OFFOstatnéVýber šéfredaktora

Adam Savage z Mythbusters postavil Iron Man oblek, ktorý dokáže lietať!

Prisahám, že ak by Tony z*sraný Stark nebol fiktívny a práve teraz by vyrábal Iron Man oblek, tak by to urobil presne takto a použil by úplne rovnakú technológiu,” povedal Adam Savage, bývalý člen Mythbusters. Po štrnástich rokoch televíznej šou Ničitelia mýtov sa presunul na svoj YouTube kanál, na ktorom vytvára neuveriteľné DIY projekty.

Najnovšie sa však presúva späť na Discovery Channel so svojim vlastným seriálom Savage BuildsPrvá epizóda bola odvysielaná 14. júna a neuveríte, čo v nej vyrábal – až pokiaľ to neuvidíte na vlastné oči. Na chvíľu sa z neho stal Tony Stark a vytvoril si vlastný Iron Man oblek.

Iron Man

Zdroj: wallpaperstock.net

Adam Savage a jeho Iron Man oblek

Nejde však o žiaden lacný cosplay. Tento oblek je naozaj nepriestrelný a čo hlavne, dokáže lietať. NAOZAJ dokáže lietať. Základom bol strieborný oblek Mark II, ktorý poznáme z prvého Iron Man filmu. Ten si dal vyrobiť pomocou 3D tlačiarne, ktorá ho vytlačila čisto iba z titánu.

Na výrobe obleku spolupracoval s firmou Gravity Industries, ktorá má na konte jetpack s tryskami na rukách a chrbáte. Ten vám umožní vznášať sa a “lietať”. No a keď sa tieto dve veci spojili, tak vznikol reálny Iron Man oblek schopný lietania. Ten sa dokázal vyniesť do hodne veľkej výšky, dal sa kontrolovať a uletel aj nejakú vzdialenosť.

Nuž, aj Tony Stark predsa niekde začínal. Dnes sme teda opäť bližšie tomu, že Iron Man obleky budú raz úplne reálne. Pokiaľ si chcete pozrieť skrátenú verziu tejto epizódy, tak si pozrite video priložené vyššie. Ak však chcete vidieť celú časť, musíte sa dostať na oficiálnu stránku Discovery Channel.

Prvá séria seriálu Savage Builds bude mať 8 častí a Adam v nej bude vyrábať napríklad vozidlá inšpirované Mad Maxom alebo gadgety britskej armády. Druhú časť uvidíme už 21. júna.

Čo hovoríte na takmer funkčný oblek Mark II? Veríte, že sa raz dočkáme plnohodnotných Iron Man oblekov?

Zdroj: hypebeast.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  OFF

  TOP 5 tipov, ako sa vyrovnať s prvými zombíkmi v meste Wuhan a čo robiť keď prídu na Slovensko

  OFF

  Recept na strúhaný tvarohový koláč - Doprajte si sladkú odmenu

  OFF

  12 zaujímavostí o zvieratách, ktoré ste určite nevedeli

  OFF

  Pozrite si univerzitný propagačný fanfilm na motívy Avengers: Endgame a Captain Marvel

  Pridaj komentár