvotriedne herné hity už nebudú len doménou počítačov či konzol, Apple rozbehol veľmi lákavý trend. Najnovší titul Assassin’s Creed Mirage bude taktiež k dispozícii na stiahnutie pre iPhony aj iPady.

Súčasť veľkého plánu Apple

Hneď v úvode však treba spomenúť, že hra bude kompatibilná len s najnovšími iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Čo sa týka podpory iPadov, tu Apple zvolil stratégiu podpory všetkých modelov s M1 čipmi a novšími. Oficiálna kompatibilita s MacBookmi s Apple procesormi zatiaľ nebola ohlásená.

mirage ipad ios
Zdroj: Rewind.sk

Mirage bol prvýkrát uvedený na konzoly a PC v októbri 2023, pričom veľkú propagáciu zažila hra aj počas predstavenia iPhonov 15. Práve vtedy sa Apple vyjadril, že do herného biznisu vstupuje so všetkou energiou a vybrané veľké trojáčkové tituly začne vydávať aj na iPhony a iPady.

Resident Evil Village, Resident Evil 4 Remake a Death Stranding Director’s Cut boli prvými hrami, ktoré si viete zahrať na mobiloch. Na prelome októbra a novembra pribudli práve dve z Resident Evil hier, ktoré neskôr nasledoval Death Stranding.

6. júna do zoznamu oficiálne pribudne aj Mirage. Hra je teraz k dispozícii na „predobjednávku“ v App Store. Nakoľko ide vždy o port z konzolovej hry, odporúča výrobca použitie ovládaču. Operačný systém iOS, aj ten vo verzii pre iPady, plne podporuje ovládače od Microsoftu, Sony a dokonca aj od výrobcov tretích strán. Hranie myšou a klávesnicou ale podporované nie je.

Čo hovoríte na to, že hra Assassin’s Creed Mirage prichádza aj na iPhone a Mac? Páči sa vám rozširujúca sa herná knižnica Applu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -