Adam Savage z Mythbusters postavil Iron Man oblek, ktorý dokáže lietať!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Prisahám, že ak by Tony z*sraný Stark nebol fiktívny a práve teraz by vyrábal Iron Man oblek, tak by to urobil presne takto a použil by úplne rovnakú technológiu,“ povedal Adam Savage, bývalý člen Mythbusters. Po štrnástich rokoch televíznej šou Ničitelia mýtov sa presunul na svoj YouTube kanál, na ktorom vytvára neuveriteľné DIY projekty.

Najnovšie sa však presúva späť na Discovery Channel so svojim vlastným seriálom Savage BuildsPrvá epizóda bola odvysielaná 14. júna a neuveríte, čo v nej vyrábal – až pokiaľ to neuvidíte na vlastné oči. Na chvíľu sa z neho stal Tony Stark a vytvoril si vlastný Iron Man oblek.

Iron Man
Zdroj: wallpaperstock.net

Adam Savage a jeho Iron Man oblek

Nejde však o žiaden lacný cosplay. Tento oblek je naozaj nepriestrelný a čo hlavne, dokáže lietať. NAOZAJ dokáže lietať. Základom bol strieborný oblek Mark II, ktorý poznáme z prvého Iron Man filmu. Ten si dal vyrobiť pomocou 3D tlačiarne, ktorá ho vytlačila čisto iba z titánu.

Na výrobe obleku spolupracoval s firmou Gravity Industries, ktorá má na konte jetpack s tryskami na rukách a chrbáte. Ten vám umožní vznášať sa a „lietať“. No a keď sa tieto dve veci spojili, tak vznikol reálny Iron Man oblek schopný lietania. Ten sa dokázal vyniesť do hodne veľkej výšky, dal sa kontrolovať a uletel aj nejakú vzdialenosť.

Nuž, aj Tony Stark predsa niekde začínal. Dnes sme teda opäť bližšie tomu, že Iron Man obleky budú raz úplne reálne. Pokiaľ si chcete pozrieť skrátenú verziu tejto epizódy, tak si pozrite video priložené vyššie. Ak však chcete vidieť celú časť, musíte sa dostať na oficiálnu stránku Discovery Channel.

Prvá séria seriálu Savage Builds bude mať 8 častí a Adam v nej bude vyrábať napríklad vozidlá inšpirované Mad Maxom alebo gadgety britskej armády. Druhú časť uvidíme už 21. júna.

Čo hovoríte na takmer funkčný oblek Mark II? Veríte, že sa raz dočkáme plnohodnotných Iron Man oblekov?

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -